Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

R.C.S. > R.D.S. > Digi.cablu Digital >D.V.B-C >Al doilea operator de televiziune digitală S.D.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13846 replies to this topic

#11485
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

 lup_andrei, on 10th April 2010, 22:59, said:

Voua vi se pare HD transmisia Real-Barca? Parca turul s-a vazut mai bine...
Este cat se poate de HD

#11486
SLV09

SLV09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.04.2010

 mihaipopm8, on 10th April 2010, 23:25, said:

cum o activez?
inteleg ca se poate online ...

digifilm 1,2  e optiune extra? adica platesc in plus ?

Se poate si online pe digitv.ro
Recomandabil ar fii  sa suni la departamentul de relatii cu clientii la numarul 031.400.4000 pentru a activa cartela, se activeaza mai repede. Eu asa am facut si intr-o ora s-a activat cartela.
Pentru digililm 1 si 2 nu vei plati nimic in plus, vei plati doar daca comanzi filme.

#11487
1baiatbun

1baiatbun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.11.2009

 marius80, on 11th April 2010, 00:26, said:

o intrebare: la rds exista stb cu inregistrare cum are upc? as vrea sa trec pe rds cu toate serviciile
raspuns : probabil ca va mai curge multa apa pe dambovita pana va avea...............

#11488
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 marius80, on 11th April 2010, 00:26, said:

o intrebare: la rds exista stb cu inregistrare cum are upc? as vrea sa trec pe rds cu toate serviciile
Nu nu exista dvr !

#11489
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 marius80, on 11th April 2010, 00:26, said:

o intrebare: la rds exista stb cu inregistrare cum are upc? as vrea sa trec pe rds cu toate serviciile


NU

#11490
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005

 nicky28tm, on 10th April 2010, 22:27, said:

1. La HYUNDAI digital cable reciver NU vei putea sa aranjezi canalele in ordinea dorita de tine;

Dar pe alte receivere se pot ordona?

#11491
nicky28tm

nicky28tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.01.2008

 Red Force, on 11th April 2010, 01:47, said:

Dar pe alte receivere se pot ordona?

Pe HUMAX

#11492
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

 cmgeorge, on 9th April 2010, 01:22, said:

Mare pacat ca nu ti-ai luat Hyunday.
Si ca sa nu intrebi de ce, iti zic eu 2 din motive:
Canalele se pot aranja exact cum vrei tu, + ca iti poti face si lista de canale favorite.
Nu stiu dca humaxu stie, dar pe hyunday, ai 3 posobilitati de listare:
-Canale favorite
-Canalele in mod salvate ( cum ai modificat tu,daca ai facut modificari)
-Ordine alfabetica.
Pina la urma mi-au dat Hyundai, am incercat varianta a 2-a cu canale in  mod salvate numai ca mi le salveaza pentru foarte putin timp. Am avut surpriza sa aranjez toata grila, sa o vad aranjata sa ma "plimb" pe 2, 3 canale dupa care s-a amestecat la loc. Am salvat grila, am inchis stb-ul, l-am deschis, grila era exact cum o salvasem dupa care aceasi situatie: am schimbat 2- canale si.... la loc amestecata
Existe vreun secret? Ceva? :eek:

#11493
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

 marius80, on 11th April 2010, 00:26, said:

o intrebare: la rds exista stb cu inregistrare cum are upc? as vrea sa trec pe rds cu toate serviciile
Va fi la IPTV cu inregistrare pe serverul providerului. :)

#11494
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
cand? in 2016 ? si atunci cu probleme fara EPG complet si corect si fara echipamente. Nu cred ca rcs este capabil sa furnizeze un serviciu corect si de calitate .

Edited by a_d_y, 11 April 2010 - 08:35.


#11495
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 dacianova, on 11th April 2010, 08:53, said:

Pina la urma mi-au dat Hyundai, am incercat varianta a 2-a cu canale in  mod salvate numai ca mi le salveaza pentru foarte putin timp. Am avut surpriza sa aranjez toata grila, sa o vad aranjata sa ma "plimb" pe 2, 3 canale dupa care s-a amestecat la loc. Am salvat grila, am inchis stb-ul, l-am deschis, grila era exact cum o salvasem dupa care aceasi situatie: am schimbat 2- canale si.... la loc amestecata
Existe vreun secret? Ceva? :eek:
Am de aproape 2 ani stb Hyundai dar inca nu am reusit sa ii pot edita lista de canale si am avut timp suficient la dispozitie asa ca nu te mai chinui degeaba !Pe Humax functioneaza editarea dar Humaxul nu are allte facilitati cum ar fi iesirea RF sau Loop Out !

#11496
laur70

laur70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 30.07.2003

 blue-line, on 10th April 2010, 22:20, said:

DunaTV transmite digital emisiuni si in 4:3 si in 16:9 (adica panoramic). Mai exista si alte aspecte standard, square (nu se foloseste) si 2.21:1 (se foloseste foarte rar, la anumite filme), dar in 95% din cazuri sunt utilizate proportille 4:3 si 16:9. Faptul ca se vede 16:9 nu are legatura cu HD. Singura legatura e ca rezolutiile HD au mereu 16:9 (1280x720 sau 1920x1080, faceti voi imparteala).
Pentru a se vedea corect un canal 16:9 pe tv-urile analog, care sunt majoritatea 4:3, se pun benzile negre pe un receiver (operatie numita letterboxing) si se retransmit asa mai departe. Din pacate, vad ca RDS re-encodeaza aceste canale si le transmit tot 4:3 in digital, cu toate ca ar putea lasa semnalul 16:9 original (vezi ProCinema). De aceea pe LCD-uri se vad filmele in centrul ecranului...
Ar fi trebuit sa lase canalele in original, cu semnale de WSS (wide screen signal), ceea ce ajuta scart-ul sa comute TV-ul in 16:9 automat (sau sa lase boxul sa puna benzile negre, daca s-a specificat astfel).
Thanks. Acum am inteles care-i treaba.

#11497
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

 adicorp, on 11th April 2010, 09:48, said:

Am de aproape 2 ani stb Hyundai dar inca nu am reusit sa ii pot edita lista de canale si am avut timp suficient la dispozitie asa ca nu te mai chinui degeaba !Pe Humax functioneaza editarea dar Humaxul nu are allte facilitati cum ar fi iesirea RF sau Loop Out !
Din ce am mai vazut pe site, din cele 3 stb-uri pe care le are rcs-ul, cel mai tare e Technisat-ul (la parte de meniuri ma refer). Si spun asta pentru ca am avut unul si pot spune ca meniul era super simplu de utilizat. Cei care au sau care au avut Technisat pot sa confirme asta. Hyundai-ul sta mult mai prost la meniu. E mai greoi, iar la parte de EPG e la pamant. La Tehnisat cand intrai pe EPG iti aparea instantaneu pentru toate programele (cele care au epg) plus ca exista in dreptu programului si bara cu timpul scur din emisiune. La Hyundai (cel putin la al meu) nu-mi apare EPG-ul in totalitate. Chiar la programele care au, tre sa ma duc pe ele sa astept putin dupa care apare sau daca nu apare tre sa apas ok.
Ce minusuri are Technisatul:
- nu suporta nagra
- la multe canale subtitrarea era cu delay de pina la 4-5 secunde (la Hyundai merge ca lumea)
Daca e sa fac un clasament (in functie de meniu si surinta in exploatare) cred ca ar fi cam asa:
1. Technisat
2. Hyundai (ca meniu)
3. Humax (am inteles ca e mult pre simplist meniul)
Pina la urma cred ca fiecare e cu avantajul si cu dezavantajul lui. Oricum mie imi pare rau dupa Tehnisat-ul pe care l-am avut.

Edited by dacianova, 11 April 2010 - 10:00.


#11498
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
La mine acum in loc de U apare Hallmark redenumit in ''T''.

#11499
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
se fac modificari ?

#11500
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 a_d_y, on 11th April 2010, 12:19, said:

se fac modificari ?

Nu ma scuzati se pare ca a fost de la mine , am dat setarile din fabrica si acum e Ok.
Dar am mai patit odata pe ambele Humax-uri , in loc de un program in lista aparea ''T''.

#11501
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
A fost HD iar decalajul a existat pana prin minutul 25-30, cand si pe imagine s-a vazut ca o mica intermitenta, de o secunda si de atunci sonorul a fost ok sau pot sa zic chiar foarte foarte putin in urma imaginii. Deci, cei de la tehnic au remarcat decalajul initial sonor inaintea imaginii si l-au reglat. Problema e ca de fiecare data cand sunt trimisi corespondenti la fata locului exista decalaj. Tin minte ca a fost o cupa mondiala sau campionat european transmis pe Tvr si a fost decalajul asta tot turneul. Frustrant rau. Sau meciuri transmise din cupele europene acum cativa ani cu comentatori la fata locului, la fel, exista decalaj. O problema romaneasca pe care unii au rezolvat-o, altii nu.

#11502
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Salutare!
Am un tv cu tuner digital, si as vrea sa stiu daca pot prinde, prin cablu de la rds/digitv, posturile digitale? Am inteles, ca ar trebui setata ca tara Finlanda, insa setarea tv nu are decat vreo 6 tari(germania, UK, cehia, slovia, Elvetia, ungaria si altele). Ce tare ar trebui sa setez?

Va multumesc,

Radu

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate