Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19798 replies to this topic

#9469
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Dacă se cere Me7, nu are cum sa apară altceva. Telefoane se pot obține de la Orange me12 young în sus.

#9470
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Cred ca ma incumet si eu, am un nelimitat 15 vechi care se incadreaza pentru retentie si as vrea ceva mai bun (nelimitat + 10GB preferabil), preferabil si cu telefon si puncte TY de vreo 100 euro valoare... asta ca sa prelungesc cu 24 luni... bineinteles cam la aceeasi valoare.
Nu am nevoie de telefon, dar am observat ca de multe ori iesi mai avantajos cu telefon decat fara.

#9471
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
la mine apare ca exista cloud-ul acela ( desi nu a fost folosit ) ... insa traficul nu a fost crescut.
Attached File  IMG_20161017_134251.jpg   70.77K   152 downloads

#9472
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dupa doua zile in care am primit date contradictorii privind resursele lunare, acum s-au uniformizat in sensul ca la Me 7 fara telefon se ofera totusi minute nelimitate nationale. Sa vedem si cand voi primi factura!

#9473
silex2

silex2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.03.2015
Salut Orange Helper,
V-am trimis si eu un mesaj pentru o oferta de retentie.
O zi buna!


#9474
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 silex2, on 18 octombrie 2016 - 08:29, said:

Salut Orange Helper,
V-am trimis si eu un mesaj pentru o oferta de retentie.
O zi buna!


Salut,
Am raspuns, multumim pentru mesaj.
Orange helper

#9475
puzzlewood

puzzlewood

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 05.01.2007
Azi am primit urmatorul mesaj de la orange:
"Pentru ca esti la Orange de 7 ani, ai o oferta exclusiva, valabila 3 zile: minute si SMS nelimitate in orice retea, 1,5 GB net la viteze 4G si 100 min intl, pentru 5 EUR/luna in loc de 7 EUR. Trimite DA prin SMS la 8333 pana la  21 octombrie si activeaza oferta, fara prelungire contractuala. Detalii la 411."

In prezent am ME7 fara telefon cu 1 gb de net si mai am perioada contractuala 2 luni.
A mai primit cineva?

Edited by puzzlewood, 18 October 2016 - 14:46.


#9476
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Ar fi interesanta oferta daca ar avea dublu gigii si 500 de nationale, cred ca ar fi singura oferta pe care as fi dispus sa o accept.
Si eu mai am 2 luni de contract, astept mesajul :P

Edited by mzamfirm, 18 October 2016 - 15:01.


#9477
nic_otava

nic_otava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 10.02.2006
Oferta deja contine ''minute si SMS nelimitate in orice retea". Ce nevoie mai ai de inca 500 nationale?
Cred ca toata lumea asteapta mesajul asta. :)

#9478
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
am si eu un prieten care are o pantera 25 cu 4 gb net si inca 7 luni perioada contractuala. luna aceasta a avut un consum mai mare de trafic de date asa ca a cerut sa isi activeze o extraoptiune de net, dar a fost refuzat pentru ca actualul abonament nu mai este valabil. a facut o sesizare scrisa in acest sens intr-un magazin orange, iar la cateva zile distanta a fost sunat de cineva de la orange, dupa ce s-au contrat putin la telefon, eram de fata :D i-au oferit me 25 cu 8 gb net si ceva minute si trafic in roaming fara a i se modifica perioada contractuala :P deci a iesit in castig omul si i-au resetat si traficul de internet :P

#9479
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,228
  • Înscris: 22.01.2004

 crislacor, on 16 octombrie 2016 - 15:10, said:

Nu poți pune bază pe informațiile din contul online, am mai scris aici, platforma e în proces de upgradare (whatever that means) și informațiile de acolo pot fi neconforme cu realitatea. Sînt spusele unui consultant Orange, cu care am vorbit la telefon cu niște zile în urmă. Conform aceleiași surse, cele mai corecte info pot fi aflate doar de la Call Center...

Platforma e in upgradare de cand au lansat-o. Cel putin pe partea de prepay este sub orice critica, nu a aratat niciodata informatii corecte. Le faci sesizare, repara o chestie (cam 3 luni dureaza) dupa care incepe sa dea erori in alta parte. De exemplu am mesageria activata - acolo zice ca e inactiva. Daca ii dau de acolo activare da eroare. Bonusurile nu apar acolo nici daca te rogi de ei. Apar tot felul de optiuni ciudate activate, dar nu scrie ce contin si nici nu poti afla detalii despre ele. La fel este si cu aplicatia de mobil unde intr-un loc iti zice ca mai ai credit cat zice si la *133# iar in alta parte scrie ca ai credit zero. Astea doua (si web si aplicatie) au fost o gluma proasta de cand au fost lansate si daca nu au fost "upgradate" pana acum nu cred ca or sa le mai "upgradeze" vreodata.

#9480
roberthotean

roberthotean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.06.2008
revin cu detalii in legatura cu me7 redus la 5euro, adineaori am fost sunat de la orange (in prealabil am facut eu o sesizare in legatura cu oferta "negociata" si neimplementata)spunandu-mi ca acea oferta nu mai exista si ca am fost informat gresit, dar totusi pentru neplacerile create mi-a dat o compensatie de 24 euro (pentru ambele abonamente), pe care in cele din urma am acceptat-o

Edited by roberthotean, 19 October 2016 - 15:22.


#9481
Nicu.S

Nicu.S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.06.2006
Eu mai am 12 luni din abonament insa la 411 nu am reusit sa primesc nici o optiune de date doar cu o noua prelungire contractuala ceea ce iese total din calcul. Detin un cangur 15 nelimitat in orice retea + 2gb trafic de date.
Astazi cand sa platesc factura intr-un magazin orange , care nu este un Orange Shop , tipa de acolo a spus ca poate sa imi ofere 10gb trafic de date cu 10 euro lunar + scaderea cu 3 euro a abonamentului. Ar trece abonamentul pe un orange me young de 12 euro din cate am inteles.
Cum este posibil ca un magazin care nici macar nu este un orange shop sa imi dea o astfel de oferta ?

#9482
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Uite ca se poate,depinde peste cine dai si cu cine vorbesti!eu am vb azi la celebra retentie si am primit niste oferte destul de slabe zic eu!oferte fara telefon/me 7 cu 3gb pe 24 de luni/me 10 cu 6gb pe 12 luni iar cu telefon orange young la 12e pe 24 de luni cu 6gb de net si samsung a5 la 165e!

Edited by Therockstar, 20 October 2016 - 18:23.


#9483
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
pai cam asta a primit toata lumea,. la cea cu telefon iesi cel mai bine daca scazi subventia la telefon esti cam in 8 euro ceea ce nu e rau pt 6gb.

#9484
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Așa am gândit si eu că pe la 8†sunt bune resursele dar personal as vrea să dau pe telefon mai puțin apoi e si perioada contractuala de 24 de luni!Samsung a5 pare în regulă desi sunt sceptic având ceva experiente(lag)în trecut,acum având un lumia 640 care funcționează foarte bine!era să uit:mi s a mai propus la young 12,11€ si un Samsung a3 la 100€ pe 24 de luni!spor la negocieri!

Edited by Therockstar, 21 October 2016 - 09:15.


#9485
alym

alym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 25.08.2016

 Nicu.S, on 20 octombrie 2016 - 17:23, said:

Astazi cand sa platesc factura intr-un magazin orange , care nu este un Orange Shop , tipa de acolo a spus ca poate sa imi ofere 10gb trafic de date cu 10 euro lunar + scaderea cu 3 euro a abonamentului. Ar trece abonamentul pe un orange me young de 12 euro din cate am inteles.
Cum este posibil ca un magazin care nici macar nu este un orange shop sa imi dea o astfel de oferta ?
Poate ne spui sii noua in ce magazin ai primit oferta, ca mai vor si altii si se pare ca Orange nu vrea sa ofere direct asa ceva.

Pana la urma ce continea abonamentul si cat costa? Presupun ca nelimitat national + 10GB date.
La pret e incert, ca prima data spui ca e 7euro (10 euro si reducere de 3 euro), iar apoi spui ca e un Young12 (adica 9 euro daca aplicam reducerea de 3 euro)

Oricum ar fi e oferta buna... daca mai ofera si posibilitate de reducere la telefon atunci e perfect.

#9486
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Oferte orange store Bacău, în incinta complexului comercial Auchan, la iesire din Bacău spre Focșani pe E85.

 Nicu.S, on 20 octombrie 2016 - 17:23, said:

Eu mai am 12 luni din abonament insa la 411 nu am reusit sa primesc nici o optiune de date doar cu o noua prelungire contractuala ceea ce iese total din calcul. Detin un cangur 15 nelimitat in orice retea + 2gb trafic de date.
Astazi cand sa platesc factura intr-un magazin orange , care nu este un Orange Shop , tipa de acolo a spus ca poate sa imi ofere 10gb trafic de date cu 10 euro lunar + scaderea cu 3 euro a abonamentului. Ar trece abonamentul pe un orange me young de 12 euro din cate am inteles.
Cum este posibil ca un magazin care nici macar nu este un orange shop sa imi dea o astfel de oferta ?

Super tare și pe mine m-ar interesa o astfel de oferta deși mai am 9 luni de contract as încerca retenția peste 3 luni de zile.

Attached Files


Edited by aris86, 23 October 2016 - 08:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate