Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme prelungire cablu boxe LOGITECH X - 530

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Pt Pac Man : poti sa-mi dai nick-ul de yahoo sa te intreb niste chestii???????????plssssssssss.Maine vreau sa-mi cumpar si yo

Nick-ul meu de yahoo este : iadinuta

#20
mr.Ripper

mr.Ripper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 22.01.2005
Mi-am cumparat si eu curand un sistem 5+1 logitech x-530 si am o problema. De fapt sunt aproape convins ca aceasta problema sunt eu... :death:  
Ei bine sunt cu totul un noobie  :o  in materie de sisteme de boxe - aveam pana mai ieri un sistem targa 2+1 (de 7- sapte ani) cu care nu am avut niciodata probleme, asa ca nu am avut nici sansa sa invat ceva folositor in domeniu.
In fine am luat sistemul asta de boxe si constat ca nu nu reda muzica 5+1 ci 2+1 desi am reconfigurat setarile boxelor din meniul placii de sunet  - onboard Realtek nu stiu de care (pe o MB Epox 8RDA3i). Testul ala de dai cu clicul pe fiecare boxa in parte l-am facut si se aud toate. La fel testul de surround - se aude frumos cum trece sunetul de la o boxa la alta.
Interesant este ca jocurile si filmele merg pe toate boxele. NUMAI muzica se aude doar in cele două boxe din fata plus woofer!!!! :cursing:
habar nu am ce sa-i mai fac... Poate am nevoie de o alta varianta de winamp? Poate am nevoie de o vodka? Ma poate ajuta cineva?   :peacefingers:

#21
danutzjipa

danutzjipa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.09.2006
te sfatuiesc sa-ti iei o placa audio audigy si ai sa rezolvi problema cu basul prea tare pt ca ai reglaj special pt bass din placa. cat despre prelungirea cablului nu stiu ce sa-ti zic. mai bine mersi la magazin si intreaba-i pe aia dc au un prelungitor ceva de genu nu de alta dar sa nu faci vreo prostie sa-l prelungesti tu si sa nu-ti mai mearga apoi.

View Postcoaca, on May 26 2005, 20:47, said:

Am si yo niste boxe 5.1 Logitech X-530 si am 3 probleme :
1.Voi cum ati prelungit cablul de la boxa din dreapta pina in subwoofer????(mufa aia ciudata cu 3 randuri de pini)
1.Subwooferul se aude foarte puternic il tin la zero.
2. Voi cand ati cumparat boxele ati primit si un adaptor???????


#22
szeptemberszept

szeptemberszept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 15.12.2005
Este cineva dintre voi care stie cum sa-l leg sistemul logitech x530 la un DVD care are iesire 5+1?

#23
adi1976ro

adi1976ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.03.2004

View Postszeptemberszept, on Dec 14 2006, 08:42, said:

Este cineva dintre voi care stie cum sa-l leg sistemul logitech x530 la un DVD care are iesire 5+1?
E relativ simplu ...
Cumperi de la magazin (eu am gasit in MediaGalaxy ) 3 cabluri adaptoare (costa cam 9 RON fiecare) care sa aiba la un capat 3,5 jack female (mama) si la celalalt 2 RCA-uri male (tata).Conectezi jack-ul verde de la sistem la unul din cabluri si RCA-urile in DVD pe FLeft si Fright.La fel cu jack-ul negru pe care il conectezi in DVD pe Rleft si Rright,iar cel de-al treilea (orange) pe subwoofer si central.

Edited by adi1976ro, 29 December 2006 - 17:35.


#24
Mihai Alex

Mihai Alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.02.2007
Salut.


          Am o intrebare.Vreau sa imi prelungesc cablul dintre placa audio de la PC si  boxele de la combina.Am nevoie de un cablu de vreo 15m.Chestia e ca nu stiu ce denumire are cablul.Daca ma poate ajuta cineva raman dator.
P.S. Exisat in cazul asta si mufe care sa le pot conecta e,la cablul nou care il cumpar.

Edited by Mihai Alex, 07 February 2007 - 10:22.


#25
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMihai Alex, on Feb 7 2007, 10:22, said:

Salut.
          Am o intrebare.Vreau sa imi prelungesc cablul dintre placa audio de la PC si  boxele de la combina.Am nevoie de un cablu de vreo 15m.Chestia e ca nu stiu ce denumire are cablul.Daca ma poate ajuta cineva raman dator.
P.S. Exisat in cazul asta si mufe care sa le pot conecta e,la cablul nou care il cumpar.
probabil vrei un cablu de la placa audio la combina
denumirea cablului este cablu audio stereo, de 15 m nu stiu daca gasesti jack to 2 RCA (banuiesc, nu stiu ce mufe ai pe combina) gata facut, dar mufe se gasesc, le lipesti cu pistolul de lipit daca ai, sau te duci la un atelier specializat (adica orice atelier de reparatii electrice, electrocasnice etc). daca gasesti gata facut preferabil sa-l cumperi pe ala.

cablurile de la combina la boxe sunt cabluri bifilare care se gasesc la orice magazin de electrice, preferabil sa fie in doua culori, ca sa poti identifica firele, la lungimi mari e bine sa folosesti cablu cu sectiunea un pic mai mare (1 sau 1,5mm)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate