Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

De ce aruncam lucruri pe geam?

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#19
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
De aruncat nu arunc, da am vazut o data cum arunca o tanti de la etajul 8 niste cratiti d-alea mari de vreo 30 de kile care fusesera folosite pe post de jardiniere. Cu tot cu pamant in ele, de-am crezut ca o sa faca gaura in asfalt. Insa, ceea ce ma nedumireste pe mine, destul de des vad pe toruarul din fata blocului prezervative folosite. Chiar sa fie mai usor sa le arunci pe fereastra decat in cosul propriu de gunoi? Si da, stau in Bucuresti.

#20
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Da cum sa nu, arunc televizoare cu plasma, frigidere cu lada frigorifica inclusa, chiar si mobila :huh:

#21
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
De la blocul meu zboara in special oameni .. am ajuns cu numaratoarea la 5 in aproximativ 10 ani.
M-a surprins o decizie a unui superman, a sarit chiar in spatele blocului, langa zona de colectare a deseurilor menajere. Macar a avut o intentie ...

#22
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008

 pelikanu, on 10th January 2010, 23:44, said:

De la blocul meu zboara in special oameni .. am ajuns cu numaratoarea la 5 in aproximativ 10 ani.
M-a surprins o decizie a unui superman, a sarit chiar in spatele blocului, langa zona de colectare a deseurilor menajere. Macar a avut o intentie ...

Asta imi aduce aminte de ceva: "boule, daca vrei sa te arunci de pe un bloc, gandeste-te ca ai coarne nu aripi"

 Kakashi-Hatake, on 10th January 2010, 23:41, said:

Da cum sa nu, arunc televizoare cu plasma, frigidere cu lada frigorifica inclusa, chiar si mobila :huh:

pe unde?  :D

#23
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 Official, on 11th January 2010, 00:34, said:

Mi-am amintit ce a aruncat acum 2 ani vecinul de la 4: buda cu tot cu colac si continut. A stat acolo o saptamana  si a mirosit urat dupa care a disparut.
De 4 ani de cand sunt aici in salcamul din fata sta un telefon agatat cu firul. Ma tot intreb cand va cadea.
hahaha,eu am vazut undeva un purcelus la vreo 10-15 kg atarant asa printre crengile unui pom,dar bine era undeva pe o strada unde statea numa "ciori"


io am aruncat o data 2 prezervative pe geam in curte, a doua zi mio batut maicamea obrazu :lol:

 pelikanu, on 11th January 2010, 00:44, said:

De la blocul meu zboara in special oameni .. am ajuns cu numaratoarea la 5 in aproximativ 10 ani.
M-a surprins o decizie a unui superman, a sarit chiar in spatele blocului, langa zona de colectare a deseurilor menajere. Macar a avut o intentie ...
pe la mn prin cart de pe geam nu prea zboara nici unu,da or zburat in lac,ani la rand :deadtongue:

#24
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009
la mine treaba cu aruncatul bradului era in felul urmator... mama il arunca de la balcon, iar tata astepta jos sa-l prinda :D dar niciodata nu s-a intamplat sa-l arunce si sa-l lase acolo, ca imediat sareau vecinii.

#25
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009

 furculita_cu_luneta, on 11th January 2010, 00:16, said:

....................
ca imediat sareau vecinii.
Rau a facut ca nu i-a lasat sa sara, era mai liniste acum si mai putine gunoaie aruncate.
Cred ca solutia punerii unui container sub geamul blocurilor ar face minuni,sa le miroase in nas poate asa vor invata sa nu ma arunce gunoaie pe jos, teama imi este ca unii se vor obisnui si iar nu gasim o solutie in cazul asta de nesmtire.

Edited by Header, 11 January 2010 - 00:22.


#26
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009

 Header, on 11th January 2010, 00:21, said:

Rau a facut ca nu i-a lasat sa sara, era mai liniste acum si mai putine gunoaie aruncate.
Cred ca solutia punerii unui container sub geamul blocurilor ar face minuni,sa le miroase in nas poate asa vor invata sa nu ma arunce gunoaie pe jos, teama imi este ca unii se vor obisnui si iar nu gasim o solutie in cazul asta de nesmtire.

la mine este imposibil sa puna container in fata blocului pentru ca este o zona cat de cat ingrijita si cu iesire la intersectie. imagineaza-ti cum ar da in peisaj + ca circula oameni, iar la parter este un magazin de lustre si un restaurant. :)

Edited by furculita_cu_luneta, 11 January 2010 - 01:33.


#27
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009
Acuzăm poporul că nu-i civilizat,
Păi, cum, c4c4t să fie,
E deprimat cu-adevărat, se știe,
Când omu' n-are ce să pună-n farfurie,
Cu siguranță-l doare fix în Paula unde-aruncă o hârtie!


Cred că și asta poate fi o explicație, deși...

Edited by mossel, 11 January 2010 - 01:40.


#28
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Vizitatorii.

#29
MonK3y

MonK3y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 02.09.2005

Quote

De ce aruncam lucruri pe geam?
Pentru ca sunteti prost crescuti/retardati? E retorica...

#30
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Cit am stat la bloc, singurul lucru ce mai vedeam zburind de la etaj (de la altii) erau tigari (nasol, pentru ca pot cadea intr-un balcon si provoca un incendiu). Eu n-am aruncat niciodata nimic, imi permit sa imi cumpar cos de gunoi si scrumiera. Mai e urit si cind picura de la instalatiile de aer conditionat, dar aici e si vina instalatorilor, ca nu atrag atentia ca ar trebui teava aia de condens mufata la o scurgere.

Din ce citesc pe aici, se pare ca am locuit intr-o zona civilizata!

#31
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
gunoi n-am aruncat pe geam...
in schimb cat am fost copil am tot aruncat in lumea care trecea pe alee diverse chestii: bombe cu apa, oua, cartofi, ceapa....etc. era asa amuzant :)

odata cand eram mai mari...pe la liceu...am fos tla unu' acasa ....si i-am aruncat de la etaj toate bibelourile....erau asa naspa....

Edited by bubalus, 11 January 2010 - 08:41.


#32
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

 Official, on 10th January 2010, 23:14, said:

Sunt din Galati. :rolleyes:

In ce cartier stai?
La mine in zona sunt mai civilizati :D

#33
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Undeva prin Tiglina. Nu stiu cat de necivilizati or fi pentru ca ziua nu se intampla nimic 'special'. Poate au activitate nocturna. :rolleyes:

#34
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

 Official, on 10th January 2010, 22:58, said:


Voi aruncati lucruri pe geam? Daca da, ce aruncati si de ce? Este ceva de moment sau asa va sta in fire?
Eu am aruncat pe geam o camasa pe care nu reuseam sa o calc.Si chiar vroiam sa scap de ea. Am scapat pe dracu'...a venit un vecin cu ea la usa "domnu', v-a cazut asta?"

#35
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,172
  • Înscris: 02.04.2007
Eu i-as arunca de la etajul 10 sau mai mult pe cei care arunca pe geam orice, de la mucul de tigara la pungi de gunoi. Era sa ma trezesc cu un muc de tigara inca aprins pe ceafa copilului. Tara de retardati.

#36
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
Eu mai aruncam mucuri de țigară într-o vreme în grădina din spatele blocului, dar m-am dezobișnuit. În rest mai văd copii că aruncă cu pungi cu apă sau baloane sau bulgări de zăpadă, după trecători, de distracție. Dar nimic grav, chestii pe care le făceam și eu în copilărie :)

Edited by Fr3ak, 11 January 2010 - 13:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate