Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Cum sa te ingrasi rapid si sanatos in doar o luna

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#181
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postioppo, on 18th June 2010, 08:10, said:

Super tare, frate! Esti Nutella addicted :))
Am incercat si eu aseara sa mananc un borcan de 220g de Nutella cu paine.
Acum v-ati gasit si voi sa va ingrasati cu Nutella.
Exact cand vor s-o interzica. :)

Edited by Mocebon, 18 June 2010 - 09:38.


#182
Triacu

Triacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 10.02.2007
De fapt sunt dependent de orice macare buna, fie si Spaghete cu branza si Smantana la cuptor si cu oua, deci nu neaparat de Nutella, dar desigur imi place foarte mult aia, pai daca e buna rau, ce sa-i fac eu ? Are un gust de nu se poate, Paine calda integrala bio cu Nutella bio, mai mult de atat nu am ce face, macar nu mananc dulciuri incarcate cu E_uri si toate idioteniile.
Sunt dependent de mese gustoase si bune, simt asa o placere cand mananc bun, ma simt bine.
Daca nu suporti dulciurile Ioppo, aia e, nu manca, chiar e o prostie sa mananci daca nu poti, 110 g cat ai mancat tu, ce bine ar fi daca as manca si eu la fel ca tine, mie mi-e frica sa nu ma ingras.
Si daca ai sti la mine cum intra, te sperii, ieri de exemplu afara de salata am mancat 3 franzele paine Integrala deci cam 770 g de paine, pe una puneam cu linguritza branza tartinabila si pac, muscam din codrul de paine, iar puneam, iar mancam, deci s-au dus cam 275 g de branza deci o cutie si ceva, celelalte doua le-am mancat cu 360 g de Nutella, tot asa, puneam cu linguritza pe paine si muscam din ea, nici n-am mai taiat-o, o bunaciune de masa, bun de rupe.
Eu mananc de pofta si foame, nu ca sa ma ingras, repet chiar mi-e frica de ingrasare.
Si apropo de 64 Kg, acum o luna si ceva aveam 56,2 :), macam la fel, doar ca posteam o zi, deci mancam doar salate de legume cu Peste si branza degresata de vaci, deci o zi mancam tzeapan, una doar asa, de atunci am postit  mai rar, deci aveam serios mai putin, nu 64. Aveam o medie calorica in jur de 2800-3200 Kcalorii, asa am tinut-o 1 an si ceva, insa in zilele de post sufeream de pofta si foame, asa ca am mancat mai des bine, dupa aia a urcat la 4500-5000 media, de aia am ajuns la 64.
Si repet, voi ce nu suportati sa mancati anumite lucruri, terminati-va ca va dati peste cap, mai ales cu produse ce nu-s bio adica curate cat de cat.
Daca nu suporti dulcele, incearca sa mananci fie cartofi, paine, Ketchup, Spaghete cu ceva gras, adica cu ceafa porc la gratar, carnati, branza, Cascaval, ideea este sa mananci ceva ce provoaca secretia de Insulina care sa depuna grasimea din alealalte, cam asa ai putea lua in greutate.
Ca si astea-s dulci doar ca n-au gust dulce, insa au acelas efect ca ce e dulce, intrucat au Amidon, insa totusi conditia e sa mananci mai multe Kcalorii decat consumi, de ex 110 g de Nutella cat ai mancat tu, are cam 650 Kcalorii, acum depinde cu ce ai mancat-o si ce ai mai mancat in acea zi.
Ca daca nu mananci de dulce si mananci doar gras, oi manca tu grasime, dar cine ti-o depune daca Insulina nu prea e din cauza ca Pancreasul nu e provocat de dulce cumva.
Daca ai un plus de 750 Kcal/zi, vei lua in greutate 3 Kg/luna, asta este un ritm normal de ingrasare, nu trebuie sa iei nici prea repede, nici prea lent, asa si slabirea, o slabirea ideala este cam de 3 Kg/lunar, deci un deficit zilnic de cam 750 Kcalorii fata de cat arde organismul.

#183
Marcuss

Marcuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 10.12.2005
Cresterea in greutate insemna de fapt sa mananci mai multe calorii decat poate sa arda corpul tau pentru energie..
Daca nu iei in greutate, trebuie sa mananci mai mult si sa te odihnesti mai mult. Este simplu

Trebuie sa iti sochezi corpul, iar lucrul acesta il poti face:
1) mancand foarte multe calorii
2) mergand la sala si antrenandu-te cu greutati mari

Legat de dieta:
- mancati 6 mese pe zi
- mancati odata la 3 ore
- beti destula apa
- beti lapte zilnic (f important)
- mancati foarte multi cartofi, paste, branzeturi, orez, mazare verde sau fasole si multa paine
- inlocuiti carnea de pui cu cea de vita/porc
- intre mese consumati alune, ciocolata, biscuiti
- folositi suplimente nutritive bogate in carbohidrati
- luati si niste multivitamine
- daca mergeti la sala, este foarte important sa mancati cu o ora inainte si o ora dupa antrenament
- odihniti-va mai mult, e foarte important (altfel corpul va arde din caloriile dobandite pentru energie)

Edited by Marcuss, 26 August 2010 - 14:42.


#184
vvcpvcp

vvcpvcp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.06.2010
daca vrei sa te ingrasi trebuie sa renunti neaparat la fumat?

#185
vvcpvcp

vvcpvcp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.06.2010

View Postgaby2007st, on 1st June 2010, 14:03, said:

Eu la 16 ani aveam 1,89 și 48 de kg.

Acum am 18 ani și jumate, înălțime 1,95 și oscilez între 63 și 65 de kg. Oricum sunt optimist, m-am oprit din înălțat de ceva vreme, acum nu-mi rămâne decât să mă îngraș, și sper să o fac cât mai repede, nu la 40 de ani cum spuneau alții de peaici.

Eu unul mă simt chiar bine în pielea mea (fizic vorbind), singurul lucru care mă deranjează este mentalitatea românului care te judecă după cum arăți :(.

ii grav atunci la tine,adica eu am 1,95 si 85kg si tot slab arat, dar tu 1,95 65kg nu pot sa imi imaginez.

#186
perpetuum

perpetuum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.05.2010
Salut ,am si eu aceeasi problema:17 ani , 177 cm inaltime si doar 56 kg ,nu am posibilitatea sa ma duc la sala si nici nu vreau sa iau suplimente alimentare ,stie cineva vreo reteta buna? Sint de la tara si in timpul verii am posibilitatea de a minca orice fruct , leguma , mincare nepreparata sau mincaruri facute de mama(cu carne ,brinza,oua.......)
Ca sport fac mult inot in timpul verii(1-2 ore pe zi) si niste exerciti  pe acasa(flotari,genoflexiuni,tractiuni la bara,abdomene,flotari la paralele si ce mai reusesc sa improvizez prin curte)
P.S. Eu cred ca e mult mai usor sa slabesti decit sa te ingrasi ,ce care se pling de kg in plus sint niste lenosi :lol:

Edited by perpetuum, 07 October 2010 - 14:01.


#187
erectedbrain

erectedbrain

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.04.2010
Diferenta intre un slab si un gras o fac arderile din organism, care sunt controlate de tiroida. un lucru simplu pt a slabi este sa porti haine avand culori calde, ptr a te ingrasa culori reci. Te mai poate ajuta masajul, si sa faci multa dragoste.
O metoda pe care am auzit-o e sa iti petreci timpul pe langa persoane supraponderale si sa faci exact ce fac si ei.
La mine povestea "omului slab" era din cauza faptului ca nu mancam dimineata in viata mea de liccean micul dejun era la ora 16, apoi la lucru acceasi poveste mese neregulate si deobicei prima masa la amiaza...acum somer mese regulate, fara stres, masaj, dragoste si pot sa spun ca am burta :))
problema celor slabi e parerea celor din jur, le este rusine ca sunt slabi ca nu se uita gagicile la ei,pe mine ma deranja tare slabiciunea corpului meu vara cand mergeam la strand.Eu am prins greutate atunci cand nu ma mai deranjat faptul ca sunt slab...
Succese!!!

#188
daryusxy

daryusxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.04.2013
Tipul genetic face diferenta dintre un fizic slab si unul gras. In principiu nu carbohidratii ingrasa ci caloriile consumate. Mancare multa,mersul la sala si suplimentele de la BSN sau Dyamatize (o portie in lapte are la 1000calorii) sigur te vor ajuta

#189
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,598
  • Înscris: 12.08.2008
45 ani 1,85m 65kg.. ei ce ziceti?! Eu ma consider invidiat cand toti zic ca sunt prea slab Posted Image (am aceiasi greutate de 25ani !)

Edited by mihaiC1, 24 April 2013 - 18:12.


#190
mishukm5

mishukm5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.10.2013
Salut ! Si eu am la fel aceiasi problema,am 18 ani,1,73 inaltime si 56 kg...am fumat 5 ani de zile...iar de 1 saptamana m-am lasat de fumat..frigiderul e al meu...cu toate ca am arderile rapide credeti ca exista vreo posibilitate sa se puna ceva pe mine tinand cont ca nu se cunoaste nimic pe cantar zilnic.. ???

Edited by mishukm5, 08 October 2013 - 16:49.


#191
Slay

Slay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.02.2005
Mancati asa vreo 2 saptamani si garantat va veti ingrasa. :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zw8iljkD1So?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate