Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

HELP- aragaz arctic

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
VandCarnati

VandCarnati

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2008
salut. aseara mi-am luat un aragaz arctic si m-am apucat eu sa-i schimb injectoarele.
cele pentru ochiuri le-am schimbat imediat, dar la cuptor m-am uitat o ora si n-am vazut.
daca stie cineva as fi recunostator daca m-ar ajuta.
asta e aragazul, poate are cineva la fel si imi poate explica mai usor.
[ http://www.aerostore.ro/img/produse/aragaz-arctic---dg66gttlw-.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
multumesc anticipat

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007

 VandCarnati, on 26th November 2009, 08:50, said:

salut. aseara mi-am luat un aragaz arctic si m-am apucat eu sa-i schimb injectoarele.
cele pentru ochiuri le-am schimbat imediat, dar la cuptor m-am uitat o ora si n-am vazut.
daca stie cineva as fi recunostator daca m-ar ajuta.
asta e aragazul, poate are cineva la fel si imi poate explica mai usor.
[ http://www.aerostore.ro/img/produse/aragaz-arctic---dg66gttlw-.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
multumesc anticipat
Nu am desfacut niciodata acest model dar cu siguranta ca arzatorul cuptorului este accesibil dupa ce demontezi/desfaci o tabla. Numai dupa ce ai acces complet la arzatorul cuptorului poti cauta duza de gaz sa o inlocuiesti.

#3
VandCarnati

VandCarnati

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2008

 atupi, on 26th November 2009, 08:40, said:

Nu am desfacut niciodata acest model dar cu siguranta ca arzatorul cuptorului este accesibil dupa ce demontezi/desfaci o tabla. Numai dupa ce ai acces complet la arzatorul cuptorului poti cauta duza de gaz sa o inlocuiesti.



da, am scos tabla, dar tot nu-mi dau seama.

uite am facut o poza, poate iti dai seama ca eu habar n-am si mi-e frica sa nu fac vreo prostie.

[ http://i258.photobucket.com/albums/hh254/mirelutza_danny/SDC14064.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

iar pentru grill banuiesc ca trebuie sa scot capacul din spate, nu?

#4
Icet

Icet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.07.2006
Cea din poza e termocupla(stop gazul) si capatul arzatorului.Duza se afla in partea opusa si trebuie demontat si arzatorul si reglajul de aer(acolo unde exista) pentru a avea acces la ea.

#5
VandCarnati

VandCarnati

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2008

 Icet, on 26th November 2009, 18:03, said:

Cea din poza e termocupla(stop gazul) si capatul arzatorului.Duza se afla in partea opusa si trebuie demontat si arzatorul si reglajul de aer(acolo unde exista) pentru a avea acces la ea.


rezolvat.
mersi mult.

#6
alyn_madrid

alyn_madrid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.01.2014
imi poti spune, te rog, cum ai rezolvat? multumesc!

#7
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Intreb si eu aici, ca sa nu mai fac alt subiect, avand in vedere ca tot despre aragazul Arctic vorbesc.
Modelul este Am 5512 GL, problema este la geamul cuptorului.
In prostia mea, am scos o tava cu mancare din cuptor si am asezat-o pe partea cu geamul interior al cuptorului si din cauza greutatii, s-a desprins geamul pe un lateral al sau.
Ce se poate face in cazul asta?

Trebuie lipit (se lipeste cumva geamul? ), trebuie schimbat cu totul geamul ala?
Nu-mi ziceti ca imi trebuie aragaz nou, doar pt atat. Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate