Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Setari Internet pe BlackBerry

- - - - -
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#163
Wess

Wess

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 06.03.2015
Mi-am cumparat recent un bb 9320 nou si nu reusesc sa rezolv problema cu netul, nu merge deloc decat prin wireless.

Am intrat in "options">"device">"advanced system settings">"TCP IP" si am setat APN settings enabled si APN: internet, cam atat i-am facut, altceva nu stiu ce ar fi, ma puteti ajuta?

Retea Digi.

Multumesc anticipat!

#164
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Nu funcționează pentru ca iti trebuie abonament special pentru date. La orange găsești. Încearcă noile blackberry cu blackberry os10 care funcționează normal fără abonament special bes. Z10,z30,q10,q20,passport, classic.

Z3,leap.

#165
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003

 Wess, on 16 octombrie 2015 - 12:09, said:

Mi-am cumparat recent un bb 9320 nou si nu reusesc sa rezolv problema cu netul, nu merge deloc decat prin wireless.

Am intrat in "options">"device">"advanced system settings">"TCP IP" si am setat APN settings enabled si APN: internet, cam atat i-am facut, altceva nu stiu ce ar fi, ma puteti ajuta?

Retea Digi.

Multumesc anticipat!

Pe Digi nu va merge niciodata netul nativ de pe un BB cu OS7, cum e al tau, chiar daca setezi bine APN-ul. Pentru astfel de telefoane ai nevoie de un abonament de net special pt BB numit: BIS, ceea ce Digi nu ofera.

Pentru ca sa mearga netul trebuie sa obtii "service book"-uri speciale. Astea se gasesc pe net, nu stiu sa te ajut concret, acum. Am reusit o singura data, dar nu mai stiu cum. De retinut faptul ca vei gasi service-book-uri doar pt browsing. Mailul nativ de la BB tau nu va merge niciodata fara BIS.
Sau, poti instala aplicatii speciale care folosesc netul clasic si nu cer BIS. Mai jos un link care te va ajuta, cred. Oricum, incearca sa studiezi forumul de www.crackberry.com. Sunt multe informatii utile acolo. Sau alege o optiune BIS de la un alt operator decat Digi ca sa isi faca telefonul treaba pt care e construit. La Orange si Vodafone gasesti optiuni atat la abonament cat si la cartela. La Telekom doar la abonament. Eu am si BB cu OS10 (care foloseste net clasic), dar pastrez si o optiune BIS activa pt ca ma intorc, uneori, din nostalgie, la OS7.

Succes

http://forums.crackb...out-bis-996682/

Edited by daniel28, 20 October 2015 - 12:36.


#166
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007

 daniel28, on 20 octombrie 2015 - 12:34, said:


Pe Digi nu va merge niciodata netul nativ de pe un BB cu OS7, cum e al tau, chiar daca setezi bine APN-ul. Pentru astfel de telefoane ai nevoie de un abonament de net special pt BB numit: BIS, ceea ce Digi nu ofera.

Pentru ca sa mearga netul trebuie sa obtii "service book"-uri speciale. Astea se gasesc pe net, nu stiu sa te ajut concret, acum. Am reusit o singura data, dar nu mai stiu cum. De retinut faptul ca vei gasi service-book-uri doar pt browsing. Mailul nativ de la BB tau nu va merge niciodata fara BIS.
Sau, poti instala aplicatii speciale care folosesc netul clasic si nu cer BIS. Mai jos un link care te va ajuta, cred. Oricum, incearca sa studiezi forumul de www.crackberry.com. Sunt multe informatii utile acolo. Sau alege o optiune BIS de la un alt operator decat Digi ca sa isi faca telefonul treaba pt care e construit. La Orange si Vodafone gasesti optiuni atat la abonament cat si la cartela. La Telekom doar la abonament. Eu am si BB cu OS10 (care foloseste net clasic), dar pastrez si o optiune BIS activa pt ca ma intorc, uneori, din nostalgie, la OS7.

Succes

http://forums.crackb...out-bis-996682/
eu am folosit un 9320 cu cartela digi, am reusit sa fac browserul sa mearga cu sb-ul lui anworm, il gasesti pe net, restul mail nativ,fb nativ nu merg in rest merge watsapp, iar daca nu vrei sa te complici instalezi opera si merge binisor browsingul pe el.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate