Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Motorola Milestone

- - - - -
  • Please log in to reply
431 replies to this topic

#271
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

View Postc_alecs, on 1st December 2010, 13:17, said:

Eu nu am. Are gorilla glass si in plus folosesc o husa care protejeaza tot telefonul. In 6 luni nu are nici cea mai mica zgarietura. Gorilla

Foarte interesant videoul, la prima vizionare am avut impresia ca e bullshit, ca defapt da cu cheia de masa dar intr-adevar se pare ca e de calitate supeioara sticla.
As putea si eu sa vad ce model de husa ai, daca ti-ai comandat-o online poate un link...ms
Ah si daca tot sunt aici, oare cardurile micro sd A-data sunt bune de ceva ca vad ca sunt cele mai ieftine :-?? Are careva A-data?

#272
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Cautati carduri cu Speed Class-ul cat mai mare.
Intr-un review pentru Milestone XT720 (cunoscut ca MOTOROI XT720 in Asia) se specifica faptul ca un card cu clasa mica de viteza afecteaza performantele inregistrarii video (clip-urile inregistrate cu camera erau sacadate).
Cei de acolo recomandau ca ideal un card de Clasa 6 :

    * Class 0, cards do not specify performance.
    * Class 2, 2 MB/s, slowest for SDHC cards.
    * Class 4, 4 MB/s.
    * Class 6, 6 MB/s.
    * Class 10, 10 MB/s.


#273
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
Am luat o husa ieftina de calitate destul de slaba din Flanco/Altex. Pana nu se distruge de tot nu-mi bat capul sa gasesc alta. Imi place ca atunci cand scot telefonul din husa nu mai are amprente pe ecran.

Edited by c_alecs, 02 December 2010 - 09:15.


#274
Bono-The-Fly

Bono-The-Fly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.04.2009
Voua vi s-a intamplat sa se restarteze telefonul din senin? Mi s-a intamplat de cateva ori, de fiecare data navigam pe net si m-am trezit cu el ca se initializeaza.

#275
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Android 2.2 pentru Milestone este acum in ultima faza de teste. Update-ul a fost trimis catre operatorii europeni pentru feedback si recomandari.

"Currently we're in operator testing phase and have completed two cycles of testing on our software builds across the European markets. We have now shared this with our operator and retail partners so they can give feedback and recommendations. We'll continue to update you..." Motorola Europe Facebook

#276
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

View PostantinVidia, on 13th December 2010, 09:39, said:

Android 2.2 pentru Milestone este acum in ultima faza de teste. Update-ul a fost trimis catre operatorii europeni pentru feedback si recomandari.

"Currently we're in operator testing phase and have completed two cycles of testing on our software builds across the European markets. We have now shared this with our operator and retail partners so they can give feedback and recommendations. We'll continue to update you..." Motorola Europe Facebook

ooh happy day :D...
Apropo, spuneti-mi si mie o pereche de handsfree (cu tot cu microfon si buton, de preferat) compatibila cu milestone.
Ms..

#277
DoncreAtive

DoncreAtive

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.09.2010
salut, astazi am achizitionat si eu un moto milestone si am bagat o cartela de orange la care tot incerc sa fac setarile pt internet si nu reusesc, daca ma poate ajuta cineva cu ele... dau o bere, ms mult


later edit : am reusit. am gasit tot pe softpedia

acum alta intrebare daca las setarile asa la acces point , telefonul va accesa mereu internetul pt update etc.. fara acordum meu?

Edited by DoncreAtive, 15 December 2010 - 00:11.


#278
kluand

kluand

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.01.2007
Am avut la un moment dat o aplicatie care imi punea scurtatura pe apasarea lunga la search un fel de widget cu nivelurile de sonerie, gps/wifi on of, flashlight in coltul din dreapta sus. Stie cineva cum se cheama? ce era? am sters mai multe din telefon si nu imi aduc aminte ce era...  :cursing:

#279
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

View Postkluand, on 17th December 2010, 15:28, said:

Am avut la un moment dat o aplicatie care imi punea scurtatura pe apasarea lunga la search un fel de widget cu nivelurile de sonerie, gps/wifi on of, flashlight in coltul din dreapta sus. Stie cineva cum se cheama? ce era? am sters mai multe din telefon si nu imi aduc aminte ce era...  :cursing:

Quick Settings

#280
felix2010

felix2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.12.2010
salut baieti ! m,am trezit cu telefonul asta cadou  de la nevasta,mea. pana acum am avut unul clasic, normal. tot ceea ce vreau sa stiu ,e cum pot sa,mi bag filme pe el si sa le vizionez.[la servici logic] daca ma puteti ajuta cu informatii, va multumesc. :peacefingers:

#281
DoncreAtive

DoncreAtive

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.09.2010
auziti,  o husa pt el ieftina de unde as putea sa iau? , ms , app de filme am bagat pe el si am bagat si player Rocket si se vede sacadat chiar se opreste la un moment dat, ce pot sa fac...?

#282
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

View Postfelix2010, on 19th December 2010, 11:50, said:

salut baieti ! m,am trezit cu telefonul asta cadou  de la nevasta,mea. pana acum am avut unul clasic, normal. tot ceea ce vreau sa stiu ,e cum pot sa,mi bag filme pe el si sa le vizionez.[la servici logic] daca ma puteti ajuta cu informatii, va multumesc. :peacefingers:

Pai dupa ce conectezi telefonul la calculator, prin cablu, apare acolo printre foldere nunul denumit VIDEO (sau poate VIDEOS, in fine, intelegi ideea) si acolo pui filmul.
Ca sa il deschizi, cel mai simplu e sa dai la Media gallery, si alegi sus All videos.
Mai poti deschide si playerul audio, dar depinde pe care il ai.
Pentru a face (converti) singur filme care sa se potriveasca perfect rezolutiei display-ului sunt mai multe programe si tutoriale pe net. Eu folosesc programul Handbrake

BAfta ;)

#283
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Update-ul la Froyo este programat sa inceapa in prima jumatate a lunii ianuarie :

"Hello all. We continue to work closely with our operator and carrier partners on the FroYo Android 2.2 upgrade for Milestone in Europe to ensure we deliver the best experience possible. We understand users are eagerly awaiting this upgrade and we expect to deliver it in several European markets in the early Q1 timeframe." Motorola Europe is on Facebook

#284
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009

View PostantinVidia, on 22nd December 2010, 09:45, said:

Update-ul la Froyo este programat sa inceapa in prima jumatate a lunii ianuarie :

"Hello all. We continue to work closely with our operator and carrier partners on the FroYo Android 2.2 upgrade for Milestone in Europe to ensure we deliver the best experience possible. We understand users are eagerly awaiting this upgrade and we expect to deliver it in several European markets in the early Q1 timeframe." Motorola Europe is on Facebook

Perfect, deabea astept sa-mi pot salva aplicatiile pe card, am tot ezitat sa-mi fac sau nu root la telefon, acum o sa astept update-ul!

#285
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
"Motorola did it again: the Froyo update for MILESTONE delayed"

"The Froyo update for the Motorola MILESTONE was said to arrive in Europe by the end of this year (Q4 2010) but as it turns out the company is being lazy yet again and won't release the software update until Q1 2011." link.

#286
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Nici nu-mi pot imagina, ce placere au avut cei de la Gsmarena, criticindu-i pe moto(se cunoaste faptul ca nu ii au la suflet pe moto)!

#287
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostJust_Cavalli, on 23rd December 2010, 16:18, said:

"Motorola did it again: the Froyo update for MILESTONE delayed"

GSMArena sunt anti-Motorola de cand Ii stiu  :thumbdown: .

Update-ul e ca si gata, doar ca a fost amanat putin momentul de start al procesului de update (livrarea catre aparate OTA).
Livrarea update-ului va incepe in prima jumatate a lunii ianuarie, in loc de sfarsitul lui decembrie 2010 asa cum se astepta.
Se pare ca pentru Motorola, zona Europa e pe ultimul plan. In SUA toate cele 5 modelel din gama Droid ruleaza deja Android 2.2.1, pe cand in Europa cu exceptaia Milestone 2 nici un alt model nu ruleaza inca Froyo.

#288
kluand

kluand

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.01.2007

View Post10nutz_413x, on 18th December 2010, 03:05, said:

Quick Settings
multumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate