Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce se oferã la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19788 replies to this topic

#4789
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Abonamentul Nelimitat 10 am inteles ca include si Orange Cloud 10GB.

Ce e ciudat e ca telefonic am fost informat ca traficul nu ar fi nelimitat catre Cloud, desi asta e ideea din spatele serviciului, si este scrisa si pe site si in descrierea aplicatiei.
Sa fie diferita optiunea de la Nelimitat 10, mai ales ca este "oferta speciala" pentru abonati, sau nu stia domnisoara respectiva ce spune? :)

#4790
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostStefan_CM, on 18 septembrie 2014 - 09:53, said:

Abonamentul Nelimitat 10 am inteles ca include si Orange Cloud 10GB.

Ce e ciudat e ca telefonic am fost informat ca traficul nu ar fi nelimitat catre Cloud, desi asta e ideea din spatele serviciului, si este scrisa si pe site si in descrierea aplicatiei.
Sa fie diferita optiunea de la Nelimitat 10, mai ales ca este "oferta speciala" pentru abonati, sau nu stia domnisoara respectiva ce spune? Posted Image


Salut,

Traficul realizat intre telefonul, tableta sau laptopul tau în care se afla numarul pe care ai activat serviciul Orange Cloud si cloud este gratuit si nelimitat; daca accesezi Orange Cloud de pe alt device, traficul de internet va fi taxat conform planului tarifar activ.
Te vom contacta prin mesaj privat pentru verificarea optiunii active pe numarul tau.

Cu prietenie,
Orange Helper

#4791
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006

View Postmaxie0jazz, on 17 septembrie 2014 - 20:58, said:

Iata.. Nu pot da in clar numerele de telefon, insa. Sper sa intelegi.
Asa ca nu cred ca te poate ajuta prea mult.

vad ca ai primit puncte de 2 ori in 30 de zile, ai mai multe numere de telefon asociate contului?

#4792
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
M-au sunat pentru alt numar care are acum :
-200orange
-25nationale
-30nationale cadou
-5 numere favorite nelimitat la un cost de 4.17 tva inclus
mi s-a propus :

1.-nelimitat minute si SMS in Orange
-150 minute nationale si internationale fix UE, fix si mobil SUA si Canada;
-20 SMS nationale;
-50 MB Internet , contract pe 24 luni 150puncte(mai multe nu a vrut) sau 12 luni 82 puncte cost 4.96 euro

2. -1200orange
   - 120 nationale
   -120mesaje nationale
   - tel nokia 108 gratuit cost 6euro tva inclus

Edited by sasekay, 18 September 2014 - 17:39.


#4793
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
@Eagle Rider: da, acum o luna am primit 300 puncte pentru un Cangur 15 nelimitat pe 24 luni, iar acum am primit 150 puncte pentru doi Delfini 5 transformati in Prepay 5 pe 6 luni, cu 1 euro reducere/fiecare abonament/luna.
Am tot scris aici despre epopeea retentiei in cazul meu. Initial cerusem prepay pentru cei doi Delfini, lucru care trebuia sa se intimple pe 19 septembrie. M-au sunat fara sa mai solicit acest lucru pe 15 si mi-au oferit acest prepay 5 redus, pe 6 luni si 150 puncte OTY.

#4794
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

View Postmaxie0jazz, on 19 septembrie 2014 - 12:36, said:

@Eagle Rider: da, acum o luna am primit 300 puncte pentru un Cangur 15 nelimitat pe 24 luni, iar acum am primit 150 puncte pentru doi Delfini 5 transformati in Prepay 5 pe 6 luni, cu 1 euro reducere/fiecare abonament/luna.
Am tot scris aici despre epopeea retentiei in cazul meu. Initial cerusem prepay pentru cei doi Delfini, lucru care trebuia sa se intimple pe 19 septembrie. M-au sunat fara sa mai solicit acest lucru pe 15 si mi-au oferit acest prepay 5 redus, pe 6 luni si 150 puncte OTY.
prepay 5 nu este redus toata perioada contractuala adica 4.96tva inclus?

#4795
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Ba da, asa e. Asta am vrut sa zic si eu (si am spus-o si cu vreo doua pagini in urma)..daca a iesit altceva, poate m-am exprimat gresit.

@sasekay: eu am primit aceeasi oferta cu prima prezentata de tine (sper sa nu gresesc) cu 150 puncte OTY, dar pe 6 luni. In locul punctelor, imi ofereau gratuitate 2 luni la contract pe 12 luni, 4 luni gratuite la contract pe 24 luni si o luna gratuit la contract pe 6 luni (aici nu sint 100% sigur, dar parca asa a zis).

#4796
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006

View Postmaxie0jazz, on 19 septembrie 2014 - 12:36, said:

@Eagle Rider: da, acum o luna am primit 300 puncte pentru un Cangur 15 nelimitat pe 24 luni, iar acum am primit 150 puncte pentru doi Delfini 5 transformati in Prepay 5 pe 6 luni, cu 1 euro reducere/fiecare abonament/luna.
Am tot scris aici despre epopeea retentiei in cazul meu. Initial cerusem prepay pentru cei doi Delfini, lucru care trebuia sa se intimple pe 19 septembrie. M-au sunat fara sa mai solicit acest lucru pe 15 si mi-au oferit acest prepay 5 redus, pe 6 luni si 150 puncte OTY.

a deci practic, ai primit 75 puncte/delfin

#4797
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

View Postmaxie0jazz, on 19 septembrie 2014 - 13:03, said:

Ba da, asa e. Asta am vrut sa zic si eu (si am spus-o si cu vreo doua pagini in urma)..daca a iesit altceva, poate m-am exprimat gresit.

@sasekay: eu am primit aceeasi oferta cu prima prezentata de tine (sper sa nu gresesc) cu 150 puncte OTY, dar pe 6 luni. In locul punctelor, imi ofereau gratuitate 2 luni la contract pe 12 luni, 4 luni gratuite la contract pe 24 luni si o luna gratuit la contract pe 6 luni (aici nu sint 100% sigur, dar parca asa a zis).
la mine a zis 4.96 tva inclus +150 puncte contract pe 24luni sau pe 12 luni /82puncte.Daca nu ofera 4.96 toata perioada contractuala nu prelungesc

#4798
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Pai eu asa inteleg..4.96 pe toata durata, nu?..
In contractul primit pe mail zice asa:

"Promotional reducere 1 Euro ( fara TVA) din taxa lunara a abonamentului Prepay 5. Reducerea este valabila atat timp cat aveti activ abonamentul Prepay 5."

#4799
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
Azi am avut parte de o experienta "speciala" la retentie.
Daca eram fata in fata, consultantantul sarea la mine.
Pe scurt -am un ab delfin 7 vechi pe care vreau sa il trec pe pre pay - mai am 3 luni perioada contractuala.
Mi s-a oferit ab de 6 eur , redus cu 1 eur - cu o perioada de proba de 6 luni.(cu aprobare speciala pentru vechime). Eu am cerut 3 luni- fara suprapunere. A refuzat categoric (ma asteptam) la care ma intreaba daca stiu de alta oferta mai buna la 20 de lei-raspund scurt -digi. A ridicat tonul (am pus sare pe rana) si a inceput-retea 0,semnal 0, ce fac eu daca raman fara semnal... etc.
continuand polemica am ramas ca abonamentul sa fie trecut pe pre pay din ianuarie.
Ceea ce Orange nu intelege este ca nu e nevoie sa urlii daca vrei sa vinzi sau sa tii captiv un abonat doar ca asa iti place sa dea bine la numaratoare.
Din 2002 sunt abonat la orange, pana azi nimeni nu a vorbit asa cu mine. Si nu, nu vreau alta oferta, doar sa fiu liber de contract.
Nu mai imi convine sa platesc pentru ceva ce nu folosesc.

#4800
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,147
  • Înscris: 14.12.2007
Am primit si eu ieri actul aditional prin posta pentru N10 si surpriza, scrie: "Abonament Nelimitat 10 (15 euro/luna, TVA inclus)" Am sunat imediat la RC si mi-a spus o fata sa stau linistit ca nu exista Nelimitat de 15 euro se numeste altfel acel ab. de 15 euro. A mai patit cineva cu N10, asa ceva?
Orange_helper un pic de ajutor pls. Sa nu ma trezesc ca platesc 15 euroi pe N10. Posted Image

Edited by tudor75, 24 September 2014 - 15:58.


#4801
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Posttudor75, on 24 septembrie 2014 - 15:56, said:

Am primit si eu ieri actul aditional prin posta pentru N10 si surpriza, scrie: "Abonament Nelimitat 10 (15 euro/luna, TVA inclus)" Am sunat imediat la RC si mi-a spus o fata sa stau linistit ca nu exista Nelimitat de 15 euro se numeste altfel acel ab. de 15 euro. A mai patit cineva cu N10, asa ceva?
Orange_helper un pic de ajutor pls. Sa nu ma trezesc ca platesc 15 euroi pe N10. Posted Image

Salut,
Te rog sa imi oferi numarul tau de telefon pentru a verifica situatia.
O zi buna,
Orange Helper

#4802
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,147
  • Înscris: 14.12.2007

View PostOrange_helper, on 24 septembrie 2014 - 16:26, said:


Salut,
Te rog sa imi oferi numarul tau de telefon pentru a verifica situatia.
O zi buna,
Orange Helper
Am trimis PM. Thx.

#4803
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Vezi ce patesti daca nu ceri contractul pe e-mail...  Posted Image Posted Image

#4804
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,147
  • Înscris: 14.12.2007

View Postmusicallro, on 24 septembrie 2014 - 17:25, said:

Vezi ce patesti daca nu ceri contractul pe e-mail...  Posted Image Posted Image
Poti sa-mi spui care ar fi fost diferenta, in afara de faptul ca pe mail il primeam intr-o zi, iar prin posta in 7 zile?

Edited by tudor75, 24 September 2014 - 17:40.


#4805
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Dupa mai multe oferte refuzate de la Orange in iulie, observand ca la digi semnalul este slab afara si deloc in apartament, am renuntat la ideea de portare, si am trecut cele 2 abonamente libere de contract pe celebrul abonament de 5 euro tva inclus, si cu ocazia asta mi-a acceptat sa modific si al 3 lea abonament desii mai erau 4 luni de contract, mi l-a modificat si pe acela la 5 euro tva inclus si cuprinde:
Nelimitat sms si minute orange
150 Minute nationale (fix si mobil) si internationale pe fix in UE, Sua si Canada
20 mesaje nationale
50 Mb net 3G+

Nr meu fiind cel mai vechi mi l-a prelungit pe 6 luni, celelalte 2 pe 12 luni, iar primele 2 luni le am gratuite pentru toate cele 3 nr, iar puncte Thank You nu mi s-au oferit deoarece am schimbat toate 3 abonamentele platind in trecut un total de 26 euro tva inclus si acum voi platii 15 euro tva inclus iar punctele Thank you se ofera doar la contract de 2 ani sau la 1 an daca treci de la abonament sub 5 euro. De asemenea am 14 zile sa ma razgandesc precum optiunea de a trece la alt abonament oricand cu oricare din cele 3 numere daca pretul abonamentului nou depaseste 5 euro.
Am ales ce a fost mai bun cam din toate retelele la pretul de 5 euro abonament, tinand cont ca Telekom a venit "beat" pe piata, iar digi nu exista la mine in oras, sper peste 1 an fie sa obtin mai mult national fie sa vina digi cu semnalul, nu am vrut sa ma complic cu roaming, trebuia sa schimb si 2 telefoane alor mei pe 3g, era mai complicat.

#4806
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,147
  • Înscris: 14.12.2007

View Posttudor75, on 24 septembrie 2014 - 16:42, said:

Am trimis PM. Thx.
Gata, s-a rezolvat. Am fost sunat azi dimineata de o domnisoara de la Orange si mi-a spus ca a fost o greseala de redactare, (mai exact fusesera copiate beneficiile de la cel de 15 euro) si mi-a trimis in 5 minute actul aditional corect pe mail.
Totul este OK acum. Thx Orange_helper. Posted Image

Edited by tudor75, 25 September 2014 - 16:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

TheSm0k3r

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate