Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Fetita mea de 6 ani e bolnava de leucemie...

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
salvatianamaria

salvatianamaria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2005
Catre toti oamenii ce stiu ce-i suferinta unei mame vazandu-si copilul cum se stinge si drama unui copil de doar 6 ani, bolnava de leucemie limfoblastica, constienta zi ce trece de apropierea sfarsitului.
Pentru Dumnezeu, sa ma asculte macar cineva. De peste un an de zile, suferim, suferim;nu ne-am apropiat de fel de posibila salvare a fetitei mele, Ana Maria, transplantul de maduva. Va ROG, pentru a afla toate datele, vizitati situl pe care abia am putut sa-l creem
www.geocities.com/salvatianamaria/poze.html
Poate stiti ceva, ati auzit ceva,puteti intreba pe cineva.Suma care ni se pretinde in Austria pentru operatie(150 mii euro + 45 mii euro spitalizare) transforma speranta in cosmar.
AJUTATI-MA VA ROG CUMVA
Telef.contact:0727561329 sau 0746771905
Mama ei, Stoica Alina Mirela

#2
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
cam greu sa stringi atatea bani, da-mi nr. de cont sa-ti trimit  si eu cit pot...
inteleg prin ce treci, Dumnezeu sa-ti ajute..

Edited by toyomi, 22 June 2005 - 05:30.


#3
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
Mi se par puțin exagerate costurile.

#4
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

mufa, on Jun 22 2005, 10:30, said:

Mi se par puțin exagerate costurile.

<{POST_SNAPBACK}>


Întradevăr... 45.000 Euro pentru Spitalizare mi se pare exagerat de mult, nu știu ce să cred. Sincer lumea este rea, și nu aș fi surprins să fie doar o excrocherie. În caz că este așa, ar merita o pedeapsă extrem de cruntă, fie ea și din partea lui Dumnezeu. Dacă otuși est eadevărat, atunci Dumnezu vă va ajuta.

#5
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
nu vreau sa urlu eu ca e inselatorie, dar mi se par cam umflate costurile, plus faptul ca n-ai scanat nici o hartie cu un diagnostic.

e doar un inceput de foaie acolo cu un antet de la budimex. sa dezgrop prin agenda sa vad daca mai stiu pe cineva acolo.. de ce nu ai scanat concret o foaie de externare ceva unde sa se citeasca un diagnostic ?

stoica ana maria deduc ca ar trebui sa se cheme pacienta..

in plus, cred ca transplanturile de la noi se fac mai des in italia si israel decat in austria.

#6
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

cspot, on Jun 22 2005, 09:13, said:

Mda ... nici eu nu cred ca mesajul e adevarat ... Cred totusi ca respectivele conturi exista ...

<{POST_SNAPBACK}>



mufa, on Jun 22 2005, 09:30, said:

Mi se par puțin exagerate costurile.

<{POST_SNAPBACK}>



73437, on Jun 22 2005, 09:54, said:

Întradevăr... 45.000 Euro pentru Spitalizare mi se pare exagerat de mult, nu știu ce să cred. Sincer lumea este rea, și nu aș fi surprins să fie doar o excrocherie. În caz că este așa, ar merita o pedeapsă extrem de cruntă, fie ea și din partea lui Dumnezeu. Dacă otuși est eadevărat, atunci Dumnezu vă va ajuta.

<{POST_SNAPBACK}>

Băieți, nu vreți, nu dați...
Dacă, totuși, nu sunteți convinși de autenticitatea mesajului puteți da telefon la numerele alea, cere informații suplimentare, oferta de preț a spitalului care va face operația etc., în loc să fiți nesimțiți...  :death:

#7
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005

Mi_, on Jun 22 2005, 11:18, said:

Nesimtiti ? Pe cei ca tine se bazeaza toti smenarii care pun anunturi fictive de genul asta.

<{POST_SNAPBACK}>

Am intrat și eu pe site-ul cu pricina. 90% țeapă. Să mă ierte Dumnezeu... Păcat că astfel se duce și restul de omenie din noi. Mizantropul este cel mai fericit pesimist.

#8
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

Navarre, on Jun 22 2005, 10:23, said:

Am intrat și eu pe site-ul cu pricina. 90% țeapă. Să mă ierte Dumnezeu... Păcat că astfel se duce și restul de omenie din noi. Mizantropul este cel mai fericit pesimist.

<{POST_SNAPBACK}>

90% țeapă. Deci nu ești sigur 100%! Interesant...
De ce să te ierte Dumnezeu? Crezi că ai comis cumva un păcat? și-atunci?

#9
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005

bb_dima, on Jun 22 2005, 11:38, said:

De ce să te ierte Dumnezeu?

<{POST_SNAPBACK}>

Că nu pot fi sigur și că oricum n-aș avea cu ce să o ajut...

#10
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
nu va mai certati aiurea.
treaba poate sa fie pe cat de adevarata pe atat de tragica,cine vrea intradevar sa ajute cu ceva,se poate interesa inainte de mai multe amanunte(ce-i asa de greu?) :peacefingers:

Edited by kimi, 22 June 2005 - 11:44.


#11
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
Faptul că ne-am exprimat niște opinii, cel puțin dpdv al meu este pentru a atrage atenția celorlalți care s-ar încumeta să trmiită bani. Ei ar trebui mai întâi să se intereseze.
știți și voi că există asemenea mesaje trimise pe email. Ați verificat vreodată dacă sunt adevărate? Eu da, și toate erau înșelătorii. Românul învață repede.

Repet, este probabil să fie adevărată toată povestea, însă îmi vine greu să cred.

Deci, mare grijă...

Edited by 73437, 22 June 2005 - 11:14.


#12
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Clar sunt costurile prea mari!

http://www.english.g...nformation.html
http://www.english.g...ous_system.html

#13
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005
cred ca sunt persoane (sau erau, acu' 1 luna) care strang bani pt. aceasta cauza... in C-ta in centru... (deci... ar fi reala treaba...)

sa confirme initiatorul topicului, daca poate...

#14
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
intamplator sunt din tgv, si in centrul orasului sunt 3 persoane care aduna bani pentru asa ceva chiar in fatza biroului meu.
cred ca e reala situatia.

cred ca aia la banca nu iti deschid un cont de donatii asa... la misto. iti cer niste documente doveditoare.

maica-mea lucreaza in directia pt protectia copilului si am intrebat-o. a zis ca este un caz in priboiu, dar nu e prea sigura ca nu e domeniul ei (o sa se intereseze maine).

dar nu asta e problema... problema e ca sunteti prea suspiciosi. ce dracu te costa sa donezi si tu cativa bani? si daca nu e real, ce? pacatul lor. tu te simti impacat ca ai ajutat.
stati toata ziua sa cautati conspiratii si mafioti! :rant: get a life people!



(in randurile de mai sus as fi vrut sa folosesc un limbaj mai violent la adresa unora, dar oricum cei vizati nu ar fi inteles...)

#15
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004
Pe cei care vor sa ajute, au cu ce, dar au indoieli in privinta autenticitatii cazului, ce ii impiedica sa solicite telefonic adresa si sa mearga acolo ca sa se convinga daca e adevarat sau nu?

#16
Acta non verba

Acta non verba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 10.12.2004

Pollux, on Jun 22 2005, 19:04, said:

....asemenea initiative nu trebuie vanate si distruse pentru ca din pacate o sa le distrugi  si pe'alea reale...
:rolleyes:
Cum adica?! Nu este normal ca pentru evitarea excrocheriilor sa existe o  autoritate care sa confirme veridicitatea actiunii?... Si cum o sa verifici tu in calitate de  persoana particulara sunind la un telefon ca faptele sunt reale?... ce o sa ti se confirme   prin telefon?!  Sau  o sa se deplaseze fiecare la locatia respectiva?!... :o
Si nu este/sau va fi singurul caz ce necesita ajutor...
Ca sa nu spun ca de fapt ar trebui rezolvate de catre Ministerul Sanatatii  cu fonduri de la buget sau din alte sponsorizari si contributii particulare... B)

#17
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004
Parerea mea personala daca este inselatorie nu prea conteaza. Dar cel putin am macar bunul simt s-o tin pentru mine... Chiar va lipseste cu desavarsire? Cat despre ajutor de la Sfantul Stat... UTOPIE clara. Pe ce lume traiti??? Statul IA bani nu da....

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

CataPro, on Jun 22 2005, 16:20, said:

cred ca sunt persoane (sau erau, acu' 1 luna) care strang bani pt. aceasta cauza... in C-ta in centru... (deci... ar fi reala treaba...)

sa confirme initiatorul topicului, daca poate...

<{POST_SNAPBACK}>

si pe la spitalul mare, tot in ct... o fi pe bune?
ps: pentru a deschide un cont (in lei sau valuta) nu ai nevoie decat de un buletin, de max 100.000 lei si max 1 ora (la mine a durat 10 min) si da, poate sa fie si pentru donatii :naughty:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate