Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

MOTOSAPA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5875 replies to this topic

#4537
mircea11s

mircea11s

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 25.12.2009

View Postsudest_om, on 4th May 2012, 12:47, said:

Iar sari calul ! Esti obsedat ? Nu scapi un prilej sa te ei de el.Injura-l in sinea ta si fa un bine si nu ne mai spune si noua ca nu il placi. O stim de mult.

#4538
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Daca asa ar fi gandit cei de la RENAULT nu ar mai fi venit in RO sa scoata cam cele mai bine vandute masini in UE.
Din ceea ce stim cu totii de pe vremea lui Niculae, nici un roman nu pleca acasa de la servici cu geanta goala.

Vremurile s-au schimbat, sa incercam sa tinem pasul cu ele.

#4539
NickRvl

NickRvl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 30.10.2006

View Postrellutzu, on 4th May 2012, 15:45, said:

Chinezul lucreaza la aceeasi firma cu americanul. Care e diferenta, in afara de cost? Vorbim de firme americane care au linii de fabricatie si in China si in USA.
...................................................................

Si la noi la firma am luat o camoineta Ford facuta in Turcia teortic e tot Ford, practic au inceput incet incet sa cada una sa se desprinda cealalta, acasa am luat masina de spalat LG (SUA, nu?) pe eticheta din spate "Made in Turky" , in perioada de garantie a picat odata dupa a picat de tot, tlefoanele Nokia facute in Romania, stiti desigur problemele care le au, etc etc etc, in concluzie ce e facut in China (si nu numai) nu e tot una cu originalul..... chiar daca au fabrica cei de la B$S acolo.....

#4540
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011

View Postmircea11s, on 4th May 2012, 16:15, said:

Iar sari calul ! Esti obsedat ? Nu scapi un prilej sa te ei de el.Injura-l in sinea ta si fa un bine si nu ne mai spune si noua ca nu il placi. O stim de mult.
N-ai vrea sa-ti vezi si tu de treaba ta? Nu de alta, dar incepi sa capeti o obsesie pt. posturile mele...
Eu expuneam o situatie reala, intr-o nota comica, cand tu te-ai erijat in avocatul fetei mari. (a doua oara). :lol: Te rog sa replici cand te-oi jigni cumva pe tine, sau pe altul de-si vede de treaba lui.Multumesc domnule si poate-ti controlezi limbajul...

Cata vreme motocultoare nemtesti, cu vechime de 40 de ani lucreaza inca pamanturile, iar cele chinezesti abia trec testul anului garantat, eu voi obiecta (si impotriva comerciantilor).Macar atat sa fac si eu...la cate tepe am luat de la "oamenii de afaceri".

#4541
andrei_ci

andrei_ci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 18.07.2009

View PostNickRvl, on 3rd May 2012, 16:15, said:

Daca e vorba de acestia: http://zjchijiang.en...-catalog-1.html  se pune? ca tot Briggs&Straton se numesc...

Ai dreptate. După ce am văzut pozele, nu mai are rost să postez și eu, un BSR 500 de 7 CP. Diferă doar culoare. A mea e verde (ecologică)

Și dacă tot am pomenit de BSR, câteva impresii, după ce am lucrat cu ea.

Attached Files


Edited by andrei_ci, 04 May 2012 - 20:40.


#4542
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View Postsudest_om, on 4th May 2012, 19:22, said:

Eu expuneam o situatie reala, intr-o nota comica, cand tu te-ai erijat in avocatul fetei mari. (a doua oara). :lol:

Situatia aia reala de care vorbesti, nu s-a manifestat niciodata la motocultoarele comercializate de persoana respectiva. Niciunul din cei ce au cumparat, nu au fost nemultumiti de performante, garantie sau service, ba dimpotriva.


Quote

............. Cata vreme motocultoare nemtesti, cu vechime de 40 de ani lucreaza inca pamanturile, iar cele chinezesti abia trec testul anului garantat, eu voi obiecta (si impotriva comerciantilor).Macar atat sa fac si eu...la cate tepe am luat de la "oamenii de afaceri".

Logica cu "alea nemtesti e bune si alea chinezesti e proaste" e cam ... inapoiata. Eu personal, de exemplu, am avut si am unele echipamente fabricate in China, de care sunt ultra-multumit. Multifunctional Xerox, motosapa Pubert-Loncin, GPS Smailo... Adevarat spunea cineva ca [,] chinezu' iti fabrica ce vrei: vrei ieftin, ieftin iti produce; vrei calitate, calitate iti produce. Si da, trec testul anului. Ba chiar testul a 4-5 ani.

Si inca ceva: ai luat teapa de la persoana la care te referi ? Daca nu, de ce te iei de el, mai ales ca nici nu-l cunosti ? De ce nu strigi in gura mare ca firma X (de la care ti-ai luat teapa) sunt niste hoti ? Poti s-o scrii si cu majuscule, ca-ti promit eu ca nu nu-ti editez postul si nici nu te suspend.

#4543
vasile59

vasile59

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.09.2009

View Posthoria66, on 5th May 2012, 12:01, said:

Situatia aia reala de care vorbesti, nu s-a manifestat niciodata la motocultoarele comercializate de persoana respectiva. Niciunul din cei ce au cumparat, nu au fost nemultumiti de performante, garantie sau service, ba dimpotriva.
Se vede treba ca "Boier Scaiba" nu a fost uitat :thumbup:

#4544
bpetrescu

bpetrescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.04.2010
Buna seara,

O motosapa buna, intr-un buget de 1500 ron, se poate va rog sa imi recomandati?

Multumesc.

#4545
predrag80

predrag80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 21.12.2006

View Postvasile59, on 5th May 2012, 15:55, said:

Se vede treba ca "Boier Scaiba" nu a fost uitat :thumbup:

Si nici nu poate fi uitat pentru ca este un om de treaba. In rest, Tiganii trec si cainii latra.

#4546
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007

View Postbpetrescu, on 5th May 2012, 22:11, said:

Buna seara,

O motosapa buna, intr-un buget de 1500 ron, se poate va rog sa imi recomandati?

Multumesc.
In banii tai "best deal" este acesta.,postul lui@Oxigen1234.

#4547
ciocaionflorin

ciocaionflorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 23.03.2008

View Postmyl03, on 3rd May 2012, 18:57, said:

am ratacit o bucsa cardanica cred ca ii spune ce imi face legatura intre motocultor si accesorii
...e scurta cativa cm dar nu stiu unde sa gasesc....sa mai zic ca nu stiu nici ce marca e motocultorul caci nu sctie nimic pe el doar serii
incearca pe www.farmag.ro la sectiunea cardane si componente

#4548
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
@Predrag,@prof nu mai bagati ceva poze si filmari cu chinezoaica mare in actiune?Ca e tare sexy...

#4549
vali_m30

vali_m30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 13.02.2011

View Postbpetrescu, on 5th May 2012, 23:11, said:

Buna seara,

O motosapa buna, intr-un buget de 1500 ron, se poate va rog sa imi recomandati?

Multumesc.
eu am luat anul trecut un ROBIX 156 DM cu motor b & s.am avut de lucrat  1000 mp.foarte multumit de ea.anul asta am avut cerinte si am mai lucrat cu ea in plus fata de terenul meu inca vreo 3000 mp.in final decizia este a ta.am dat pe moto 1600 ron si anul asta am vazut ca tot 1600 este la bumaxxx.succes.daca dai pe youtube robix 156 vezi niste filmulete cu a mea.

Edited by vali_m30, 06 May 2012 - 09:09.


#4550
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
La acelasi pret eu prefer o cutie de viteze in plus (r-0-1-2) vis-a-vis de 1 singura.Ca patitu' nu stie nime...

#4551
myl03

myl03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 02.12.2008

View Postciocaionflorin, on 6th May 2012, 08:07, said:

incearca pe www.farmag.ro la sectiunea cardane si componente
si eu care eram cat pe ce sa le confectionez la un atelier.....si ele erau la cativa km
multumesc mult de info. raman dator

#4552
prof_silviu

prof_silviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.10.2009

View Postalexbjorg, on 6th May 2012, 09:08, said:

@Predrag,@prof nu mai bagati ceva poze si filmari cu chinezoaica mare in actiune?Ca e tare sexy...
In ultima vreme am fost cam ocupat. Dar poate reusesc sa descarc un film.
Nu l-am facut eu. Trebe sa il iau de la cineva.

#4553
Maniaxro

Maniaxro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 19.04.2012
As vrea sa stiu daca a cumparat cineva motocultoare Gardelina, de la acea firma din Bacau care le comercializeaza si ce parere are despre produse. Imi face o ochiul o motosapa de 6,5cp cu cutie de viteze -1 0 1 2 cu tot cu roti de cauciuc (mici) la 2000 ron.

#4554
bpetrescu

bpetrescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.04.2010
Am gasit BSR FY-ST75 cu 6.5CP

http://www.agromall....bsr-mk565r.html
http://www.tehnic-sh...tosapa-mk-565-r

Ce parere aveti?

De tinut minte si ROBIX 156 DM @ 1600 ron la Baumax. Sper sa mai fie oferta.

Edited by bpetrescu, 06 May 2012 - 15:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate