Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Sf. Constantin si Elena

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#163
vladutzu_16

vladutzu_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.07.2007
Sejur 13-16 iun la aqua azur

#164
vladutzu_16

vladutzu_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.07.2007
Nu mai pot sa editez asa ca scriu alt mesaj.Abia m.am intors de la bulgari de vreo 2 sapt si am.zis sa postez impresii. Am fost cazati la aqua azur in perioada 13-16 iunie, sejurul de 3 nopti a costat 90 de euro de persoana cu AI.Camere curate, personal foarte amabil, curatenia zilnica ok. Mancarea lasa putin de dorit insa asa e cam peste tot, anul trecut am fost la albena si tot asa era. A fost si mancare ok, la un pranz cotlet de porc la gratar, la alt pranz frigarui de pui, in rest fripturi la tava cu sos ciudat de.al lor. Pangasius la tava care arata ciudat si nu am avut curaj, salate de tot felul, rosii, castraveti fara numar, fructe, omleta dimineata arata urat la fel, branza aia a lor parca e aia cea mai ieftina de la noi, akadia la 7-8 lei kg.
Distractie nu prea e in statiune, multi mosi si babe, era un club unde am fost si eram numai din grupul nostru, 20-30 de oameni in rest nimeni. Mi.a placut ca era un izvor termal pe plaja unde ne mai duceam pt ca marea era inghetata in perioada aia.
Recomand sa mergeti pana la varna intr.o dupa amiaza daca nu aveti chef de plaja sau nu e vremea buna cum am prins noi cu ploi. Sunt destule de bizitat acolo, muzee, catedrala adormirii maicii domnului pt cei mai evlaviosi, parcul gradinile marii e superb, intins pe faleza vreo 3-4 km cred, are si un zoo cu animale cam flamande totusi, era o expozitie de motoare vechi, anii 60-70, cam asa. Se ajunge usor in varna, sunt autobuze cam la 10-15 min, costa 1.6 leva, sunt cam 8 km pana la varna. Cam atat, o sa revin cu poze, daca aveti intrebari va raspund aici.

#165
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Zilele acestea am fost impreuna cu prietena plecati in Bulgaria, cu cazarea in Varna, dar am ajuns si prin statiunea Sf. Constantin si Elena. La plaja am stat in Sunnyday care mi s-a parut super; mai ingrijita decat ce am vazut la noi, nisip fin, marea limpede. Recomand restaurant Sirius, decorat sub forma unui vapor - mancarea este accesibila ca pret si buna, personalul mi s-a parut ok.

#166
giulieta

giulieta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.05.2011
Stiu ca se construia un hotel nou in complexul Grand Varna  ,stiti ceva?

#167
jasckobs222

jasckobs222

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.06.2016
Salutare petrecareti ! As vrea sa ajung si eu anul acesta in Bulgaria la Hotel Azalia,dar nu prea inteleg diferentele de pret de la camere...ba e dubla lux,ba e dubla delux,ba e duble luxury,ba duble room delux si nu seamana nici una la pret.Cine a fost la Azalia si poate sa-mi spuna orientarea camerelor fata de mare si daca merita o camera mai (lux)...
Daca are cineva si niste poze din camere,ar fi super.Multumesc anticipat !

#168
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,482
  • Înscris: 30.08.2006
Asta am observat si eu cu camerele la acest hotel. Exista trei tipuri de camere dar  nu exista o prezentare a lor pe nicaieri. Se pare ca acele camere numite family au 3 balcoane si sunt cu vedere fata-side. Cele lux sunt la etajul superior si sunt mai mari decat cele normale. Asta dupa multe sapaturi pe net. poate cineva care a fost acolo poate confirma banuielile mele.

#169
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 22.02.2011
Un hotel care mi-a plăcut:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Rri35O9AOWk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Astor Garden Hotel

#170
mariusxcom

mariusxcom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 06.06.2006
Cel mai bine vedeti pe site-ul hotelului camerele care sunt disponibile.
La azalia sunt doar 2 tipuri de camera : Double standard room, Double room Deluxe
Din cauza faptului ca diferiti provideri care au camere in garantie le noteaza diferit .. pot sa apara variante de genul lux,delux,luxury din diferite cauze, printre care de traducere si interpretare.
Puteti verifica pretul si aici : https://bulgaria.tra...azalia-spa.html

Astor Garden este un hotel peste Azalia la masa , bauturi si servicii. In schimb plaja este mai buna la Azalia si Azalia este fix pe plaja.
Nu uitati si de Aquahouse hotel & spa. Se deschide in acest sezon ... cel putin asa se doreste.
Toate Aceste hoteluri fac parte din acelas lants .. A hotels din care mai face parte si Astera si Atlas din nisipurile de aur.

Edited by mariusxcom, 20 January 2022 - 11:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate