Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Apple iPad

- - - - -
  • Please log in to reply
549 replies to this topic

#433
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Intrebare pentru un detinator iPad :)

Am eu unul Wi-Fi 16 Gb si i-a sosit vremea pentru prima incarcare :D

Daca a "murit"(era pe 5% de aseara) si-l conectez direct la priza inchis, se incarca ?!(un telefon se incarca inchis....)

Am tot cautat pe Google cu diferite combinatii, dar nu am gasit ceva concret.

Cam cat dureaza incarcarea la priza ?!

Edited by crysty2k5, 13 September 2010 - 08:59.


#434
trompix

trompix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 22.04.2005
Eu stiu ca se incarca. Al meu nu a murit niciodata din cauza ca nu mai avea baterie - in mod logic ar trebui sa se incarce in momentul in care il bransezi la priza.

Edited by trompix, 13 September 2010 - 15:15.


#435
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Pai asta ma gandeam si eu. Nu mi-am dat seama ca o sa se inchida asa repede. Era la 2 la suta, pana am oprit Youtube si am dat sa il opresc, a "murit" :)

O sa experimentez. Faza naspa e ca nu are nici un led sa arate un status ceva :)

#436
dragos_s

dragos_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.07.2010
Apple To Sell WiFi iPads In China Starting September 17

Apple just announced  that Wi-Fi models the iPad will become available to users in China from Apple Retail Stores, and Apple Authorized Resellers, on Friday, September 17 starting at 10:00 a.m.
iPads will be sold for the retail price of CNY3988 for 16GB, CNY4788 for 32GB and CNY5588 for 64GB. Apple just opened three new stores in Shanghai, adding to an existing store in Beijing. And Apple plans to build at least two dozen stores across the country.

Apple says that it will roll out the iPad, which are selling like hotcakes, to “many more countries later this year.”

Edited by dragos_s, 13 September 2010 - 16:16.


#437
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postdragos_s, on 13th September 2010, 17:08, said:

Apple To Sell WiFi iPads In China Starting September 17

Apple just announced  that Wi-Fi models the iPad will become available to users in China from Apple Retail Stores, and Apple Authorized Resellers, on Friday, September 17 starting at 10:00 a.m.
iPads will be sold for the retail price of CNY3988 for 16GB, CNY4788 for 32GB and CNY5588 for 64GB. Apple just opened three new stores in Shanghai, adding to an existing store in Beijing. And Apple plans to build at least two dozen stores across the country.

Apple says that it will roll out the iPad, which are selling like hotcakes, to “many more countries later this year.”

tangential, imagini cu cel mai nou AppleStore din china, aici

#438
dragos_s

dragos_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.07.2010

View PostCentris, on 13th September 2010, 17:26, said:

tangential, imagini cu cel mai nou AppleStore din china, aici
Super tare :)

#439
remusratiu

remusratiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.09.2010

View Postcrysty2k5, on 13th September 2010, 09:58, said:

Intrebare pentru un detinator iPad :)

Am eu unul Wi-Fi 16 Gb si i-a sosit vremea pentru prima incarcare :D

Daca a "murit"(era pe 5% de aseara) si-l conectez direct la priza inchis, se incarca ?!(un telefon se incarca inchis....)

Am tot cautat pe Google cu diferite combinatii, dar nu am gasit ceva concret.

Cam cat dureaza incarcarea la priza ?!


Se incarca. Dureaza cam 3-4 ore pana e full .  :rolleyes:

#440
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ok, multumesc.

#441
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007
Se incarca si mai repede, al meu e full in 2-3 h, dupa semnalul de baterie semi-decedata.
Nota: nu se incarca din portul USB al PC/Mac-ului decat daca respectivul port stie Extended Power - 750 mAH sau mai mult. Nu-i defect, e "feature"...

#442
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Da, am citit :)

Dar dupa unele "studii" s-ar incarca si dintr-un port normal, dar dureaza ore...si nu prea e ok pt. baterie.

#443
dragos_s

dragos_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.07.2010
http://www.businessi...t-of-the-rain-6

Oare unde sunt "inteligentii" care prevesteau esecul iPad? :D

#444
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
La noi in RO se va lansa printr-un operator, sau ceva de genu?

#445
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 06.01.2010
Deja e plin de oferte de iPad-uri la magazinele online din Romania. Ce sansa am sa iau o chinezarie clonata daca comand unul?

#446
kissunicum

kissunicum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 30.05.2006

View Postparabellum, on 22nd September 2010, 19:29, said:

Deja e plin de oferte de iPad-uri la magazinele online din Romania. Ce sansa am sa iau o chinezarie clonata daca comand unul?

Nici o sansa  :)  nici daca te straduiesti nu o sa gasesti inca clona chinezeasca.. probabil peste un an deja o sa fie.. inca nu este stai linistit

Edited by kissunicum, 22 September 2010 - 18:36.


#447
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 06.01.2010
Da, dar e posibil sa nici nu gasesc. Deja am primit un raspuns ca "e disponibil la comanda, plata in avans x%, vine peste 15 zile".
Ce enervanti sunt astia care si le pun ca disponibile, dar le au doar din anul, secolul, mileniul urmator.

Edited by parabellum, 22 September 2010 - 19:02.


#448
dragos_s

dragos_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.07.2010
People Are Really Happy With Their iPads

Apparently you can get satisfaction, if you’re the owner of an iPad that is. A report recently released by the American Customer Satisfaction Index  shows that consumer satisfaction with personal computers is at an all time high, having grown 4% this year and now registering a 78 on the ASCI 100-point scale.
Leading the pack for the seventh year in row, beloved fanboy brand Apple gains 2% to hit 86 points, its highest score ever and a full 9 points ahead of its competitors Dell, Acer and HP which all scored 77s.
The secret of Apple’s success? CNBC delves deeper and reports that all this fuss is about the iPad.
“The iPad, even at this early stage, pulled up Apple’s overall numbers – which makes it the highest-scoring product Apple has, and therefore the highest-scoring product ACSI has ever tracked.”

#449
horyatm

horyatm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.04.2010
intrebarea pentru detinator iPad sau cei care se pricep la iPad si la connection camera kit

am un iPad si am cumparat connection camera kit... Am un iPhone 3GS si un omnia 2 pozele de pe iPhone am reusit sa le transfer pe iPad dar pozele de pe omnia  nu si am incercat de pe card si zice ca nu este compatibil.... Am crest ca nu e bun am pus poze facute cu omniaul pe iPad si le vedea dar am incercat sa le transfer iarasi prin intermediul cardului dar de data asta vede cardul dar puzzle nu. Am sters tot de pe card inclusiv 2 fileuri si lam bag at din nou dar de data asta nu vede cardul. Eu crèche ca trebuie formatat dar cum?.

Mai am o problema : am cumparat pages pt iPad si vreau sa pun documente pe el prin iTunes pentru a le edita si le salva. Cum le pun de pe iTunes oe iPad ca am citit ca se plate dar nosh cum air notitele din notes cum le pun pe computer ca am intense ca se poate,

Daca stiti va rog ajutatima caci pt asta folosesc ipadul.

Daca aveti problem sau nedumeriri desire ipadul dvs atuncia va pot ajuta ca stiu multe despre iPad sau daca vert sa achizitionati unul va spun eu ca merita, e o achizitie foarte buna, dar va recomand daca aveti Deja iPhone sau iPod toch sa null cumparti ca nu le vet Mai folosi doar daca  folositi mult ipodul sau iphoneul atuncia da conectivitatea dintre iPad si iPhone/iPad e bun prin bluthoot chair merit

#450
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
Pe iPad se poate downloada spre exemplu un fisier de pe rapidshare, fara a fi nevoie de mii de setari si jailbreak ?
Pe iPad se poate creea un folder gen My Documents, in care sa pot transfera fisiere, doc, xls, docx, pdf, rar ?
Exista aplicatii free de editat documente word ?
Ma intereseaza acest device pentru utilizare office, mai mult, in specia editare .doc si vizualizare pdf-uri.

Edited by muc_cel_mic, 23 November 2010 - 19:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate