Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

merge transportul cu utilitara de 3,5 tone?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1901 replies to this topic

#1351
marius2323

marius2323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 10.03.2013
Te cred...dar pt inceput e cea mai rapida varianta inainte fii dezamagit...iti pot sa exemple de firme...buticari de meserie , fara absolut nici un calcul care da spaga 10% din valoarea facturii in conditiile in care este incarcat tur-retur de aceeasi casa de expeditii. Felicitari si bafta multa in continuare !!!

#1352
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Terra, te cred ca nu ai dat comisioane , dar tu singur spui ca muncesti mult mai mult decat inainte . Poate ca in cazul in care lucrai cu niste dispeceri la comision te stresai mai putin. Daca aveai mai multe sau mai putine masini la treaba acum nu stiu , la fel profitul , dar crede-ma ca si stresul are pretul lui. Unii sunt dispusi sa si-l plateasca altii nu .
Oricum, parerea mea e ca pe piata , mai ales pe comunitate este loc si pentru incepatori, cu conditia sa fie seriosi, buni manageri , daca nu conduc ei sa aiba soferi cat de cat corecti , descurcareti si cu bun simt ( bineinteles si bine platiti  ) si nu in ultimul rand sa nu plece la drum cu datorii .

Si pentru cei care singura oportunitate o au pe bursa de transport sa fie pregatiti cu niste bani de investit pana vor reusi sa isi faca cativa clienti directi.

Edited by kos_funny, 18 September 2014 - 17:31.


#1353
rruben

rruben

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.09.2014
deci pana la urma se merita transport cu o masina de 3.5 t?

#1354
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007

View Postmarius2323, on 15 septembrie 2014 - 18:09, said:

Bravo...cu pile merge mai repede...fara pile merge dar mai greu...asculta ma...stai ca maniacu pe bursa...urmaresti suni si cand prinzi cursa faci...cand te intorci musai intalneste te cu omu daca e de la o firma mare si dai ceva...preferabil 50 euro pe sens...si daca nu ai avut probleme pe parcursul transportului mai ai pitina rabdare si o  sa te sune singur...cine iti zice aici ca nu da...minte cu nerusinare ai e doar un vagabond nerusinat. Bafta

Pe privat cand o sa am timp iti pot da nume si nr unde sa insisti cu telefoane si mail uri. Imi pare rau de baiatu care a renuntat acum 2 sapt...loc e pt toata lumea chiar daca cartile sunt facute
Mai gasesti si operatori care au ales calea prostului, adica aia fara spaga primita si tu ca transportator sa te tii de treaba/sa fii serios. Se zice ca sunt destui transportatori seriosi pe piata asta nerorocita, cat timp lucrurile merg bine totul e frumos, cand apare o problema atunci vezi (e unul din repere) cat de serios e carausul, cum gestioneaza din partea lui problema, cat vrea sa mai lucreze cu tine, daca mai ai si spaga primita, foarte posibil sa iasa cu strigaturi/circ.

#1355
raul_16nic

raul_16nic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 19.03.2009
cat la suta din cursele de pe bursa sunt cu plata pe loc?

#1356
karaterulz

karaterulz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.03.2010
0.000001% :))

#1357
marius2323

marius2323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 10.03.2013
:))

#1358
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007

View Postraul_16nic, on 21 septembrie 2014 - 16:52, said:

cat la suta din cursele de pe bursa sunt cu plata pe loc?

Sa zici multam daca se respecta data scadenta

#1359
marius2323

marius2323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 10.03.2013
Dunca plateste inainte de termen...cam cu 120 de zile :)))

#1360
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,228
  • Înscris: 01.12.2007
Adica nici nu faci cursa ca ei te platesc hahahaha

#1361
marius2323

marius2323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 10.03.2013
Feriti va de dunca...ca s pericol oamenii

#1362
walye

walye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 09.03.2010
Sal, am o intrebare: Cat si cum se plateste rovinieta la remorca? De exp autoutilitara 3.5t + remorca 2t. Se plateste la ansamblu? Separat? In afara cum e?

#1363
AFT

AFT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 11.03.2013

View Postwalye, on 23 septembrie 2014 - 11:45, said:

Sal, am o intrebare: Cat si cum se plateste rovinieta la remorca? De exp autoutilitara 3.5t + remorca 2t. Se plateste la ansamblu? Separat? In afara cum e?
Pe elvetia iei vigneta separat pentru remorca, in Slovenia e inclus in vigneta autovehiculului tragator(ca si asa e o gramada de bani 40euro/saptamana). in restul tarilor nu stiu

#1364
da1805

da1805

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.10.2014
Salutare

Am si eu o intrebare daca este cineva care ma poate ajuta cu detalii
As vrea sa bag o masina la DHL pe comunitate, am inteles ca ei inchiriaza masini pentru transportul in afara Germaniei, iar pentru local folosesc masinile lor.Ma poate ajuta cineva cu o informatioe in legatura cu preturile care le au/km, cati km se fac si eventual o legatura cum as putea ajunge  sa cer o oferta pentru o masina.Ms

#1365
robertmora

robertmora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.09.2014
eu am un  prieten care a facut contract pe comunitate cu dhl si a zic ca primeste 1 euro pr kilometru si nu este tare multumit contractu la facut de pe un site ca la noi brsa transporturilor este si in occident asa site dar nu tare se merita asa a zis

#1366
MariusTm29

MariusTm29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.06.2008

View Postrobertmora, on 01 octombrie 2014 - 08:45, said:

eu am un  prieten care a facut contract pe comunitate cu dhl si a zic ca primeste 1 euro pr kilometru si nu este tare multumit contractu la facut de pe un site ca la noi brsa transporturilor este si in occident asa site dar nu tare se merita asa a zis

cat cat ?? 1 euro / km pe ce tip de masina ? la banii astia le fac oferta de 1 euro / km / 2 masini .

Edited by MariusTm29, 01 October 2014 - 11:45.


#1367
robertmora

robertmora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.09.2014
Mercedes actros Mp3 cu frig camion


#1368
MariusTm29

MariusTm29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.06.2008
am priceput , aici vorbeam de transporturi de 3,5 T

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate