Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Din ce sa construiesc casa? Structura beton si caramida intre sau structura lemn si panouri tip sandwich?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
flopardu

flopardu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,894
  • Înscris: 28.10.2008
Vreau sa construesc o casa undeva la 2-3 km de Bucuresti si nu sunt decis pe ce sistem sa o fac, binenteles cu ajutorul unei firme specializate, ca nu vreau sa patesc ce au patit altii (vezi forumuri).
Am teren, am proiect, am si ceva bani, asa ca singurul lucru care ramane deocamdata sa il fac, este sa ma hotarasc asupra tipului de materiale folosite, asupra genului de casa in care vreau sa traiesc.
Clasic: structura si grinzi beton cu umplutura din caramida sau mai modern: structura de lemn si panouri tip sandwich.
Am citit mult pe aceste forumuri si recunosc, cu cat citesc mai mult din ce discuta lumea pe aici, cu atat nehotararea mea se adanceste.  :confuzzled:
Sunt opinii pro si contra fiecarei variante de constructie.
Este adevarat ca intr-o casa clasica am intrat fiecare dintre noi si suntem obisnuiti cu asa ceva dintotdeuna.
Pe cand in cele construite modern nu multi.
Mi-ar placea sa vad scris, eventual sa aud opinii despre o astfel de constructie de la cei care au intrat, locuit sau locuiesc intr-o astfel de casa.
Mai recunosc ceva... in proportie de aprox. 75%/25% sunt hotarat/nehotarat sa o fac in sistemul modern/clasic de constructie.  :rolleyes:

Sperand intr-o avalansa de opinii, sfaturi, informatii, chiar si de la cei nu sunt foarte in tema, va multumesc anticipat celor ce nu veti lua totul in caterinca, ca deh... suntem in RO.  :peacefingers:


Ia și te liniștește cu spam-ul! :angry:

Edited by raduk, 21 October 2009 - 13:27.


#2
flopardu

flopardu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,894
  • Înscris: 28.10.2008
ce ai vrut sa spui cu: Ia și te liniștește cu spam-ul! :angry:

nu sunt un obisnuit al manuirii forumurilor, asa ca nu stiu limbajele folosite de voi.  :peacefingers:


Nu mai posta și în alte topicuri aceeași problemă. Așteaptă să ți se răspundă aici.

Edited by raduk, 21 October 2009 - 14:16.


#3
flopardu

flopardu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,894
  • Înscris: 28.10.2008

View Postflopardu, on 21st October 2009, 14:46, said:

ce ai vrut sa spui cu: Ia și te liniștește cu spam-ul! :angry:

nu sunt un obisnuit al manuirii forumurilor, asa ca nu stiu limbajele folosite de voi.  :peacefingers:


Nu mai posta și în alte topicuri aceeași problemă. Așteaptă să ți se răspundă aici.


nu am facut eu asta ca asa mi-a trecut mie prin cap, ci pt. ca asa am vazut la altii.
comenteaza pe forumurile cuiva si insereaza la finalul comentariului, un link de la un forum deschis de ei.  :notangel:
ma gandesc ca daca stau si astept, poate oamenilor nu le place cum scriu eu, poate n-au chef sa discute asa detaliat... eu stiu...  :peacefingers:

#4
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postflopardu, on 21st October 2009, 13:44, said:

Am teren, am proiect, am si ceva bani,
daca ai proiect inseamna ca solutia sistemului constructiv este deja aleasa.

Exista un topic despre case din lemn la fel cum exista sute de threaduri despre case din zidarie si beton. Un "versus" este inutil pt ca totul se rezuma la buget iar casele din lemn sunt ceva mai ieftine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate