Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19788 replies to this topic

#8551
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Spunea cineva bine mai sus ca depinde foarte mult de cine dai la retentie...asa este si in cazul meu,desi am apelat si  la helper a doua si ultima oara pe acest site-comportament ce lasa de dorit,nu vor oferta cu 6 luni(nu vreau telefon)sub niciun chip...mai am 2 luni si cu 3 abonamente de vreo 11 ani le spun,paaaa ! De la me7 vroiam ceva cu 2-3 gb,le dadeam 2-3 euro in plus,dar nu,nu se poate !

#8552
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View Postspzltn1, on 20 iulie 2016 - 06:30, said:

Exact aceasta oferta am primit si eu dupa cerere de portare. Tot dupa cerere se ofera si ME7 cu nelimitat national, 450 internationale, 2 Gb net + J5 la 39 Eur inclusiv transport si livrare. Eu asta am acceptat. Insa e beton si oferta de 10.
Ai acceptat oferta?
J5 e model 2016?

#8553
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007

View Postspzltn1, on 20 iulie 2016 - 06:30, said:

Exact aceasta oferta am primit si eu dupa cerere de portare. Tot dupa cerere se ofera si ME7 cu nelimitat national, 450 internationale, 2 Gb net + J5 la 39 Eur inclusiv transport si livrare. Eu asta am acceptat. Insa e beton si oferta de 10.
Ai acceptat oferta?

Am acceptat. Mi-au trimis si o husa flip originala si o folie. Darnici oameni cand vad ca pleci.
Am vazut ca intreba cineva anul. Telefonul nu este 2016, este prima editie.

#8554
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Am solicitat saptamna trecuta dupa o discutie iitiala in care mi s-a oiferit suma de 129 euro pentru trecerea de la Pantera de 41 (cu 20 % discount, adica 32 Euro) la Me 42, am transmis ofertele de aici, cea cu 2750 Puncte OTY la ME25 fie la portare la ME30 cu P9 Gratuit
Am solicitat o corelare cu astfel de oferte daca vor sa imi dea un abonament de 42
joi am primit mesaj ca in 24 ore voi fi sunat
Vineri nici un apel
Am facut o solicitare atat aici la @Orange_helper cat si pe Facebook, am specificat ca momentan sunt in strainatate si unerori renunt la anumite lucruri pentru a [utea raspunde la telefon, mi s-a transmis ca in cel mult 3 zile lucratoare voi fi sunat
Astazi ar fi scadenta celor 3 zle, nu m-au sunat incca dar eu cred ca deja sunt lasat pe margine desi sunt client din 2000

#8555
ccris

ccris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 14.12.2003
Or să-ți zică că de fapt te-au sunat de 2 ori dar n-ai răspuns tu. Așa mi-au zis mie...în una din zilele menționate de ei stătusem cu căștile în urechi sau conectat în mașină la bluetooth, în cealaltă zi am stat câteva ore în avion si era telefonul închis..ca parcă ei nu vedeau ca-s în roaming. O să fac cerere de portare

#8556
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbecali, on 20 iulie 2016 - 12:36, said:

Am solicitat saptamna trecuta dupa o discutie iitiala in care mi s-a oiferit suma de 129 euro pentru trecerea de la Pantera de 41 (cu 20 % discount, adica 32 Euro) la Me 42, am transmis ofertele de aici, cea cu 2750 Puncte OTY la ME25 fie la portare la ME30 cu P9 Gratuit
Am solicitat o corelare cu astfel de oferte daca vor sa imi dea un abonament de 42
joi am primit mesaj ca in 24 ore voi fi sunat
Vineri nici un apel
Am facut o solicitare atat aici la @Orange_helper cat si pe Facebook, am specificat ca momentan sunt in strainatate si unerori renunt la anumite lucruri pentru a [utea raspunde la telefon, mi s-a transmis ca in cel mult 3 zile lucratoare voi fi sunat
Astazi ar fi scadenta celor 3 zle, nu m-au sunat incca dar eu cred ca deja sunt lasat pe margine desi sunt client din 2000


Salut,

Te-am contactat prin mesaj privat, ca urmare a citirii acestui feedback.

O zi buna,
Orange Helper

#8557
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Multumesc, am si raspun deja

#8558
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006

View Postbecali, on 20 iulie 2016 - 12:36, said:

la portare la ME30 cu P9 Gratuit
fie faci cerere de portare si atunci sigur iti vor oferi me30 cu p9, fie chiar te portezi la digi la 2 euro/luna si te portezi inapoi in orange. ba chiar pe anumite canale primeste si reducere la abonament, astfel la portare poti avea me30 la 24 euro pe luna si p9 gratis

#8559
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
nu am chef de joaca, ma consider un client care isi respecta obligatile - implicit ma astept si de la ei sa o faca- , daca nu se rezolva portez cu totul, fara sa ma mai intoarca

#8560
ryan87bc

ryan87bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 04.03.2015
Am cautat pe ultimele zeci de pagini o oferta de retentie pentru un ME 4, dar nu am gasit nimic actualizat. Imi poate spune cineva cam ce se ofera la acest abonament la retentie (fara subventie telefon)?
Multumesc!

#8561
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Tot dupa ce ai depus cerere de portare. Si ai vazut pe aici ca unii au depus cerere si nu au fost sunați. Deci e un risc mare.

#8562
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Acum 2 ani am vrut sa iau un telefon cadou sotiei mele si bineinteles ca datorita Orange Romania am facut achizitia - ce e drept in conditii mult mai bune - dupa o luna si jumatate (mai exact Iphone 6s la 128E).
Am o sesizare depusa din 13.07.2016 initial mi s-a spus in 14.07.2016 ca in 24 ore primesc raspuns (chiar am solicitat ca pana pe 20.07 sa pimesc raspuns, urma sa plec astazi, pana la urma am schimbat zborul si plec vineri), pe 15.07.2016 nimeni, am solicitat explicatii mi s-a spus ca inca 3 zile lucratoare (care s-au terminat astazi). Orange_helper (tot respectul stiu ca nu aveti ce sa faceti, nu de voi depinde) mi-a transmis azi ca inca nu s-a gasit solutionare la cererea mea!!!! si mai sunt amanat de data aceasta pe un termen nelimitat.

Orange_helper, repet, stiu ca nu voi sunteti cei care trebuiau sa ma contacteze, a trecut o saptamana de la sesizare, am exemplificat oferte pe care Orange Romania le ofera , 2750 puncte TY la ME 25 sau P9 la abonament de ME 30, ca vreti sa ma pastrati la  ME 42, poate, dar vreau o oferta corelata cu cele de mai sus (nu sunt absurd, adica daca la ME 25 se dau 2750, la ME 42 sa-mi dati 4620 puncte conform regulii de 3 simpla, nu ma astept neaparat la acest lucru)

Ar mai trebui sa mai spun ca saptamana viitoare am si aniversarea zilei de nastere, e una cu schimbare de prefix, probabil prin septembrie as putea primi un raspuns.

#8563
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

View PostEagle Raider, on 20 iulie 2016 - 14:44, said:


fie faci cerere de portare si atunci sigur iti vor oferi me30 cu p9, fie chiar te portezi la digi la 2 euro/luna si te portezi inapoi in orange. ba chiar pe anumite canale primeste si reducere la abonament, astfel la portare poti avea me30 la 24 euro pe luna si p9 gratis
La ce canale te referi pt a obține la 24 euro P9 gratuit?
Canale de portare sau de retentie?
Ai idee ce resurse are ab la 24 euro?

Daca e vorba de portare imi poti explica cum se procedează?

#8564
spzltn1

spzltn1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.04.2016

View PostOnoare29, on 21 iulie 2016 - 04:00, said:


La ce canale te referi pt a obține la 24 euro P9 gratuit?
Canale de portare sau de retentie?
Ai idee ce resurse are ab la 24 euro?

Daca e vorba de portare imi poti explica cum se procedează?
Buna. Ti-am scris mesaj privat in legatura cu portarea.

#8565
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006
Dar scrie aici :)

#8566
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006

View PostOnoare29, on 21 iulie 2016 - 04:00, said:

La ce canale te referi pt a obține la 24 euro P9 gratuit?
Canale de portare sau de retentie?
Ai idee ce resurse are ab la 24 euro?

Daca e vorba de portare imi poti explica cum se procedează?

cel de 24 are aceleasi resurse cu cel de 30, adica me 30 redus la 24 de euro.
prin alte canale, ma refeream ca se da membrilor IPA, sau clubford, cred ca si BCR si asa mai departe

#8567
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Sunt la finalul perioadei contractuale cu un abonament IPA și nici vorbă să mi se propună abonament de 24 euro și P9 gratuit sau ceva similar. Doar oferta standard, care e mai slabă decât oferta pentru noii abonați. Mai mult, cu contract încheiat în iulie 2014, mi s-a comunicat că nu pot rezilia decât în septembrie, căci așa vor ei.

Edited by mariusnorbert, 21 July 2016 - 13:14.


#8568
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
O adresa de mail valida?
Maine ajung in tara si trebuie sa le "multumesc" pentru atitudinea avuta fata de  mine si modul in care NU au raspuns deloc solictarii mele

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate