Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sf. Constantin si Elena

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#91
kbknx

kbknx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 19.01.2011
La Grand Hotel Varna : ping-pong-ul , biliardul , terenul de fotbal , cel de tenis , sala de fitness si de forta se platesc ?

#92
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006

View Postkbknx, on 2nd February 2011, 09:10, said:

La Grand Hotel Varna : ping-pong-ul , biliardul , terenul de fotbal , cel de tenis , sala de fitness si de forta se platesc ?

Anul trecut de Paste piscina , ping-ping si sala de fitness erau incluse in pretul biletului, deci nu se platea nimic in plus.
Nu stiu cum o fi anul asta, dar daca anul trecut am platit 75 euro/3 nopti/ persoana all inclusive, anul acesta am primit o oferta de 232 euro/pers pentru aceleasi conditii.
De unde provine aceasta majorare ? Nu stiu dar mi se pare exagerata.

#93
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
Anul asta tot in jur de 80 EURo este sejurul ... si ai incluse :
accommodation on AI basis;
Festive Easter Lunch on 24.04.2011;
local alcohol and soft drinks, tea & coffee - 24 hours a day
free use of indoor, mineral swimming pool;
fitness;
table tennis, billiards, card and board games: playing-cards, dices, chess and backgammon
children’s club from 10.00 o’clock to 18.00 o’clock
Evening animation in the lobby of the hotel on 23.04.2011 and 24.04.2011
parking lot;
Wi-Fi Internet in the whole building



View Postcubbusiness, on 6th February 2011, 10:04, said:

Anul trecut de Paste piscina , ping-ping si sala de fitness erau incluse in pretul biletului, deci nu se platea nimic in plus.
Nu stiu cum o fi anul asta, dar daca anul trecut am platit 75 euro/3 nopti/ persoana all inclusive, anul acesta am primit o oferta de 232 euro/pers pentru aceleasi conditii.
De unde provine aceasta majorare ? Nu stiu dar mi se pare exagerata.


#94
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
Ai dreptate , eu primisem pretul pentru un apartament, si era valabil pentru 2 persoane.

#95
aladin79

aladin79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 24.12.2010
La Grand Hotel Varna  vreau sa merg anul acesta...sper sa fie bine..daca mai are cineva impresii despre hotel/statiune si vrea sa le impartaseasca ar fi util pentru noi ceilalti

#96
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
LATEST NEWS : Due to the extremely high number of reservations with EB discount and high occupancy of Grand hotel Varna and Dolphin hotel, we stop the sales in the mentioned hotels between the period 10.06-08.09.2011 inclusively. It is valid from 04.03.2011 on. When the periods of the EB discounts and their payments are over and we form the real occupancy of Grand Hotel Varna and Dolphin hotel for the coming season, we will inform you about the available periods for sales within these hotels.

#97
sanduhidro

sanduhidro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.06.2010

View Postsybarino, on 3rd March 2011, 17:28, said:

LATEST NEWS : Due to the extremely high number of reservations with EB discount and high occupancy of Grand hotel Varna and Dolphin hotel, we stop the sales in the mentioned hotels between the period 10.06-08.09.2011 inclusively. It is valid from 04.03.2011 on. When the periods of the EB discounts and their payments are over and we form the real occupancy of Grand Hotel Varna and Dolphin hotel for the coming season, we will inform you about the available periods for sales within these hotels.
Cine posteaza acest "Latest news" ? (Agentiile sau managerii hotelurilor)? Cei care au confirmari pentru aceste hoteluri obtinute inainte de 04.03.2011 se pot astepta la surprize gen "overbooking"?

#98
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
De postat l-am postat eu...informatia este venita de la hotel catre agentiile de turism. Au dat navala romanii la bulgari si au rezervat jumatate din capacitatea hotelurilor in doar doua luni. Cei de la hotel mai vor sa vanda si in sezon camere, la tarife mai mari si de aceea nu mai ofera EARLY BOOKING. Camere sunt, numai ca nu se mai dau cu reducere. Daca ai confirmare, de regula trebuie sa stai linistit...daca ai luat de la o agentie de turism care vinde ieftin si are de gand se dea tzepe, poti sa stai nelinistit, pana ajungi acolo.
Si inca ceva...cred ca la anul, hotelurile din complexul GRAND VARNA nu cred ca o sa mai dea asemenea reduceri :)

View Postsanduhidro, on 4th March 2011, 11:21, said:

Cine posteaza acest "Latest news" ? (Agentiile sau managerii hotelurilor)? Cei care au confirmari pentru aceste hoteluri obtinute inainte de 04.03.2011 se pot astepta la surprize gen "overbooking"?


#99
sanduhidro

sanduhidro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.06.2010

View Postsybarino, on 4th March 2011, 14:11, said:

De postat l-am postat eu...informatia este venita de la hotel catre agentiile de turism. Au dat navala romanii la bulgari si au rezervat jumatate din capacitatea hotelurilor in doar doua luni. Cei de la hotel mai vor sa vanda si in sezon camere, la tarife mai mari si de aceea nu mai ofera EARLY BOOKING. Camere sunt, numai ca nu se mai dau cu reducere. Daca ai confirmare, de regula trebuie sa stai linistit...daca ai luat de la o agentie de turism care vinde ieftin si are de gand se dea tzepe, poti sa stai nelinistit, pana ajungi acolo.
Si inca ceva...cred ca la anul, hotelurile din complexul GRAND VARNA nu cred ca o sa mai dea asemenea reduceri :)
  
Multumesc pentru proptitudine! M-am linistit cumva! Agentia prin care mi-am rezervat este OK, asa ca... astept vara! Zile frumoase va doresc!

#100
aladin79

aladin79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 24.12.2010

View Postsanduhidro, on 4th March 2011, 14:23, said:

Multumesc pentru proptitudine! M-am linistit cumva! Agentia prin care mi-am rezervat este OK, asa ca... astept vara! Zile frumoase va doresc!
cu ce agentie mergi tu ?(accept pm:d ) ce perioada?

am si eu rezervare in perioada 18-25 iulie

cum pot sa aflu daca am ales o agentie serioasa?

#101
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
astazi mi=am luat si eu 2  nopti de pe 25.06-30.06.2011 la grand hotel varna la 450e/2pers.e prima data in bulgaria.sper sa fie de bine

Edited by leonktp, 21 March 2011 - 15:31.


#102
hellvema

hellvema

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.08.2010

View Postleonktp, on 21st March 2011, 15:31, said:

astazi mi=am luat si eu 2  nopti de pe 25.06-30.06.2011 la grand hotel varna la 450e/2pers.e prima data in bulgaria.sper sa fie de bine

adica 5(cinci) nopti ?

#103
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

View Posthellvema, on 21st March 2011, 20:41, said:

adica 5(cinci) nopti ?
da,scuze,pt greseala de 'tipar',intr-adevar 5 nopti
oricum sper sa fie cat decat ok

Edited by leonktp, 26 March 2011 - 01:45.


#104
roana71

roana71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 25.06.2007
Am si eu cateva nelamuriri referitoare la Grand Hotel Varna :

Am inteles ca face parte dintr-un complex, impreuna cu inca 4 hoteluri, dar fiecare hotel are restaurant propiu ( ma refer la mic dejun si pranz)  sau nu?  Plaja aceea South Beach cam in dreptul carui hotel este?

#105
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,090
  • Înscris: 28.02.2006
Fiecare are restaurantul lui, iar calitatea serviciilor difera de la un restaurant la altul! Plaja este in dreptul hotelului Roubin, foloseste google earth pentru detalii.

#106
roana71

roana71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 25.06.2007

View PostMirceaDWC, on 3rd April 2011, 16:58, said:

Fiecare are restaurantul lui, iar calitatea serviciilor difera de la un restaurant la altul! Plaja este in dreptul hotelului Roubin, foloseste google earth pentru detalii.

Multumesc ptr raspuns.

Chiar nu stiu ce sa fac, am citit pareri pe diverse situri si in general nu-s prea bune, mai ma gandesc daca fac rezervarea sau nu.

#107
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
Plaja SOUTH BEACH nu este in dreptul hotelului RUBIN. Incepe imediat dupa hotel RUBIN si se intinde pentru vreo cateva sute de metri

View PostMirceaDWC, on 3rd April 2011, 18:58, said:

Fiecare are restaurantul lui, iar calitatea serviciilor difera de la un restaurant la altul! Plaja este in dreptul hotelului Roubin, foloseste google earth pentru detalii.


#108
larissa25

larissa25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.04.2011
Buna ziua,este cineva interesat de o vacanta Bulgaria,Konstantin & Elena ,hotel Azalia pentru perioada 22.04.2011-26.04.2011?biletele sunt cumparate de la o agentie destul de renumita,am niste probleme si nu pot pleca in aceasta perioada.

Multumesc frumos~

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate