Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Madrid

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1017 replies to this topic

#847
laci73

laci73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 05.07.2010
Multumesc pentru raspunsuri, asa voi face.Toledo o sa las pe data viitoare, timpul e prea scurt.

Intr-adevar prima zi nu conteaza pentru ca avionul soseste pe la 18.30 in Madrid, deci mare lucru nu vedem prima zi din pacate, o plimbare eventual.

La hotel am facut rezervare pentru 200 eu/ 3 nopti cu mic dejun inclus si ne e departe de centru, e un pret ok ?

O zi buna si multa sanatate.Posted Image

Laci

#848
sorinviz

sorinviz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 10.04.2007

 laci73, on 30 septembrie 2016 - 08:35, said:

Multumesc pentru raspunsuri, asa voi face.Toledo o sa las pe data viitoare, timpul e prea scurt.

Intr-adevar prima zi nu conteaza pentru ca avionul soseste pe la 18.30 in Madrid, deci mare lucru nu vedem prima zi din pacate, o plimbare eventual.

La hotel am facut rezervare pentru 200 eu/ 3 nopti cu mic dejun inclus si ne e departe de centru, e un pret ok ?

O zi buna si multa sanatate.Posted Image

Laci

Salut. Cu 200 Euro se gaseste Aquaria Negresco, un H. de 3* bun si ultracentral. Eu personal am cazat multi turisti in el si au fost multumiti. Daca-ti place si nu-l gasesti in sistemele de rezervari, da-mi un mesaj pe privat.

Cele bune,

#849
laci73

laci73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 05.07.2010

 sorinviz, on 04 octombrie 2016 - 23:43, said:


Salut. Cu 200 Euro se gaseste Aquaria Negresco, un H. de 3* bun si ultracentral. Eu personal am cazat multi turisti in el si au fost multumiti. Daca-ti place si nu-l gasesti in sistemele de rezervari, da-mi un mesaj pe privat.

Cele bune,


Buna Sorinviz

Ce am gasit cu 200 eur cu mic dejun inclus, hotel de 3 *  e intr-o locatie buna, dar merci pentru bunele intentii.

O zi buna Posted Image

Laci

#850
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005
Mi se pare incredibil ca topicul asta are 43 de pagini și nimeni n-a pomenit de Espitchupitos. Serios, voi doar o ardeți cultural prin Prado? :)

#851
sorinviz

sorinviz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 10.04.2007

 mufa, on 27 noiembrie 2016 - 12:53, said:

Mi se pare incredibil ca topicul asta are 43 de pagini și nimeni n-a pomenit de Espitchupitos. Serios, voi doar o ardeți cultural prin Prado? :)

Daca tot pomenim de francize, prefer mai degraba 100 Montaditos, atmosfera e mai spanish.

Edited by sorinviz, 27 November 2016 - 14:30.


#852
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

 sorinviz, on 27 noiembrie 2016 - 14:29, said:


Daca tot pomenim de francize, prefer mai degraba 100 Montaditos, atmosfera e mai spanish.
Eu vorbeam de băutură, nu de mâncare.

#853
sorinviz

sorinviz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 10.04.2007

 mufa, on 27 noiembrie 2016 - 17:21, said:

Eu vorbeam de băutură, nu de mâncare.

La 100 Montaditos poti sa bei si-o bere Posted Image. Cat despre baruri, am cam depasit varsta legala.

Edited by sorinviz, 28 November 2016 - 01:14.


#854
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005
Buna, as avea si eu o intrebare. In iunie o sa ajungem 4 zile la Madrid, mergem la un festival de rock care se va tine uneva la caja magica. Aveti vreo idee cam unde as putea sa ma cazez ca sa nu ma streszez mai tare cu transportul, mai ales ca probabil seara se va termina dupa 11.00 deci daca nu merge metroul va trebui sa o luam  pe jos. Ne-ar fi placut sa ne cazam undeva central dar cred ca nu va fi prea practic.

#855
laci73

laci73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 05.07.2010
Buna seara

As dori sa mergem si la un meci cu Real Madrid, credeti ca gasim bilete ? Am verificat pe site dar inca nu e confirmat daca o sa fie pe 12 sau 13 martie meciul, dar speram sa gasim bilete?
Cam cat e un bilet, pina in 50 eur ne incadram sper ...

Pentru o seara de flamenco cam ce imi recomandati, am vazut sunt mai multe cluburi care organizeaza dar aveti vreo recomandare in mod special ?

Multam pentru raspunsuri.

Laci

#856
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.02.2008

 laci73, on 29 ianuarie 2017 - 20:46, said:

Buna seara

As dori sa mergem si la un meci cu Real Madrid, credeti ca gasim bilete ? Am verificat pe site dar inca nu e confirmat daca o sa fie pe 12 sau 13 martie meciul, dar speram sa gasim bilete?
Cam cat e un bilet, pina in 50 eur ne incadram sper ...

Daca e vorba e meciul cu Betis, e vorba de 11 sau 12 martie (Real nu prea joaca lunea - 13 martie).
Despre pretul biletelor nu stiu ce sa-ti zic, pe site-ul oficial sunt disponibile decat bilete VIP (de la 250E in sus).
Poate daca gasesti pe alte site-uri.......

#857
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009
Buna seara,

am si eu o intrebare legata de metroul din Madrid. Am inteles ca din ianuarie a intrat una din linii ( linia 8) in refacere. Voi fi pentru trei sferturi de zi in Madrid in 12 martie( escala) si doresc sa pot ajunge in centru , mai exact Poarta Sol. Cum ma sfatuiti sa ajung? si cat ma costa transportul public? Mi-am prins urechile si am nevoie de ajutor. multumesc.

#858
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
@stroescud,
poti sa iei din aeroport (terminalul 4), Cercanias pana la Nuevos Ministerios si sa schimbi catre Puerta del Sol.
uite aici link cu orarul: http://web02.renfe.e...Horarios T4.pdf
Sper sa iti fie de folos informatia, si eu am gasit-o cautand pe net variante de transport in conditiile in care se inchide linia 8. Ei scriau si de un autobuz care va asigura legatura in acea perioada.
Dar eu voi folosi varianta cu trenul deoarece am legatura directa din Chamartin (acolo am statia de tren "interurban").

#859
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009

 moniK_06, on 08 februarie 2017 - 16:02, said:

@stroescud,
poti sa iei din aeroport (terminalul 4), Cercanias pana la Nuevos Ministerios si sa schimbi catre Puerta del Sol.
uite aici link cu orarul: http://web02.renfe.e...Horarios T4.pdf
Sper sa iti fie de folos informatia, si eu am gasit-o cautand pe net variante de transport in conditiile in care se inchide linia 8. Ei scriau si de un autobuz care va asigura legatura in acea perioada.
Dar eu voi folosi varianta cu trenul deoarece am legatura directa din Chamartin (acolo am statia de tren "interurban").


multumesc.
M-am uitat acum si ma ajuta mult.

#860
dumymyky

dumymyky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.12.2007
intrebare....nu prea am inteles cum e cu metroul. Noi vom avea cazare (in martie) undeva la statia de metrou Suanez care e pe linia 5. Pentru a ajunge la diferite obietive vad ca trebuie sa schimb metroul. Vom folosi linia 10, linia 2 etc. Ce tip de cartela cu 10 calatorii tb sa luam. pe siteul lor vad ca sunt cartele simple Metro Zona A and Metro Ligero (ML 1) de 12.2 eur dar si Combined 10 trips All of the stations in the Metro Network and Metro Ligero: ML1, ML2 and ML3 de 18.3 eur.

pe care trebuie sa le cumparam pentru a circula pe liniile de mai sus?

multumesc

#861
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Salut.
Poate cineva sa confirme ca Ryanair-ul aterizeaza in Terminalul 1 in Madrid? Ne intalnim cu parintii in aeroport (ei vin din Bucuresti, noi din Bruxel) si vreau sa fiu sigura ca reuseim sa ne gasim in timp util :)

#862
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 14.04.2008
am cumparat pt cineva un bilet cu ei la madrid. e specificat ''calatorie madrid T1'' ceea ce banuiesc ca inseamna terminalul 1. poate iti confirma si cineva care a zburat cu ei!

#863
dumymyky

dumymyky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.12.2007

 dumymyky, on 18 februarie 2017 - 15:38, said:

intrebare....nu prea am inteles cum e cu metroul. Noi vom avea cazare (in martie) undeva la statia de metrou Suanez care e pe linia 5. Pentru a ajunge la diferite obietive vad ca trebuie sa schimb metroul. Vom folosi linia 10, linia 2 etc. Ce tip de cartela cu 10 calatorii tb sa luam. pe siteul lor vad ca sunt cartele simple Metro Zona A and Metro Ligero (ML 1) de 12.2 eur dar si Combined 10 trips All of the stations in the Metro Network and Metro Ligero: ML1, ML2 and ML3 de 18.3 eur.

pe care trebuie sa le cumparam pentru a circula pe liniile de mai sus?

multumesc

nu stie nimeni? :)

#864
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.02.2008

 dumymyky, on 01 martie 2017 - 13:33, said:


nu stie nimeni? Posted Image
https://www.metromad...etes/index.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate