Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#2899
sharinganbn

sharinganbn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.08.2009

 bethlen, on 11 februarie 2016 - 19:47, said:

Hai las-o balta ca miroase..
Degeaba vă e ciudă, sunt client din 2010 și la început serviciile emag erau ireproșabile și prețurile de la emag erau imbatabile (acum un S6 la orange îl iei mai ieftin decât la emag- e doar un exemplu). Degeaba vă atacați ca niște fetițe cu sindromul PMS dar ăsta e crudul adevăr : Emag și Depanero sunt praf! Și nu mai vorbiți în necunoștință de cauză copilași , gumball3000 vedem că ești sclav emag pt. 10bani. Mergi la muncă lasă vegetatul!

Edited by sharinganbn, 12 February 2016 - 08:28.


#2900
SebastianFrincu

SebastianFrincu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.02.2016

 sharinganbn, on 12 februarie 2016 - 08:27, said:

Degeaba vă e ciudă, sunt client din 2010 și la început serviciile emag erau ireproșabile și prețurile de la emag erau imbatabile (acum un S6 la orange îl iei mai ieftin decât la emag- e doar un exemplu). Degeaba vă atacați ca niște fetițe cu sindromul PMS dar ăsta e crudul adevăr : Emag și Depanero sunt praf! Și nu mai vorbiți în necunoștință de cauză copilași , gumball3000 vedem că ești sclav emag pt. 10bani. Mergi la muncă lasă vegetatul!
Subscriu. Si Bethlen si WRC sunt acelasi (probabil) angajat eMag. Nu stiu de ce mai bagam in seama forumul acesta daca este viciat de persoane obediente... E usor sa iti dai seama daca un ID este tributar cuiva in functie de numarul de post-uri. Trebuie sa fii tampit sa iti pierzi timpul cu postari pe un forum in cantitati de genul peste 1000 fara sa ai un interes financiar.

#2901
sharinganbn

sharinganbn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.08.2009

 SebastianFrincu, on 12 februarie 2016 - 11:11, said:

Subscriu. Si Bethlen si WRC sunt acelasi (probabil) angajat eMag. Nu stiu de ce mai bagam in seama forumul acesta daca este viciat de persoane obediente... E usor sa iti dai seama daca un ID este tributar cuiva in functie de numarul de post-uri. Trebuie sa fii tampit sa iti pierzi timpul cu postari pe un forum in cantitati de genul peste 1000 fara sa ai un interes financiar.
Eu acum am văzut că toți care răspund la posturi și atacă sunt sclavii și lingăii emag-ului! Cât de trist!

Edited by sharinganbn, 12 February 2016 - 11:47.


#2902
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Francule, esti suferind de scenarita cronica.

Voi ruga un moderator sa verifice daca se confirma faptul ca eu si wrc suntem acelasi user. Si tu si colegul aveti report. Nu puteti denigra un serviciu pentru ca va bateti joc de produsele si vreti sa va fie schimbate

Si eu i-am injurat cand a fost cazul, dar la cele 30 comenzi la emag pana acum 1 singura data au omis sa trimita un certificat de garantie

#2903
sharinganbn

sharinganbn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.08.2009

 bethlen, on 12 februarie 2016 - 11:51, said:

Francule, esti suferind de scenarita cronica.

Voi ruga un moderator sa verifice daca se confirma faptul ca eu si wrc suntem acelasi user. Si tu si colegul aveti report. Nu puteti denigra un serviciu pentru ca va bateti joc de produsele si vreti sa va fie schimbate

Si eu i-am injurat cand a fost cazul, dar la cele 30 comenzi la emag pana acum 1 singura data au omis sa trimita un certificat de garantie

 bethlen, on 12 februarie 2016 - 11:51, said:

Francule, esti suferind de scenarita cronica.

Voi ruga un moderator sa verifice daca se confirma faptul ca eu si wrc suntem acelasi user. Si tu si colegul aveti report. Nu puteti denigra un serviciu pentru ca va bateti joc de produsele si vreti sa va fie schimbate

Si eu i-am injurat cand a fost cazul, dar la cele 30 comenzi la emag pana acum 1 singura data au omis sa trimita un certificat de garantie
Când ANPC îți dă dreptate nu denigrezi, informezi lumea din jur să știe cu cine are de-a face! Și tu tot sclav penibil rămâi!

#2904
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
ANPC nu ti-a dat dreptate cu displayul pe care l-ai spart. Asa ca sa o lasam balta. Legat de limbaj, sper sa rezolve moderatorii problema. 2 useri noi cu 10 posturi care denigreaza nefondat magazinul.

#2905
sharinganbn

sharinganbn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.08.2009

 bethlen, on 12 februarie 2016 - 11:56, said:

ANPC nu ti-a dat dreptate cu displayul pe care l-ai spart. Asa ca sa o lasam balta. Legat de limbaj, sper sa rezolve moderatorii problema. 2 useri noi cu 10 posturi care denigreaza nefondat magazinul.
Cu problema cu laptopul Lenovo am fost la ANPC , iar vorbești fără să știi. Tot îi iei apărarea magazinului, nu am voie să îmi spun experiențele cu magazinul emag, repet experiențele nu povești și păreri din avion ca ale tale, care e problema ta dacă ești sclavul lor e treaba ta!Citește postul meu inițial ca lumea dacă vrei să îți dai cu părerea nu tot lătra la problema mea legată de S6 că văd că asta te deranjează!

Vorbeși de denigrare, http://forum.softped...mbata-mortilor/ , asta e denigrare ce se întâmplă aici, ce faceți voi sclavii emag în postul asta e denigrare!


Și dacă tot eși curios am fost contactat de cei de la Samsung Romania și mi-l repară , doar că trebuie să merg la service Transilvania în Cluj , au zis sa îi las pe depanero că vorbesc prostii, așa că lasă-ne!

Edited by sharinganbn, 12 February 2016 - 12:16.


#2906
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
sharinganbn a luat pauza 1 zi. Data viitoare 3 zile, pe urma definitiv.

Ca idee, nimeni nu e clona nimanui ...

#2907
doinastela

doinastela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 19.05.2006

 gumball3000, on 11 februarie 2016 - 16:55, said:

E marca de-a emag-ului aceea.
emag starlight astea.. sunt d-alea de curenteaza ..?

#2908
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 doinastela, on 12 februarie 2016 - 16:10, said:

emag starlight astea.. sunt d-alea de curenteaza ..?

Eu am un storcator de citrice de la ei isi face treaba super bine si e si frumos din inox.
Dar cu jucaria asta am dt buleala.

#2909
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Acum ca emag-ul a inceput sa fie un fel de olx pentru alti vanzatori - eu am o mica problema. De fapt....mai multe.
1.Daca pentru produsele livrate direct de emag ai feedback permanent - la cele ale partenerilor, de cele mai multe ori acesta lipseste cu desavarsire. Si pentru asta cred ca nu voi ridica o comanda. Mi se pare aiurea sa nu primesti un telefon sa-ti spuna daca e sau nu disponibil, o data de livrare...etc
2.Costurile de transport. Daca comand 5 produse in valoare de 4-500 ron - dar doar unul e livrat de emag, restul de parteneri - platesti 100 ron transport. WTF ? Pai comand din germania cu 7 eur transport !

Aici ar trebui revizuite lucrurile, cred eu.

#2910
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

 CoBr4, on 12 februarie 2016 - 13:47, said:

sharinganbn a luat pauza 1 zi. Data viitoare 3 zile, pe urma definitiv.

Ca idee, nimeni nu e clona nimanui ...
Multumim de clarificare.

daca poti sa te uiti si aici, te rog.

 sharinganbn, on 12 februarie 2016 - 11:47, said:

Eu acum am văzut că toți care răspund la posturi și atacă sunt sclavii și lingăii emag-ului! Cât de trist!
era vb tot de aceiasi 2 useri...

#2911
doinastela

doinastela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 19.05.2006

 florinel, on 12 februarie 2016 - 16:28, said:

Aici ar trebui revizuite lucrurile, cred eu.
ce sa mai revizuiasca ..? Li s-au marit costurile de functionare, trebuie sa mareasca tot: preturi, tarife transport, etc.
Ideea lor e: la noi e mai scump ca in alta parte, da' oferim ditamai serviciile, calitate, etc. Si asta costa. Daca tu receptezi ca adevarat ce spun ei, atunci vei continua sa cumperi de la ei.

Edited by doinastela, 13 February 2016 - 05:14.


#2912
Hector-2

Hector-2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 29.07.2011
Dacă tot se pun aici review-uri inactivate, pun și eu unul
Attached File  nivea emag.JPG   41.52K   39 downloads
Bineînțeles, după ce am scris acest review au apărut pe site o mulțime de amănunte despre produs, inclusiv cantitatea.

#2913
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu vreau sa fiu rautacioasa, insa din poza ta, acea cutiuta ce apare acolo, este de 30ml

iar pozele pe orice site au un disclaimer destul de promovat, anume ca "pozele si informatiile sunt orientative"

chiar si producatorii iti scriu in manualul produsului ceva de genul ca: "some informations or specifications can change without any notice from x company"

de aici si unele probleme pt care unii sunt revoltati, pt ca produsul poate fi diferit de informatiile furnizate initial de producator/importator.

insa daca suntem carcotasi, ne luam si de faptul ca pe cutie nu mai apar nu stiu ce scrisuri care apar in pozele de pe net.

#2914
Hector-2

Hector-2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 29.07.2011
Poza ca poza, dar nicăieri în descrierea produsului nu apărea cantitatea până ca nu am scris review-ul. Oricum fotografia nu au schimbat-o nici acum, dar au apărut mai multe specificații ale cremei.
La unele produse descrierea e destul de vagă, am observat mai ales la unele electronice. Ar putea pune un link direct la producător și acolo ar fi toate amănuntele despre produsul respectiv.

Edited by Hector-2, 13 February 2016 - 15:00.


#2915
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
da, alte magazine destul de populare dau acel link, motiv pt care intru frecvent sa vad ce si cum. precum si informatii suplimentare.

din pacate nu e singurul site unde informatiile ori nu sunt afisate in totalitate, ori nu sunt corecte.

#2916
DragosMD

DragosMD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 13.09.2006

 Mizu, on 11 februarie 2016 - 17:03, said:

Daca la dimensiuni sunt specificate 50 x 38 x 20.5 cm, ce anume de acolo te-a facut sa crezi ca e o dimensiune interioara? Si ce vina au ei ca au trecut niste specificatii asa cum sunt si pe pachet, ia arunca o privire pe eticheta si vezi ce scrie?
Nu mă așteptam să aibă 50 de cm ȘI în interior, bineînțeles! Problema e că sunt 12 cm mai puțin decât scriu ei pe sait și la asta chiar nu mă așteptam. Hai, 3-4 diferență ar fi ok, dar 12?!? (respectiv 14 pe cealaltă dimensiune!) Pe etichetă scrie codul de bare; din păcate, nu am cunoștință despre limbajul „în dungi” ca să pricep informația de acolo.
Asta e cam ca la unele pahare de înghețată (și nu din aia ieftină!) - paharul e mare când te uiți la el în vitrină, dar după ce îl cumperi, constați că are fundul pe la jumătatea înălțimii... Posted Image Dar măcar pe ăla poți să-l inspectezi „de visu” înainte să dai banii și dacă nu ești mulțumit de cantitatea conținută la prețul cerut, nu te obligă nimeni să-l iei. Pe când la mine, a fost cam pe dos - l-am plătit și abia pe urmă am putut să îl văd în toată... micimea lui!

 Mizu, on 11 februarie 2016 - 17:03, said:

Comentariul tau ar fi fost aprobat daca doar avertizai in legatura cu dimensiunea interioara si renuntai la smilies si amenintari.
Am scris un alt review tocmai în ideea să poată fi totuși publicat, în care am scris doar atât: are dimensiunile interioare de ... (v. mai sus); fără alte chestii. Și ce crezi? e „în curs de aprobare” de vreo săptămână! Posted Image) Și când își va schimba statutul, tare mă tem că nu va trece în publicat.

Edited by DragosMD, 13 February 2016 - 16:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate