Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Cel mai nou site de gazduire platita din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005
www.EGazda.ro
Oferta de gazduire platita pt cei interesati. cele mai corecte preturi din romania dupa parerea multora si oferim servicii de calitate superioara fata de ce se ofera pe piata din romania la ora actuala. Vizitati site-ul... poate va place ceva.   ;)
Fiecare pachet cuprinde toate facilitatile: php, MySQL, phpBB, Scripturi Perl, CGI Bin, PostgreSQL, phpMyAdmin etc.
Avem oferte de la cel mai mic la cel mai mare client.   :console:
A.. si era sa uit... incepand cu luna iunie Egazda are oferta speciala:
-gazduire gratis 2 luni pt pachetul de 40 mb(Bronz)
-reducere 50% timp de 2 luni pt pachetul de 100 mb(Argint)
In plus... daca platiti pt tot anul aveti reducere 4 luni pt pachetul Bronz si 3 luni pt pachetul Argint.
Va asteptam.

P.S. Astept comentarii si critici

#2
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Imi place cum iti faci reclama...

Site-ul are o gramada de linkuri rupte, zona FAQ dureaza inca cateva SAPTAMANI pana sa fie gata, iar verificarea de domenii merge catre gazduire.ro.

Well done!

#3
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005
Asa.. in primul rand reclama nu e pt firme , e o reclama care se adreseaza utilizatorilor particulari..., FAQ-ul(e gata in cateva zile,acolo e de fenta scris) poti sa nu il iei in considerare tinand cont ca avem suport 24/7(uite-te si tu pe la suport tehnic). De problema cu verificarea de domenii am vazut aseara pt ca am pus site-ul in graba da se rezolva imediat.
Daca astea ti se par tie aspectele cele mai importante inseamna ca esti cam pe langa.
Hai sa iti spun ce e important:
1)ca sv nostru are un uptime excelent,sg donwtime a fost de 2-3 min(si atunci pt ca l-am restartat noi)
2)avem suport 24/7 prin Y! Mes(si chiar functioneaza, nu e abureala)
3)Nu suntem reselleri de la firmele din romania(cum sunt cam multe din pers care isi fac reclama pe aici :D )
4)si cand o sa fie gata, sa imi arati si mie ce firma din romania are program de fideltate.(o sa fie ceva in genul Connex in fiecare zi)
5)Mai sunt si altele da ajung sa scriu romane.
Trimite-mi si mie toate linkurile alea rupte ca la mine merg totate.

P.S.Vrei sa vezi recama profesionala? bine... da daca nu esti in stare sa o citesti si dai click pe link ca restul sa nu imi zici mie ceva pe urma :lol:

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Voi nu sunteti firma?
De ce domeniul e inregistrat pe persoana fizica, si la date de contact n-aveti altceva in afara de e-mailuri?

#5
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005
don_dannielo, vrei sa iti fac poza la factura?
daca te uitai pe site vedeai ca primesti factura fiscala, arata-mi si mie cum dai factura fiscala daca nu ai firma...
Domeniul a fost cumparat inainte sa facem firma si d-aia e pe persoana fizica.
Daca mai vrei alte date intreaba direct nu mai sta sa cauti, ca eu nu ascund nimic, spre deosebire de altii pe care ii laudati :D
sv e in SUA, are bandwidth de 100 mbps(altceva mai vreti sa stiti?)
nu avem la date de contact, dar avem id-urile de mes(puse la suport tehinc) care din "intamplare" sunt exact numele noastre... si daca esti baiat destept si ai carte de tel electronica dai un search si gasesti si adresa si nr de tel. o sa punem si numerele de mobil, si adresa ca sa fii tu fericit.

Edited by Hellraiser_Radeon, 28 May 2005 - 10:26.


#6
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
suport java si smart fox server dati?

si inca ceva, nu merge cam f greu? sau siteul vostru nu e gazduit tot la voi?

Edited by .ral:cr, 29 May 2005 - 09:38.


#7
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005
f greu? poate pe conex ta. la mine si la pers la care am mai dat linkul merge repede. ce intrebare... cum sa nu fie gazduit tot de noi...

#8
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Merge destul de bine, si ca preturi sunt destul de mici in comparatie cu alte oferte, insa din pacate limita de trafic e cam nasoala, cel putin mie asa mi se pare doar 2000 de mb, insa pentru cei care au traficul mic este super, mai ales ca incepe de la 1 euro pe luna si prin plata anuala ajunge la 9.90 euro pe an. Daca voi trece la varianta de housting cu plata cred ca am sa va aleg, oricum mi se pare tentant, 299000 un domeniu .ro, .com, .net, .org, .biz, .info, chiat atata numai e ? Si devii proprietar definitiv asupra lui ? Sau am inteles eu gresit ?

Edited by djadi21, 29 May 2005 - 15:33.


#9
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

Hellraiser_Radeon, on May 28 2005, 09:44, said:

Asa.. in primul rand reclama nu e pt firme , e o reclama care se adreseaza utilizatorilor particulari..., FAQ-ul(e gata in cateva zile,acolo e de fenta scris) poti sa nu il iei in considerare tinand cont ca avem suport 24/7(uite-te si tu pe la suport tehnic). De problema cu verificarea de domenii am vazut aseara pt ca am pus site-ul in graba da se rezolva imediat.
Daca astea ti se par tie aspectele cele mai importante inseamna ca esti cam pe langa.
Hai sa iti spun ce e important:
1)ca sv nostru are un uptime excelent,sg donwtime a fost de 2-3 min(si atunci pt ca l-am restartat noi)
2)avem suport 24/7 prin Y! Mes(si chiar functioneaza, nu e abureala)
3)Nu suntem reselleri de la firmele din romania(cum sunt cam multe din pers care isi fac reclama pe aici :D )
4)si cand o sa fie gata, sa imi arati si mie ce firma din romania are program de fideltate.(o sa fie ceva in genul Connex in fiecare zi)
5)Mai sunt si altele da ajung sa scriu romane.
Trimite-mi si mie toate linkurile alea rupte ca la mine merg totate.

P.S.Vrei sa vezi recama profesionala? bine... da daca nu esti in stare sa o citesti si dai click pe link ca restul sa nu imi zici mie ceva pe urma :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


:roflmaofast:


1) sigur ca serverul vostru are uptime mare deoarece este un VPS de la powervps.
2)24/7 zici? - uita-te la poza atasata... Sigur nu e abureala?
3) nu sunteti reselleri de la firmele din RO ca sunteti de la frimele din US, lucru care oricum nu mi se pare rau, deci este mai bine sa te lauzi ca esti reseller de US :P
4) " Programul de fidelitate va fi disponibil tuturor clientilor nostri incepand cu 1 iulie 2005.

Pentru mai multe detalii contactati-ne la [email protected]"
Uite aici program de fidelitate: EMIRYS
5) in http://www.egazda.ro.../fidelitate.php este link rupt live support-ul
Posibil sa mai fie si altele dar gratuit nu fac nimc.

Cine ziceai ca e pe langa?

Attached Files

  • Attached File  lolz.JPG   61.14K   79 downloads


#10
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
P.S. Vad ca te-ai inregistrat pe Softpedia special ca sa iti faci reclama...
Urmeaza spam-ul?

#11
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
P.P.S. Luni, 30.05intre orele 2AM si 7 AM am sa intru sa vad daca imi oferiti suport on-line.  :death:   :death:
Ce copii puteti fi!

#12
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
ok, cred ca m-am inselat, opera iti afiseaza linie cu linie tabelele alea mari iar Firefox afiseaza tot deodata dar  incepe sa le aseze pe urma.

revenind la cealalta intrebare, oferiti si java la cerere?

#13
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

.ral:cr, on May 29 2005, 16:15, said:

ok, cred ca m-am inselat, opera iti afiseaza linie cu linie tabelele alea mari iar Firefox afiseaza tot deodata dar  incepe sa le aseze pe urma.

revenind la cealalta intrebare, oferiti si java la cerere?

<{POST_SNAPBACK}>


De ce le pui o intrebare pe forum si nu beneficiezi de suportul lor de 24/7?
Ca doara au acole o gramada de metode pe care ii poti contacta non-stop.
:roflmaofast:

#14
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Hmm, sa zicem ca ar fi oferta bunicica dar daca hellraiser lucreaza acolo pe la tech support nu m-as duce nici mort.

Nu am auzit de firma care sa se ia la cearta cu potentialii clienti si sa supravietuiasca (ma rog, firma din afara Romaniei)!

@Hellraiser, un sfat prietenesc pentru tine: nu da raspunsuri din astea in scris si preferabil nici la telefon pentru ca se duce vorba foarte repede; pe net nu ii trebuie clientului decat un click ca sa iasa de pe site-ul tau!

#15
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005
asa...
acum sa va raspund la toti :D
El-Vis: am inteles ca nu ma suporti si nici nu imi suporti firma dar asta e probelma ta nu a mea. daca vrei sa cauti ac in carul cu fan sa stii ca gasesti peste tot nu numai la mine pe site. si in legatura su suportul 24/7... e pe cale sa il facem sa ne avertizeze prin sms asa ca tu cazi in gaura la faza asta :P
P.S. la softpedia m-am inregistrat ca sa fac un mic test. sa vad daca are vreun efect topicul asta.
P.S.S. de acum incolo o sa iti ignor toate posturile de pe acest topic
djadi21: domeniile sunt .com .net .org .biz .info .us la 299.000/an esti proprietarul lui cu toate actele in regula.
.ral:cr:oferim suport pt javascript si intentionam ca in urmatoarele luni sa introducem suport pentru jsp,daca exista cereri.
preacher:eu nu sunt la tech support, asa ca poti sa stai linistit :)
eu nu ma iau la cearta cu potentialii clienti. doar cu El-Vis care nu cred ca e un client... ci o pers rau intentionata care vrea sa strice munca omului asa ca de acum incolo o sa ii ignor toate posturile. ms pt sfat oricum. si apropo... cu cine ti s-a parut tie ca m-am luat eu la cearta in afara de persoana mentionata mai sus?

#16
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Mi se pare destul de tampit sa faci o oferta romanilor cu un server gazduit in US.

Au trecut de multi ani vremurile cand Europa se afla in urma US la Internet si informatia oferita.

Acum lucrurile stau chiar invers.

De ce mai tineti sectiunea de FAQ daca-i doar de schema? Asa a venit templateul de la site?

Deci, de ce un server hostat in US pt trafic ce provine din Europa?

P.S. reclama pe forumuri aduce clienti sau doar denota disperare?

#17
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004
din cate stiu RNC-ul este .ro TLD. adica doar ei au drept de inregistrare domenii .ro. m-am uitat acum la ei pe site si nu am vazut nimic despre achizitionare domenii .ro pe perioade limitate de timp. asta inseamna ca de la RNC se poate achizitiona un domeniu .ro pe perioada nelimitata pentru suma de 61$, adica vreo 1.7 milioane. sa presupunem ca aveti contract cu RNC-ul si achizitionati voi mai eftin, sa zicem cu 1 milion domeniul. ceea ce inseamna ca voi nu va scoateti banu' de la primu' omulet care vrea un domeniu .ro pe 2 ani. adica o sa mergeti in pierdere cu domeniile vreo 3 ani. hmmm. ma rog, nu asta e problema. ci faptul ca voi ramaneti cu un domeniu pe care il revindeti din doi in doi ani. WTF? e legal?

#18
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

Hellraiser_Radeon, on May 29 2005, 23:08, said:

asa...
acum sa va raspund la toti :D
El-Vis: am inteles ca nu ma suporti si nici nu imi suporti firma dar asta e probelma ta nu a mea. daca vrei sa cauti ac in carul cu fan sa stii ca gasesti peste tot nu numai la mine pe site. si in legatura su suportul 24/7... e pe cale sa il facem sa ne avertizeze prin sms asa ca tu cazi in gaura la faza asta :P
P.S. la softpedia m-am inregistrat ca sa fac un mic test. sa vad daca are vreun efect topicul asta.
P.S.S. de acum incolo o sa iti ignor toate posturile de pe acest topic
djadi21: domeniile sunt .com .net .org .biz .info .us la 299.000/an esti proprietarul lui cu toate actele in regula.
.ral:cr:oferim suport pt javascript si intentionam ca in urmatoarele luni sa introducem suport pentru jsp,daca exista cereri.
preacher:eu nu sunt la tech support, asa ca poti sa stai linistit :)
eu nu ma iau la cearta cu potentialii clienti. doar cu El-Vis care nu cred ca e un client... ci o pers rau intentionata care vrea sa strice munca omului asa ca de acum incolo o sa ii ignor toate posturile. ms pt sfat oricum. si apropo... cu cine ti s-a parut tie ca m-am luat eu la cearta in afara de persoana mentionata mai sus?

<{POST_SNAPBACK}>


In primul si in primul rand vad ca esti batut in cap la felul cum raspunzi, asta e clar.
In al doilea rand nu s-a luat nimeni la cearta cu tine.
In al treilea rand vroiam sa iti demonstrez ca nu ai dreptate si ca se poate mai bine.
Cu ce mi-am batut eu joc de munca ta? Tu ti-ai batut joc singur.
Tu m-ai pus sa gasesc acul in carul cu fan deschizand acest topic.
Anuntare prin SMS prin ce? Chat request? Trimis de mail? Habar nu ai ce vorbesti.
Tu nu esti la tech support, ca esti la toate.

Ma tot gandesc oare cine s-a certat cu tine? M-ai intrebat, ti-am raspuns.
Vezi ca nu esti absolut deloc profesionist?
Absolut deloc! Nu sti ce vorbesti si ma mai si ameninti ca imi dai ignore numai datorita faptului ca ti-i ciuda pe mine ca am dreptate.

Luati exemplu!
:death:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate