Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Apple iPad

- - - - -
  • Please log in to reply
549 replies to this topic

#469
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Iti faci cont pe Apple Store Romania si cumperi cu cardul.

#470
sotha

sotha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 22.10.2007
Am Ipod touch 4th gen

Pt conectat la masina cu AUX-IN as avea nevoie de un cablu 3.5mm jack plu gin la ambele capete?
Sau este vorba de alt cablu

Stii cumva unde as putea gasi cabluri pt conectat la masina? As prefera alb si mai de calitate :D

Multumesc,

#471
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Cabluri gasesti in orice media galaxy.

#472
blind23

blind23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.07.2011
Am niste intrebari .. vreau sa imi cumpar un ipod touch de 8 GB .. :
- Muzica , pozele , video , filmele se pot baga ca pe telefon ? adica conectez USB si mi la transfer direct acolo ?
- Aplicatiile , jocurile cum se pun.
- Imi trb wireless ca sa pun jocuri pe el ?
- Daca nu am wireless in casa cum pot pune pe el aplicatii si jocuri ?
- Aplicatiile , jocurile free se iau numai de pe iTunes ?
- iPod-ul din romania vine si cu incarcator la priza ?
- JailBreak se merita si se face usor ?

Multumesc.

#473
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 30.07.2009
Toate se fac prin Itunes. Jocurile, aplicatiile, muzica, pozele, videourile, filmele se pun prin Itunes.

Nu, nici ipod-ul din america nu vine cu incarcator de priza. Primesti doar casti + cablu usb si un suport de station dock parca.

Da, jailbreak merita (cel putin pana la iOS5) si se face usor.

#474
blind23

blind23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.07.2011
Ok ms si faza cu wireless ? trebuie neaparat sa am wireless in casa sa pun jocuri etc sa instalez ? daca nu am cum pot sa le pun ?

#475
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
daca nu ai wireless , conectezi device-ul la pc si le pui prin itunes

#476
blind23

blind23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.07.2011
ok mss :)

#477
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Am intrat zilele astea in posesia unui iPad (1), care in locul incarcatorului original Apple de 10 W, conf. specificatiilor, are un incarcator Energizer, de 5V la 1A, deci are puterea de numai 5W.

Persoana care l-a folosit inaintea mea mi-a spus ca asa a fost cumparat din magazin, deoarece incarcatorul din cutie ar fi fost modelul american la 110V.
Cica cei de la magazin i-au dat acest incarcator in schimb...
Precizez ca iPad-ul a fost cumparat in feb. - martie 2011, cel mai probabil de la eMag.

In plus, mi l-a dat si fara manual si cablu USB, deci n-am cum sa-l conectez la computer.

Cablul n-ar fi problema, am gasit pe net ceva modele de cabluri, cu preturi de pe la 10 lei in sus... dar mi-e teama sa folosesc incarcatorul, mai ales ca se vede de la o posta ca nu e ptr. iPad; la capat are o mufa ce intra intr-un adaptor, ptr. a putea fi cuplat la iPad...
O mizerie!

Va rog sa ma ajutati cu pareri, opinii, sfaturi ptr. aceasta situatie.

Have fun!

Dan

Edited by dan_slack, 16 December 2011 - 02:10.


#478
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Il incarci la USB.Nici eu nu m-as risca cu incarcatorul ala..

#479
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Si usb-ul cat curent crezi ca da?, asa pentru cultura ta generala?

Ce il incarci pe usb ce pe incarcatorul ala improvizat tot acolo esti, ba pe incarcator se va incarca chiar mai repede.

#480
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Eu n-as folosi "improvizatii" ..pentru cultura ta generala! "mai ales ca se vede de la o posta ca nu e ptr. iPad;"

#481
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
aveti mintea spalata de incarcatoare "pentru". orice dispozitiv usb se poate incarca de la orice incarcator usb. ca incarcatorul scoate amperaj de doua ori mai mic este alta problema, se va incarca de doua ori mai greu.

mi-a placut sfatul: il incarci de la usb! de ce? sa se incarce de 4 ori mai greu?

#482
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Si daca a fost folosit asa cine stie de cind atunci incarcatorul nu are vreo problema fundamentala sa iti faca praf ipad-ul. Este chiar preferabil sa ai incarcator cu mufa separata (presupun rotunda), poti sa folosesti si alte incarcatoare cum ar fi unul de masina sau o "baterie externa" (evident cu conditia sa dea 5V).

#483
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 21.07.2009
Eu folosesc un incarcator de Iphone original pentru Ipad, cel de Ipad s-a ars. Are acelasi amperaj, 1A, fata de 2,1 A cat avea incarcatorul original de la Ipad. Intr-adevar se incarca mai greu, in rest nu am observat probleme cu bateria. Si de la Usb se incarca, desi pe ecran scrie no charging.

#484
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
cum sa se potriveasca ma incarcatorul daca nu e alb? :coolspeak:

#485
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
OP, de obicei discutia cu "incarcator american" este o gogorita, pentru ca majoritatea fabricantilor cu piata globala (cum ar fi si Apple)
ofera alimentatoare care suporta pina la 250V, singurele diferente fiind stecherul schimbabil sau nu.
iPhone si iPad se incarca bine mersi de la un port USB care are tensiunea si amperajul in specificatii.


alimentatoarele "off the shelf din china" pot avea probleme, chiar daca teoretic si pe hirtie sunt in specificatii.

daca tii la aparatele tale, alegi un incarcator care sa fi trecut prin control de calitate.

fiecare alege ce vrea dupa criteriile lui.

continuati.

Edited by Centris, 16 December 2011 - 11:35.


#486
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
un incarcator energizer nu este un chici. eu cu un dasta imi incarc ipodul, este singurul care l-a facut sa se incarce.
aaa, am incarcat si un samsung cateva luni bune.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate