Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19792 replies to this topic

#5869
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Cred că a spus că are telefon de serviciu și acel telefon e tot la Orange, iar asta a contat foarte mult. Practic a scăzut aici consumul, dar a crescut dincolo. Pentru ei nu e nicio pierdere și preferă asta decât să piardă încă un client. Cred că încep să vadă și ei că situația nu mai e așa de roz, iar clienții s-au mai educat.

#5870
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Nu, telefonul de serviciu nu are nicio treaba.
Sunt 2 abonamente (al meu si al nevestei) pe un cod client (firma) si ea are si telefon de serviciu. Fiind mult timp plecata consumul s-a redus si cam asta a fost.
Eu mai am cam 14 luni de contract cu Orange. Varianta cealalta, de care am amintit in treacat, este portarea la Digi cand se termina abonamentul (la 5 euro avea resurse suficiente).

#5871
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Având în vedere că am nevoie de telefon, cum vi se pare oferta următoare?
Nelimitat minute și sms în Orange
300 sau 400 (nu mai rețin exact) minute naționale și internaționale (fix și mobil)
800 MB internet
LG F60 gratuit (sau alte telefoane din acel price range)
Preț : 8 euro pe lună cu TVA inclus
Perioada cred că este de 24 de luni

#5872
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

 adryanos, on 23 iunie 2015 - 18:23, said:

Având în vedere că am nevoie de telefon, cum vi se pare oferta următoare?
Nelimitat minute și sms în Orange
300 sau 400 (nu mai rețin exact) minute naționale și internaționale (fix și mobil)
800 MB internet
LG F60 gratuit (sau alte telefoane din acel price range)
Preț : 8 euro pe lună cu TVA inclus
Perioada cred că este de 24 de luni
Cu 500 nationale si 1gb ar fi perfecta pentru mine.

Edited by sasekay, 23 June 2015 - 19:34.


#5873
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Am aflat acum mai bine oferta.
Are 500 naționale dintre care 175 sunt și internaționale pe mobil. Iar la internet sunt 600 MB. Mâine o să vorbesc eu cu cei de la Orange și voi vedea ce se poate obține.
E aiurea cu doar 600 MB, dar sper să se poată ceva mai bine având în vedere că asta a fost prima discuție cu ei.

#5874
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
Am sunat azi la Serviciul Clineti si am denuntat oferta de abonament cu 150 min nationale. Luni voi fi contactat pentru reofertare. Voi cere exact oferta cu 650 minute nationale si reducere de abonament pt 2 luni contractuale.

#5875
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
Pe unul din numerele de pe cont am avut pana azi Delfin 5.De azi inainte Prepay 5 (4,96 euro tva inclus) cu minute/sms orange nelimitat , 150 minute(nationale/internationale fix , sua+canada fix si mobil)/sms nationale , 50 MB plus 75 puncte Thankyou.Perioada contractuala 12 luni.

Edited by L_aurentiu, 03 July 2015 - 17:28.


#5876
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
Laurentiu, tocmai ce spun altii pe acest forum ca puteam obtine 650 minute nationale, nu doar 150 minute.

#5877
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011

 claudiupop_bm, on 03 iulie 2015 - 18:37, said:

Laurentiu, tocmai ce spun altii pe acest forum ca puteam obtine 650 minute nationale, nu doar 150 minute.
Si mie mi-au oferit 650 dar pe 2 ani .Plus ca persoana care are acest abonament ii sunt suficiente 150 min nationale , nu am vrut sa ma leg la cap pe 2 ani , ca sa nu mai zic ca am obtinut 75 puncte thank you la un abonament de 5 euro(dupa acceptarea ofertei m-ia si comandat domnisoara de la relatii clienti telefonul ).A sa nu uit odara cu telefonul unul ieftin cei drept Nokia 225 mi-a zis ca imi trimite bonus un accesoriu compatibil care nu e inclus in cutia telefonului.Ca si concluzie pentru resursele solicitate si obtinute instant fara alte negocieri (plus bonus) si pentru ca doar am sunat si am intrat direct in legatura cu departamentul de ofertare fara a mai astepta cateva zile nu pot spune decat THANK YOU Orange.Stiu ca uni de aici imi vor sari in cap dar eu unul ieri am avut o experienta minunata alaturi de cei doi consultanti Orange.

#5878
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 L_aurentiu, on 03 iulie 2015 - 17:27, said:

Pe unul din numerele de pe cont am avut pana azi Delfin 5.De azi inainte Prepay 5 (4,96 euro tva inclus) cu minute/sms orange nelimitat , 150 minute(nationale/internationale fix , sua+canada fix si mobil)/sms nationale , 50 MB plus 75 puncte Thankyou.Perioada contractuala 12 luni.
Asa au obtinut si socrii mei. Pentru ei este foarte avantajos.

 L_aurentiu, on 04 iulie 2015 - 08:03, said:

Stiu ca uni de aici imi vor sari in cap dar eu unul ieri am avut o experienta minunata alaturi de cei doi consultanti Orange.
In general consultantii Orange sunt in regula. Sunt cu o clasa peste cei ai Varzafone...

#5879
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Cam asa arata oferta de 8.68! Nu inteleg totusi unde apare "nelimitatul in Orange"!
Am vb cu cineva in retea mai devreme si am trimis 2 sms, dar tot din minute/sms nationale scade.

Asa cum e pusa virgula in actul aditional, as interpreta ca trebuia sa primesc 1200 minute sau sms (treaba mea cum le consum) + 300 min nationale. Nicicum 300 nat + 300 int + 600 sms.

"nelimitat minute si mesaje scrise in reteaua Orange, 1200 minute nationale si
internationale catre liniile fixe din Uniunea Europeana si cele fixe si mobile din SUA si Canada sau mesaje scrise
nationale, 300 minute internationale catre retele mobile din Uniunea Europeana, ), 1GB pentru internet pe mobil"

Si la T8 aveam 600 de minute sau sms nationale dar nu tin minte sa fi fost impartite 50/50?!?

Explicatia cu ordinea de consum ma depaseste, poate imi simplifica cineva.

ordine
consum minute: minute Orange din optiuni promo/permanente, minute Orange din abonament, minute fidelizare, minute
nationale promo, minute nationale din abonament, minute internationale promo;ordine consum mesaje: SMS Orange din
optiuni, SMS Orange promo, SMS din optiuni Young,SMS Orange incluse in pachet, SMS nationale

Cei care aveti 4G, la optiuni de net active tot asa apare: Internet mobil (GPRS / EDGE / 3G)?

Attached Files


Edited by Meister, 06 July 2015 - 13:12.


#5880
claghi

claghi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 22.04.2004
Buna dimineata,
Am obtinut prepay 5 cu 650 minute nationale, nelimitat orange, 50 MB internet, prelungire 6 luni.
Convorbirea a durat maxim 5 minute, consultantul a inteles ca stiam de aceasta oferta. Mentionez ca inainte aveam prepay 5 cu 160 nationale, 2000 orange, 50 MB, abonamentul era iesit din perioada contractuala.
Cu stima,

#5881
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 claghi, on 07 iulie 2015 - 06:15, said:

Buna dimineata,
Am obtinut prepay 5 cu 650 minute nationale, nelimitat orange, 50 MB internet, prelungire 6 luni.
Convorbirea a durat maxim 5 minute, consultantul a inteles ca stiam de aceasta oferta. Mentionez ca inainte aveam prepay 5 cu 160 nationale, 2000 orange, 50 MB, abonamentul era iesit din perioada contractuala.
Cu stima,


Salut,

Ne poti oferi mai multe detalii despre ce s-a intamplat, te rugam? De asemenea, te rugam sa ne trimiti printr-un mesaj privat numarul tau de telefon pentru a verifica si noi.

O zi buna,
Orange Helper

#5882
claghi

claghi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 22.04.2004
Totul a decurs ok, credeam ca asta s-a inteles din mesajul meu anterior. Sunt multumit de oferta primita.

#5883
silex2

silex2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.03.2015
Am prelungit si eu, am obtinut un Prepay 8 la unul din numere si un telefon Lumia 640 la al doilea. Pana aici o nota buna pentru consultant, dar o nota mai slaba pentru Orange deoarece am batut palma pe 30.06.2015 si telefonul vine abia pe 13.07.2015, adica exact cand expira cele 14 zile cand teoretic as putea sa ma razgandesc daca ceva e in neregula. Orice magazin online rezonabil livreaza in 2-3 zile.

#5884
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 26.02.2010
La al doilea ce valoare are abonamentul?

#5885
silex2

silex2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.03.2015

 aris86, on 07 iulie 2015 - 11:19, said:

La al doilea ce valoare are abonamentul?

Un Delfin 4 folosit ca abonament de rezerva mentinut la aceleasi resurse iar pretul telefonului la aprox.50 euro.

#5886
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
poti da mai multe detalii,ms

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

2 members, 0 guests, 0 anonymous users

bgd7453, dariusgherman

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate