Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Gratare electrice

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Am dat search in cadrul acestei arii pt gratare electrice si n-am gasit nimic. Daca mai e vreun topic asemanator(care nu apare in cautare) rog un moderator sa-l uneasca.
Bun, vreau sa cumpar un gratar electric, m-a vrajit cineva cu unul d-asta, nu scoate fum, grasimea se topeste si se duce intr-o tava deci nu intra fumul in carne si legume, etc.
Am auzit ca Philips ar fi bune, in sensul ca alimentele nu se lipesc de grill si e usor de spalat si intretinut. Unele grill-uri au si o plita pt peste sau legume. Cine are asa ceva il rog sa ne spuna si noua avantaje si eventual dezavantaje.

#2
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007
chiar nu scoate fum?

#3
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Scoate foarte putin fata de un gratar cu carbuni clasic, deoarece grill-ul propriuzis se incinge, iar grasimea se scurge intr-o tava, nu pe carbunii incinsi. Am mancat de sarbatori la cineva niste legume si niste curcan facut pe gratar d-asta...un deliciu si cica ar fi mai sanatos, ca nu mai intra fumul in alimente.
Eu m-am gandit la un Philips hd4417 sau hd4419. La hd4419 pe langa grill mai are si o plita pe care poti face legume sau un somon.
D-aia am lansat dezbaterea, poate cineva are asa ceva si isi poate da cu parerea.

#4
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Pana la urma am optat pt Philips 4417. E super, nu se lipeste nimic de grill. Gustul mancarii este identic ca la gratarul de carbuni, mai putin "afumatura".
Pt cine sta la bloc(sau chiar si la casa) recomand. E simplu de intretinut, se spala repede, se pune sub hota eventual sau in balcon, fiecare cum doreste si mananca sanatos.

#5
xxgeoxx

xxgeoxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 22.07.2006

View Postanabia, on 16th January 2010, 15:10, said:

Pana la urma am optat pt Philips 4417. E super, nu se lipeste nimic de grill. Gustul mancarii este identic ca la gratarul de carbuni, mai putin "afumatura".
Pt cine sta la bloc(sau chiar si la casa) recomand. E simplu de intretinut, se spala repede, se pune sub hota eventual sau in balcon, fiecare cum doreste si mananca sanatos.
sa-l stapanesti sanatos!! ai idee daca peste/legume merg facute pe HD4417??
care ar fi in general dezavantajele fata de HD4419??

#6
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.10.2009
dar fata de o tigaie grill din aia de teflon cum e?

#7
bibibossu

bibibossu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 04.11.2009
salut. Cine are si poate da o soutie. Ce sa aleg HD 4417 sau HD 4419.
Vreau sa aiba putere mare, si sa fie usor de intretinut.
Sa inteleg ca la 4417 rezistenta este inclusa in plita iar la 4419 este separat?
Ca din acest motiv 4417 se curata mai usor?
Este diferenta de 300w sesizabila?
Mentionez ca am unul ordinar dar grasimea de pe gratar se scurge pe rezistenta si miroase insa cel mai mare dezavantaj este ca se curata greu.
Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate