Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Despre Uși de Interior

- - - - -
  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1
caesar_sw

caesar_sw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 16.04.2003
Salut,

M-ar interesa opiniile celor care au avut nevoie de asa ceva, sau au avut contact direct cu firme producatoare.(pret, calitate, showroom)

Eu am cautat ceva, recunosc doar pe net pt moment, insa nu prea sunt multumit de ce-am gasit ori prea scumpe ori calitate/design lasa de dorit.

Astept de la voi sa ceva detalii.
Multumesc pentru raspunsuri.

#2
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
NU cumpara usi facute la comanda. Se stramba => nu se mai inchid (orice ti-ar zice producatorul). Ai probleme la montaj pentru ca nu au tocul œuniversalœ iar muncitorii sunt niste nesimtiti. Pana la urma si feroneria te va enerva.
Cauta usi de import pe care trebuie sa la vezi si sa le pipai. Daca sunt din lemn sa fie lemn stratificat (ca sa nu se strambe).
-

#3
caesar_sw

caesar_sw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 16.04.2003
Astept nume de firme... preturi, nu stie nimeni??

#4
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

caesar_sw, on Jun 8 2005, 13:24, said:

Astept nume de firme... preturi, nu stie nimeni??

<{POST_SNAPBACK}>


   ( amenajari interioare )

gasesti usi de toate dimensiunile si ( zic eu ) la preturi acceptabile ( exemplul furnizorului din cluj ) si calitatea e ireprosabila !

Trebuie sa fi foarte atent la montare, adica sa fie facuta de meserias care stie cum sa echilibreze o usa.

:peacefingers:

Edited by adi_master, 05 July 2008 - 19:22.


#5
caesar_sw

caesar_sw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 16.04.2003
Cam subtire oferta    ...

#6
danutz_mcd

danutz_mcd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2004
Eu as putea sa va dau ceva sfaturi dar numai in cazul in care chiar va intereseaza ceva frumos, in sensul ca nu este ieftin, nu se exista pe stoc ( livrarea undeva prin luna Septembrie ).
Un exemplu de pret de usa de interior ar fi 200 - 1200 Euro
Dar stati linistiti ca depaseste suma la usi culisante si cele rabatabile, la cele cu sticla, la cele cu design special ...

Un exemplu de usa ar mai fi - usa antiglont 5000 - 5500 Euro
Deci se poate si mai si !!!

#7
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
, usi facute de Gealan. nu au showroom, air pretul este intre 100 si 165 fara TVA, si fara montaj. nu am apucat inca sa le vad, Gealan are "show-room" pe la capatul Bucurestiului, . Maine ma duc sa ma uit si revin cu opinii. Am mai vazut azi (in trecere) un magazin

Edited by adi_master, 05 July 2008 - 19:23.


#8
danez

danez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 23.05.2004
Eu din astea imi bag.Arata bine.Preturi intre 200 si 300 euro / bucata.

Edited by adi_master, 05 July 2008 - 19:24.


#9
caesar_sw

caesar_sw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 16.04.2003

vektor12, on Jun 17 2005, 20:33, said:

usi facute de Gealan. nu au showroom, air pretul este intre 100 si 165 fara TVA, si fara montaj. nu am apucat inca sa le vad, Gealan are "show-room" pe la capatul Bucurestiului, in militari. Maine ma duc sa ma uit si revin cu opinii. Am mai vazut azi (in trecere) un magazin vis-a-vis de IGP, pe st. cel Mare.

<{POST_SNAPBACK}>


Poate dai mai multe detalii daca ai fost sa le vezi.
Pretul  include si toc/pervaz?

Edited by adi_master, 05 July 2008 - 19:24.


#10
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
pe Stefan cel Mare sunt dragute, dar scumpe, cam 5,5-6,5 miliane cu TVA, dar fara transport si montaj.

la Lifcon nu am fost, sunt la iesirea pe autostrada si foarte departe, plus ca au un program tembel, intre 8 si 17 si nu am cum sa ajung.

am fost in schimb la un expo de pe Valea Cascadelor si am vazut unele dragute, celulare din carton presat (nu stiu cum se comporta), care sunt in 3 nuante (mahon, un lemn mai deschis si alb) si costa 3,5 milioane cu pervaz pe ambele fete (evident si toc; preturile sunt ptr usile pline, cele cu geam sunt mai scumpe), vreo 200.000/buc. transportul si 700.000/buc montajul; in total cam 4,5 milioane. Dimensiunile sunt 70-80-90 pe 210. Mai mari de atata nu fac.

In schimb, am uitat sa intreb cum stau cu stocul si cat dureaza sa faci comanda.

#11
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 25.05.2005
Si eu sunt in cautare disperata de usi interior.
Mi se pare enorm sa dai pe una 200 - 300 euroi + montaj + transport + clanta + asteptat o gramada- ca nu iei numai una ce naiba.

Mie imi trebuie 4 usi.
Am transmis cerere de oferta de pret la mai multe firme (prin email). evident ca nu s-au obosit sa raspunda (la fel am patit si la termopane). O singura firma mi-a raspuns "Euro House". Au un site www.usata.ro. Arata bine dar sunt prea sumpe pentru cat sunt eu dispus sa dau.

De asemenea am fost si pe la unul din vanzatorii de porta doors. M-a scos din sarite cu termenu lor de 45 de zile. Nu au nimic pe stoc, nici un model. Pai bine frate eu dau 40% avans si ei cu banii mei produc usa si pe urma eu la mai dau 60% (profitu'). Pai cum vine asta - ei nu ruleaza nici un ban din fornduri proprii.

M-am saturat (la fel si cu prea minunatii SETUM care nu vor sa-ti aduca o usa de 16 mil dupa ce le-ai platit 7 pe motiv ca aia care monteaza nu vin cu factura si chitanta. Adica faci 2 drumuri sa le platesti lor. De parca toata lumea ar fi in concediu si ar sta toata ziua acasa.

M-am saturat!

#12
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
daca nu te deranjeaza faptul ca sunt facute din carton presat, as putea sa iti dau numarul de telefon al astora de i-am vazut pe Valea Cascadelor.

#13
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 25.05.2005
I-am vazut si eu pe aia de pe Valea Cascadelor. Au preturi intre 2.500.000 si 4.000.000.

Nu prea mi-au placut insa usile cum arata.

Vreau ceva care sa arate bine si sa fie max 5.000.000 buc. cu tot cu montaj.

#14
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005
Incearca, totusi, usile PortaDoors, sunt robuste, frumoase si preturi nu foarte mari.
Pe situl lor  gasesti si preturile si o parte din modele. Parerea mea, daca ai timp, sa mergi sa le vezi la fata locului, au magazin in Stefan cel Mare sau pe B-dul Maniu, ori in Nerva Traian.

Edited by adi_master, 05 July 2008 - 19:25.


#15
Cahlutz

Cahlutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.12.2001
*** POSIBILA RECLAMA ***


Sincer nu am gasit calitate la un pret asa bun ca la baieti de la :nonobad: , show-room bine dotat din  :nonobad: , livrare si montaj excelent, check it out!  :peacefingers:


ps sonic_adi DiffStudios iti spune ceva?  :nonobad: *avataru' tau*

Edited by adi_master, 05 July 2008 - 19:26.


#16
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 25.05.2005

Cahlutz, on Jun 23 2005, 02:12, said:

Sincer nu am gasit calitate la un pret asa bun ca la baieti de la  :nonobad: , show-room bine dotat din Bd Mircea Voda 36, livrare si montaj excelent, check it out!

Care era cel mai mic pret de la ei.
Mi-au transmis o oferta si usa ce mai iaftina cu tot cu montaj + transport ajunge la 6.800.000
Asta inseamna ca daca inmultesc cu 4 ajung la 27,2 milioane  :angry:
Si nu cred ca aveau clanta inclusa in pret...

Edited by adi_master, 02 June 2008 - 08:05.


#17
Cahlutz

Cahlutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.12.2001

alexmohora, on Jun 23 2005, 10:58, said:

Care era cel mai mic pret de la ei.
Mi-au transmis o oferta si usa ce mai iaftina cu tot cu montaj + transport ajunge la 6.800.000
Asta inseamna ca daca inmultesc cu 4 ajung la 27,2 milioane  :angry:
Si nu cred ca aveau clanta inclusa in pret...

<{POST_SNAPBACK}>



"Pai de atati bani, atata peste"...mai simplu pentru tine este sa mergi pe Valea Cascadelor unde gasesti usi si la 2.500.000 fara montaj si transport si o sa le schimbi ca pe hainele de sezon :)) sau alternativa pe folie pinum sau porta-doors ca de musama

#18
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 25.05.2005
Hai să-ți zic niște lucruri legat de atâția bani, atâta pește:

1. știi cât e salariu mediu în RO? 7.400.000 net
2. știi ce altceva poți să faci cu 6.800.000?
păi poți să:
- îți iei un TV
- îți iei un frigider
- îți iei un aragaz
- îți iei faianță pentru bucătărie (faină la 400k mp)
- plătești pe cei care renovează apartamentul timp de o săptămână

Cum ți se pare ca toate chestiile astea să le faci cu banii care-i dai pe o ușă care conține 80% carton sau rumeguș presat?

Vrei să-ți zic ce poți face cu 27,2 milioane în loc să-i dai pe 4 uși?.... nu cred

Câte uși dintr-astea ”la un preț așa de bun” câștigi tu pe lună?

știi cât pește cumperi cu 27,2 milioane....aproape o jumate de tonă.  :w00t:  Măi frate da ușile asta ce sunt? Marfă de lux, de contrabandă?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate