Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19784 replies to this topic

#4771
sorinionel

sorinionel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2007
Salut!Va rog sa imi spuneti daca ce am acceptat este ok: nelimitat 15 pe 2 ani,500 puncte OTY ,patru luni scutire de plata abonament. Am luat si un S5 cu punctele OTY plus 1130 lei.

Edited by sorinionel, 10 September 2014 - 08:28.


#4772
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Costul lunar al abonamentului tau este 10,41 euro (tva inclus) dupa ce am scazut subventia de 50 euro si cei 48 euro de la lunile gratuite. Eu zic ca ai facut o alegere buna, eu la NE10 trebuie sa cumpar S5 cu 589 euro, in timp ce tu l-ai luat cu 256 euro la un curs mediu de 4,41 lei/euro.

#4773
sorinionel

sorinionel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2007

View Postaris86, on 10 septembrie 2014 - 08:42, said:

Costul lunar al abonamentului tau este 10,41 euro (tva inclus) dupa ce am scazut subventia de 50 euro si cei 48 euro de la lunile gratuite. Eu zic ca ai facut o alegere buna, eu la NE10 trebuie sa cumpar S5 cu 589 euro, in timp ce tu l-ai luat cu 256 euro la un curs mediu de 4,41 lei/euro.
multumesc

#4774
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006

View Postsorinionel, on 10 septembrie 2014 - 08:21, said:

Salut!Va rog sa imi spuneti daca ce am acceptat este ok: nelimitat 15 pe 2 ani,500 puncte OTY ,patru luni scutire de plata abonament. Am luat si un S5 cu punctele OTY plus 1130 lei.
Ai mai avut tu ceva punte? Fiindca pretul unui s5 pt N15 e 449-15 euro( oferta online pt ab pe 2 ani) - 75euro(valoarea punctelor in magazinul online) =359, adica aproape 1600 lei

#4775
sorinionel

sorinionel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2007

View PostColdone, on 10 septembrie 2014 - 17:49, said:

Ai mai avut tu ceva punte? Fiindca pretul unui s5 pt N15 e 449-15 euro( oferta online pt ab pe 2 ani) - 75euro(valoarea punctelor in magazinul online) =359, adica aproape 1600 lei
Am beneficiat de 500 puncte OTY (100 euro) + reducere hot summer 23 %.

Edited by sorinionel, 10 September 2014 - 20:07.


#4776
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Domnilor, o întrebare: prelungirile de abonament încheiate în shop/store/la parteneri (deci nu telefonic) pot fi denunțate în vreo perioadă de timp de la semnare? Adică ceva echivalent cu cele 14 zile pe care le ai la contractele încheiate telefonic...

#4777
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Din cate stiu, nu! Denuntarea contractelor fara "juste despagubiri" intr-un termen de 14 zile se aplica doar in cazul abonamentelor incheiate la distanta, prin orice mijloc (telefonic, online, telepatic, etc.)!

#4778
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Așa știam (și mă gândeam) și eu...dar na, am zis că o întrebare nu strică...Posted Image  Mersi!Posted Image

#4779
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010
Pot fi denunţate oricând, cu menţiunea că operatorul poate cere să-i fie returnate beneficiile primite şi să-i fie acoperite eventualele prejudicii dacă se întâmplă înaintea de împlinirea perioadei minime contractuale.

Edited by lmk, 11 September 2014 - 10:14.


#4780
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

View Postlmk, on 11 septembrie 2014 - 10:12, said:

Pot fi denunţate oricând, cu menţiunea că operatorul poate cere să-i fie returnate beneficiile primite şi să-i fie acoperite eventualele prejudicii dacă se întâmplă înaintea de împlinirea perioadei minime contractuale.
Păi, e clar că vorbeam despre o denunțare fără plăți „compensatorii”...Posted Image  De fapt, cred că e vorba de o denunțare înainte de a începe perioada contractuală!

View Postmariusnorbert, on 11 septembrie 2014 - 10:14, said:

Mai e o varianta, daca dovedesti ca nu ai fost cu toate "facultatile" acasa la momentul incheierii contractului, dar ma indoiesc ca te-ai incadra!
Nu e pentru mine, un cunoscut cred că a pus botișoru' și eram curios dacă se mai poate face ceva... Eu mai am până în decembrie, iar pe nevastă-mea am „rezolvat-o” acu' o lună...Posted Image

#4781
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
Tocmai am incheiat azi un nelimitat 10 la  Orange. M-am dus direct in shop si foarte politicos i-am spus de la inceput angajatului a nu ma abureasca pt ca eu vreau doar un N10 cu trecere de la cartela. Dupa inerentele discutii..pai sa vedeti ca nu se poate ca asta e o oferta de fidelizare, i-am zis ca se poate si am semnat contractul. 3 luni de  Fluture 11 + nelimitat 10 pe 12 luni fara cost control. Am insistat sa imi dea si cost control dar cica nu se poate. L-am rugats a sune la relatii clienti ca sigur se poate ....a sunat, de fata cu mine...nu stiu cu cine a vorbit..si s-a rezolvat. Nu se poate
Sper sa obtin cost control prin renegociere dupa cele 3 luni de fluture.

Aveti idee la ce numar sa sun pentru a obtine cost control mai rapid?

Si pentru linistea colegilor de forum care erau tristi ca nu vor mai obtine acest abonament pe 12 luni. Chiar daca N10 nu e pentru toata lumea, angajatii Orange stiu de el si daca negociezi bine il primesti in orice shop pe 12 luni.

Ce m-a socat pe mine era siguranta lor  fata de ofertele Telekom. Nu se asteptau sa vina cu oferte bune sa le fure clientii. Pur si simplu Cosmote voia clienti multi  activi ( desigur marea majoritate prepaid) sa ceara mai mult pe retea.....

Surprinzator pentru multi de pe aceasta arie  si de  de fapt pentru mine foarte  logic, concurentul numarul unu pentru Orange este DigiMobil

Edited by pazzno1, 15 September 2014 - 22:43.


#4782
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Astazi am primit, pentru doua numere cu Delfin 5 in afara perioadei contractuale si dupa ce am cerut reziliere (trecere pe prepay), abonamentul prepay 5 cu reducere de 1 euro/luna, pentru 6 luni si cu 150 puncte OTY cadou.
Puteam opta pentru 6 luni (cu o luna gratis sau 150 puncte OTY), 12 luni (cu doua luni gratuite sau 200 puncte OTY) sau 24 luni (cu 4 luni gratuite sau puncte, dar nu mai stiu exact daca erau 20 sau 30).
Mentionez ca pe 19 urma trecere pe prepay pentru cele doua numere (cerere facuta pe 14 august). Deci..se poate. Si operatorul a fost foarte ok, exact contrar experientelor pe care le-am tot avut cu ofertarea pina acum. Hmm..ciudat..

Edited by maxie0jazz, 16 September 2014 - 16:49.


#4783
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007
Am trecut si eu ieri la N10, prelungire pe 12 luni. Totul s-a rezolvat in 5 minute intr-un shop. (E adevarat ca am si ceva pile.) Nu prea aveam nevoie de acest tip de abonament, Prepay 8 pe care-l aveam imi ajungea dar am zis ca pentru 5 lei in plus/luna merita sa incerc. Un alt motiv serios care m-a impulsionat sa trec la N10 este oferta de lansare a Telekom-ului. Au astia niste preturi de zici ca au venit din Belgravistan. Posted Image  Cu asa oferte exista riscul ca N10 sa dispara. Sa speram ca ma-nsel. All the best. :)

#4784
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
@sir_irwin: beneficiile sint:
-nelimitat minute si SMS in Orange
-150 minute nationale si internationale fix UE, fix si mobil SUA si Canada;
-20 SMS nationale;
-50 MB Internet.
Pretul initial era 6.2 euro cu TVA si am primit reducere de 1 euro (fara TVA) - este exact ce scrie in contract.
Calculind (desi operatorul mi-a spus si telefonic), reiese 4.96 euro/luna cu TVA.

#4785
Bamis

Bamis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 23.06.2005
Am obținut și eu acest abonament, dar fără puncte. Ai dori să postezi documentul primit pe mail să pot cere și eu puncte la negocierea pentru un alt număr? @maxie0jazz Mulțumesc!

#4786
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
@bamis, aceleasi beneficii spui si pretul final  te rog sub 5, peste 5 euro???

#4787
Bamis

Bamis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 23.06.2005
Da. 4 euro fără TVA, respectiv 4,96 euro cu TVA inclus.

#4788
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Iata.. Nu pot da in clar numerele de telefon, insa. Sper sa intelegi.
Asa ca nu cred ca te poate ajuta prea mult.

Attached Files


Edited by maxie0jazz, 17 September 2014 - 21:00.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

bogdangelu

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate