Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jurnal constructie casa.

Indepartarea Americii de Europa

blu-ray writer LG- scrie doar cu ...

Problema potential virus
 Vibratie masina la accelerare - p...

Facultate

3.5" device/SSD/HDD adapter

Problema cu placa Video
 Vodafone Smart Mini 4

Blocaje laptop Asus N61JQ

Dictionar de geografie englez-roman

Cum pot sa am mai multe IP-uri ex...
 Aparat popcorn

Pot vedea postariile vechi?

Ce poti face dupa terminarea facu...

Game tester, Gameloft Cluj

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Ce se ofera la retention?

• Please log in to reply
4794 replies to this topic

V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

Active Member

• Grup: Members
  • ID membru: 644,692
  • Locație: Bucuresti

View Postadrian_postovaru, on 02 septembrie 2014 - 01:05, said:

Digi are probleme cu semnalul asa ca tot Orange-ul este mai bun (momentan sau nu).
Digi si-a rezolvat problema semnalului incheind un protocol de roaming intern cu Vodafone. Altfel spus, acolo unde nu este semnal Digi se utilizeaza reteaua Vf.

Edited by V_i_c_t_o_r, Today, 12:55.

ducipalu

ducipalu

Junior

• ID membru: 256,518

View Postiulian-dronca, on 02 septembrie 2014 - 12:28, said:

Rămân cu abonamentul de firmă la Orange, însă și aici șeful meu se gândește să părăsească tărâmul portocaliu cu tot cu zecile de numere din abonament, după o colaborare de aproape 16 ani.
seful tau cu siguranta este un om intelept

crislacor

crislacor

Onorat să fiu membru!

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 473,817
  • Locație: Otelu-Rosu

View Postgrinci, on 02 septembrie 2014 - 11:02, said:

Oricum am dat-o si oricum am incercat eu n-am reusit sa prind un N10. Nici in shop, nici la telefon, nici cu helperul mai demult. Numar foarte vechi (Delfin 8 redus), cu cateva luni ramase. Ultima data (ieri) la tel am dat peste un tip care mai ca mi-a zis PA cand i-am zis ca o sa reziliez. Urmarea fireasca, tot ieri am si depus cerere de portare. Pe principiul: daca voi nu ma vreti, nici eu nu va vreau, de joi voi fi client prepay la alta companie.
Uneori sunt tâmpiți de-a dreptul și nici o persoană cu scaun la cap nu i-ar putea înțelege! Nu-și dau seama că asemenea alegeri sunt de moment și, chiar dacă sunt făcute la nervi, cale de întoarcere nu mai există...Posted Image

grinci

grinci

Active Member

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 824,338
Am avut senzatia ca mai bine scapa de mine decat sa-si bata capul cu niste modificari. Pretul externalizarii probabil.

adrian_postovaru

adrian_postovaru

Junior

• ID membru: 852,679

View PostV_i_c_t_o_r, on 02 septembrie 2014 - 12:53, said:

Digi si-a rezolvat problema semnalului incheind un protocol de roaming intern cu Vodafone. Altfel spus, acolo unde nu este semnal Digi se utilizeaza reteaua Vf.

In judetul Vrancea, oras Adjud, cat timp am stat pe strada principala care traverseaza orasul si care imparte orasul in 2  parti, am avut semnal 4 linii. Cu cat ma departam de strada principala scadea semnalul. Unde locuiesc eu, intre 1 si 1,5 km distanta fata de strada principala, pe strada am semnal 1 linie si-n casa 0 linii. Am sunat astazi la digi si ei au zis ca acum situatie e OK. Pentru ei poate da, dar pt semnal ... nu prea. Cireasa de pe tort este ca cei de la digi au pus in posta pliante cu vechile lor ofertele. Am apelat nr de telefon scris pe pliant si consultanta a sarit ca arsa ca de ce i-am atras atentia ca pliantele sunt vechi si mi-a raspuns ca n-au pliante cu oferta cea noua. Mi se pare rusinoasa/penibila faza aceasta.

Asa ca Digi inafara de ofertele de 4 euro pt DON, in rest mai au de lucrat la extrem de multe lucruri.

Parerea mea este ca tot Orange sta mai bine decat Digi.

Edited by adrian_postovaru, Today, 21:32.

grinch85

grinch85

Junior

• ID membru: 180,904
Astazi am trait un moment pe care nu credeam ca il voi trai vreodata acum cativa ani. Am primit o oferta de la verzi (inca) cu subventii la telefoane mai bune decat la Orange la resurse aproximativ echivalente, unde consultantii la retention au o aroganta de parca ei sunt actionari. Am mai spus ca la ei S4 este telefon de 2000 lei(in conditiile in care neblocat in retea il cumperi cu 1600 de pe cel mai mare site online) iar S5-3000. Ca s-a intalnit hotul cu prostul! :)

Edited by grinch85, Today, 21:49.

cipri_m78

cipri_m78

Junior

• ID membru: 592,522

View Postgrinci, on 02 septembrie 2014 - 11:02, said:

Oricum am dat-o si oricum am incercat eu n-am reusit sa prind un N10. Nici in shop, nici la telefon, nici cu helperul mai demult. Numar foarte vechi (Delfin 8 redus), cu cateva luni ramase. Ultima data (ieri) la tel am dat peste un tip care mai ca mi-a zis PA cand i-am zis ca o sa reziliez. Urmarea fireasca, tot ieri am si depus cerere de portare. Pe principiul: daca voi nu ma vreti, nici eu nu va vreau, de joi voi fi client prepay la alta companie.
Si eu am fost in situatia ta, am sunat in ultimile doua zile inainte sa-mi inchida abonamentul si am cerut sa-mi faca direct legatura la retentie, dar la un alt consultant si i-am cerut sa intrebe mai sus daca pot primi N10 pe 1 an.

Edited by cipri_m78, A minute ago.

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

cipri_m78