Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Quickmobile.ro - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1326 replies to this topic

#1
sherban1988

sherban1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 21.03.2005
Salutare.

Vreau si eu sa-mi cumpar un telefon, si in cautarile mele am dat de site-ul www.quickmobile.ro

Preturile de pe site mi se par bune, dar nu stiu daca sa am incredere in ei. Stiti ceva despre ei? Sunt de cuvant la garantie in caz de se strica ceva la telefon? Telefoanele sunt in stare impecabila? Exista probleme la transport?

A, si daca stiti sa-mi mai recomandati ceva site-uri de incredere de pe care sa pot cumpara telefoane nou aparute la preturi decente, ziceti-mi si mie care ar fi.

Multzam.

EDIT: De asemenea, despre site-ul global-gsm.ro ce stiti?

Edited by sherban1988, 28 September 2009 - 10:26.


#2
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Acum am dat si eu peste ei, au niste preturi incredibile si par seriosi. Un SE Xperia X1 costa 1.400 RON, fata de peste 2.000 RON in alte magazine.

Parca e ceva suspect la mijloc, totusi sunt inregistrati la Registrul Comertului, au magazine de desfacere in mai multe orase, nu stiu ce sa cred.

Poate e cineva pe aici, care a comandat de la ei, sa ne ofere mai multe detalii.

Edited by morpheusdj, 07 October 2009 - 02:31.


#3
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Am un Cookie de la ei, n-am avut probleme. Dar unui var i s-a stricat cookie-ul si o luna l-au lalait pana i-au dat unul nou. Dar totusi, i l-a dat. ;)

#4
mihai460

mihai460

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.10.2009
mi-am achizitionat si eu un telefon de la ei in 48 de ore mi-a ajuns produsul acasa prin firma de curierat
am avut si o problema cu telefonul achizitionat, baietii de la service au fost foarte profesionisti mi-au returnat telefonul inapoi in 3 zile fiind in perfecta stare de functionare
pe viitor o sa mai apelez la serviciile lor si datorita preturilor foarte bune pe care le au

#5
mihagusss

mihagusss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.10.2009

 sherban1988, on 28th September 2009, 11:25, said:

Salutare.

Vreau si eu sa-mi cumpar un telefon, si in cautarile mele am dat de site-ul www.quickmobile.ro

Preturile de pe site mi se par bune, dar nu stiu daca sa am incredere in ei. Stiti ceva despre ei? Sunt de cuvant la garantie in caz de se strica ceva la telefon? Telefoanele sunt in stare impecabila? Exista probleme la transport?

A, si daca stiti sa-mi mai recomandati ceva site-uri de incredere de pe care sa pot cumpara telefoane nou aparute la preturi decente, ziceti-mi si mie care ar fi.

Multzam.

EDIT: De asemenea, despre site-ul global-gsm.ro ce stiti?
    
salut

eu am facut o comanda pe quickmobile.ro si am avut si eu cateva emotii pana sa primesc produsul acasa,dar toate acestea au trecut cand am vazut ca produsul mi-a fost livrat in timpul in care am stabilit si in stare perfecta de functionare. De seriosi sunt seriosi si au si preturi foarte bune asa ca eu tii recomand
pe langa mine mai am cativa prieteni care au apelat la serviciile lor si au fost multumiti

sper sa te ajute post-ul meu

bye

#6
sadman0026

sadman0026

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.09.2007
Despre garantia pe viata pe care o ofera aveti vre-o idee? N-am gasit detalii la ei pe site!

#7
chucky301981

chucky301981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.10.2009

 sherban1988, on 28th September 2009, 10:25, said:

Salutare.

Vreau si eu sa-mi cumpar un telefon, si in cautarile mele am dat de site-ul www.quickmobile.ro

Preturile de pe site mi se par bune, dar nu stiu daca sa am incredere in ei. Stiti ceva despre ei? Sunt de cuvant la garantie in caz de se strica ceva la telefon? Telefoanele sunt in stare impecabila? Exista probleme la transport?

A, si daca stiti sa-mi mai recomandati ceva site-uri de incredere de pe care sa pot cumpara telefoane nou aparute la preturi decente, ziceti-mi si mie care ar fi.

Multzam.

EDIT: De asemenea, despre site-ul global-gsm.ro ce stiti?

Salut,
Cu Quickmobile tocmai am avut o experienta foarte proasta.
Eu mi-am comandat un Nokia 6600 de la ei, mi l-au trimis dupa o luna (nu-l aveau pe stoc).
Asta nu ar fi fost nimic, daca nu l-ar fi trimis defect - butonul care trebuie sa actioneze deschiderea clapetei nu mergea. La sugestia lor l-am trimis la ei la service in cateva zile de la primire.
Am vorbit astazi cu cei de la sevice care spuneau ca m-am "asezat pe el" si clapeta e stramba si zgariata.
Deci il voi primi inapoi mai stricat decat l-am trimis, pt ca cei de la sevice, probabil ca sa gasesca motiv pt incapabilitatea lor de a repara, au si strambat si zgariat clapeta.
De la OPC am aflat cum ca aceasta firma are multe reclamatii.
Nu cumparati de la ei decat daca sunteti extrem e norocosi si daca va asumati riscul, in cazul in care produsul are vreo problema, de a marca pierderea.
Se pare ca preturile alea mici sunt sustinute de cei care incaseaza astfel de pierderi din pacate.

 morpheusdj, on 7th October 2009, 02:31, said:

Acum am dat si eu peste ei, au niste preturi incredibile si par seriosi. Un SE Xperia X1 costa 1.400 RON, fata de peste 2.000 RON in alte magazine.

Parca e ceva suspect la mijloc, totusi sunt inregistrati la Registrul Comertului, au magazine de desfacere in mai multe orase, nu stiu ce sa cred.

Poate e cineva pe aici, care a comandat de la ei, sa ne ofere mai multe detalii.


Sunati la OPC in judetul respectiv intai si intrebati de eventuale reclamatii! Veti avea o surpriza neplacuta!

Edited by chucky301981, 29 October 2009 - 18:07.


#8
mirceaor

mirceaor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,505
  • Înscris: 22.07.2006
Deci aici sunt cateva posturi facute de niste fraieri inregistrati zilelea astea doar ca sa posteze PRO sau COntra pe topicul astA! Sunteti patetici ma si propun un ban mare de tot pt astia!

#9
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Eu de aia nici nu m-a obosit sa raspund.

Faptul ca au dat peste topic si au incercat inceput sa posteze mesaje pro nu ma mira, insa ma mira ca nu raspund si utilizatori reali, care au avut de-a face cu aceasta firma.

Pentru mine e clar, 100-200 RON in plus, dar macar stiu ca nu arunc banii pe geam.

#10
mihai770

mihai770

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 17.02.2004

 morpheusdj, on 29th October 2009, 19:40, said:

Eu de aia nici nu m-a obosit sa raspund.

Faptul ca au dat peste topic si au incercat inceput sa posteze mesaje pro nu ma mira, insa ma mira ca nu raspund si utilizatori reali, care au avut de-a face cu aceasta firma.

Pentru mine e clar, 100-200 RON in plus, dar macar stiu ca nu arunc banii pe geam.

Utilizatorii reali nu sunt deoarece nici dreaq nu cumpara de la nenii astia...

#11
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Eu m-am uitat pe site si, spre deosebire de alte site-uri fantoma, unde tot ceea ce primesti este un nr de telefon (nu tu date de contact, nume firma, sediu etc.), la quickmobile au si date de contact pentru firma, date de la Registrul Comertului, sediu, basca si magazine de desfacere, ceea m-a facut sa ii iau cat de cat in serios.

Nici eu nu stiu ce sa cred, insa preturile mi se par ok la telefoane, nici prea mari, nici prea mici, iar la alte produse sunt la fel cu se gaseste pe piata (la tepari, preturile sunt infinit mai mici decat in comert), de accea am si intrebat.

Oricum, nu am de gand sa risc 14 milioane pentru inca 1-2.

#12
bobo70

bobo70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 28.06.2006
[quote name='morpheusdj' date='31st October 2009, 00:23' post='7262201']
Eu m-am uitat pe site si, spre deosebire de alte site-uri fantoma, unde tot ceea ce primesti este un nr de telefon (nu tu date de contact, nume firma, sediu etc.), la quickmobile au si date de contact pentru firma, date de la Registrul Comertului, sediu, basca si magazine de desfacere, ceea m-a facut sa ii iau cat de cat in serios.

Am gasit la ei Canon G11 la pretul de 1778 lei, la o diferenta de mai mult de 520 lei fata de urmatorul magazin online cu pretul cel mai avantajos (f64 unde pretul este de 2299 lei). Sunt intr-o mare dilema, 520 lei nu sunt de lepadat, dar totusi am vazut 3 review - uri extrem de negative ale acestui magazin, iar cei de la OPC Maramures spun ca primesc plangeri saptamanal si le-au dat si amenzi.
Este adevarat, sunt si multe pareri pozitive ale unor clienti care spun ca au cumparat multe produse de la respectiva firma, si nu au avut probleme niciodata. Este posibil ca acestia din urma sa fie chiar angajatii firmei ca sa lase impresia de firma serioasa...

Oare de pe forumul asta nu este niciun utilizator mai vechi, cu credibilitate, care sa fi facut cumparaturi de pe www.quickmobile.ro???

#13
minu94

minu94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.10.2008
Am dat eu sambata o comanda ptr un telefon. O sa astept sa vad ce se intampla...

#14
minu94

minu94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.10.2008
Mi-a venit telefonul intr-un final.
Initial m-am speriat cand am vazut pachetul care nu era sigilat si starea in care era...
Am deschis pachetul si totul era ok.
Castile ok, telefonul super ok,bateria ok.
Parerea mea este ca sunt de treaba desi ar trebui sa aiba grija cu pachetele...

#15
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,647
  • Înscris: 20.11.2005
acum o luna am achizitionat al doilea telefon de la ei.
totul e ok, nu ma pot plange

#16
minu94

minu94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.10.2008
Nici eu nu am de ce sa ma plang in afara de cutia in care a venit telefonul, care m-a speriat de moarte.
Cutia in care se afla telefonul tau era sigilata cand l-ai primit?

#17
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Garantia este de la producator, cu holograma pe ea? Sau este de la cei de la Quickmobile, ca de pe site-ul lor asa inteleg.
Acest fapt ma face sa cred ca au telefoanele obtinute prin diverse cai, cam neoficiale fata de producatori, neavand garantiile originale de la ei.
Pun intrebari pe aici, inclusiv pe topicul legat de telefonultau.eu, pentru ca au telefoane la preturi, pentru mine, foarte tentante. Dar am facut o greseala acum 2 ani si am cumparat atunci de la Marketonline si de atunci nu mai am incredere in cumparaturile de acest gen. Ajungand sa suflu si-n iaurt acum.
Totusi pretul ma face sa mai "gust" din nou, asadar risc sa ma frig din nou sau nu?

Edited by Ciubex, 25 December 2009 - 17:18.


#18
minu94

minu94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.10.2008
Garantia este de la Quickmobile pe viata...cel putin asa zic ei

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate