Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

INTERNET ORANGE

- - - - -
  • Please log in to reply
3646 replies to this topic

#1
ionutzradu

ionutzradu

    Esti bujia vietii mele ,fara tine dau rateuri :D

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 27.08.2009
ma intereseaza care e cea mai ieftina oferta de internet pe pc de la orange ...nu ma intereseaza viteza....????

#2
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

View Postionutzradu, on 13th September 2009, 20:32, said:

ma intereseaza care e cea mai ieftina oferta de internet pe pc de la orange ...nu ma intereseaza viteza....????
cel mai prost internet pe care ai puteai sa-l ai este internetul de la orange! si cand spun asta nu refer numai la viteza ci si la acoperire, stabilitate, etc!!! mai bine ai alege alt provider!

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
eu as zice pe invers..
ieri am trimis la plimbare niste baieti Romtelecom, care venisera cu Zappu vopsit in cartier.

Mergea la 50% din 3g de la Orange :(

Cred ca depinde de locatie.

#4
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Si eu sunt multumit de orange. E foarte adevarat ca depinde de locatie asa ca e numai buna perioada aia de 15 zile de test.

#5
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Eu as zice sa incerce internetul de la orange!Am abonament de internet de la Orange si sunt foarte multumit de el!!

[ http://www.speedtest.net/result/564263235.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Merge ok!

[ http://www.speedtest.net/result/564171829.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by fabytm, 13 September 2009 - 20:52.


#6
ionutzradu

ionutzradu

    Esti bujia vietii mele ,fara tine dau rateuri :D

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 27.08.2009

View Postfabytm, on 13th September 2009, 21:52, said:

Eu as zice sa incerce internetul de la orange!Am abonament de internet de la Orange si sunt foarte multumit de el!!

[ http://www.speedtest.net/result/564263235.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Merge ok!

[ http://www.speedtest.net/result/564171829.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


prin ce e (wireless??) cat ai dat la legare la net si cat e abonamentu pe luna???ca eu nu prea am inteles pe siteul de la orange cum se face abonamentele lor.

#7
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Abonamentul e de 10 euro(11,9 cu TVA) prin 3G+, la 3,6 mbps si am 1,5 GB trafic lunar.Asta era anul trecut, in iunie, cand am facut abonamentul.La legare nu am dat nimic!Modemul a costat 1 euro si am luat si un laptop de la ei.Abonamentul este pe 2 ani.

#8
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Posttruthman, on 13th September 2009, 20:59, said:

cel mai prost internet pe care ai puteai sa-l ai este internetul de la orange! si cand spun asta nu refer numai la viteza ci si la acoperire, stabilitate, etc!!! mai bine ai alege alt provider!
nu stii ce vorbesti
eu am incercat vodafone (unde ai 3g e ok dar unde e gprs e jale)
mai apoi zapp (1x bunicel si evdo acceptabil)
acu sunt pe orange (3g+/3g/edge) si sunt aproape multumit

la acoperire edge de la orange e cel mai extins
la stabilitate iti dau dreptate la 2 linii de edge pica foarte des...insa nici zapp-ul nu mi mergea prea stralucit la 3 linii de 1x

depinde de zona in care locuiesti si de densitatea antenelor operatorului

#9
ionutzradu

ionutzradu

    Esti bujia vietii mele ,fara tine dau rateuri :D

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 27.08.2009

View Postfabytm, on 14th September 2009, 20:01, said:

Abonamentul e de 10 euro(11,9 cu TVA) prin 3G+, la 3,6 mbps si am 1,5 GB trafic lunar.Asta era anul trecut, in iunie, cand am facut abonamentul.La legare nu am dat nimic!Modemul a costat 1 euro si am luat si un laptop de la ei.Abonamentul este pe 2 ani.



adica daca eu am inteles bine tu dai 11 euro pe luna (aprox 40 ron) ai legare gratuita ,si ti-a fost oferit si un laptop gratis (sau pe asta ai dat bani???)si ce inseamna trafic inclus de 1.5 gb pe luna inseamna cumva ca platesti in plus daca treci peste si nu ar fi cumva o optiune ca sa imi scada viteza si sa nu mai platesc in plus la abonament ((((e criza financiara)

#10
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postfabytm, on 14th September 2009, 20:01, said:

Abonamentul e de 10 euro(11,9 cu TVA) prin 3G+, la 3,6 mbps si am 1,5 GB trafic lunar.Asta era anul trecut, in iunie, cand am facut abonamentul.La legare nu am dat nimic!Modemul a costat 1 euro si am luat si un laptop de la ei.Abonamentul este pe 2 ani.
11,9 euro cu tva inclus 3g+/3g/edge/ cu 7,2 mbps sau 3,6 mbps  (depinde de zona )lunar si am limita maxima de trafic 6gb dupa care scade la 128 kbps
la abonament am dat 1euro pe un card de date
nu lua stick-urile care ti le baga pe gat, nu toate sunt bune
testeaza modelele si uita-te bine
ce mi a placut e ca nu am platit 3 luni avans, o chestie normala zic eu

#11
ionutzradu

ionutzradu

    Esti bujia vietii mele ,fara tine dau rateuri :D

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 27.08.2009

View Posthuafa, on 14th September 2009, 20:15, said:

11,9 euro cu tva inclus 3g+/3g/edge/ cu 7,2 mbps sau 3,6 mbps  (depinde de zona )lunar si am limita maxima de trafic 6gb dupa care scade la 128 kbps
la abonament am dat 1euro pe un card de date
nu lua stick-urile care ti le baga pe gat, nu toate sunt bune
testeaza modelele si uita-te bine
ce mi a placut e ca nu am platit 3 luni avans, o chestie normala zic eu


eu nu am acoperire 3g...mai pe scurt asta inseamna ca imi poate cadea netu mai des sau viteza este mica.

#12
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Laptopul costa!Daca nu ai acoperire 3G+, vei avea aprox 220 kbps.La mine EDGE-ul este stabil(nu a cazut nici odata chiar si la 1-2 linii).Poti alege, asa cum a zis huafa, daca vrei sa iti pastrezi viteza si sa platesti in plus, 0,7 euro/100mb(depinde de abonament!) sau sa ti se scada viteza la 128 kbps fara sa platesti in plus traficul suplimentar.

#13
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007

View Postfabytm, on 14th September 2009, 20:01, said:

Abonamentul e de 10 euro(11,9 cu TVA) prin 3G+, la 3,6 mbps si am 1,5 GB trafic lunar.Asta era anul trecut, in iunie, cand am facut abonamentul.La legare nu am dat nimic!Modemul a costat 1 euro si am luat si un laptop de la ei.Abonamentul este pe 2 ani.


asta-l am si eu....merge struna.....si merge constant cu 100 Kbps dupa ce-i termini cei 1,5G .....testeaza si vodaf....sa nu-ti para rau ca dai bani pe reziliere.....la ei e doar 24 ore fata de 2 saptamani cat e la orange

#14
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Orange merge f bine si eu am un abonament de date, il folosesc atat modemul 3G cat si prin Iphone legat la laptop si e ok, iti poti face treaba atat din oras cat si din afara .

Am testat anul acesta in Londra Vodafone si merge extrem de prost indiferent unde esti, inclusiv la ei in magazin, poate ca e prepay modemul merge asa.

Acum cateva zile am fost prin Germania de unde am un modem 3G de la T-Mobile, merge la fel de prost prin orasele mai mici pe autostrada nu merge mai deloc, in schimb in orasele mari ( Koln , Frankfurt merge f bine ) , aici depinde am vazut de locatie.

#15
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009

View Postreddacy, on 15th September 2009, 00:13, said:

asta-l am si eu....merge struna.....si merge constant cu 100 Kbps dupa ce-i termini cei 1,5G .....testeaza si vodaf....sa nu-ti para rau ca dai bani pe reziliere.....la ei e doar 24 ore fata de 2 saptamani cat e la orange

Nu renunt la orange(abonamentul de date) pentru ca stiu cum merge vodafone in TM, am testat internetul de la vodafone de la un prieten si va pot spune ca merge foarte prost cu toate ca nu depasise limita de trafic!Amandoi aveam semnal 3G+, eu prindeam aprox. 3 mbps iar el prindea doar 0,5 mbps!Are abonamentul de 13,09 euro, deci ar trebui sa aibe viteza minim 3,6 mbps sau parca 7,2 mbps!

#16
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postfabytm, on 15th September 2009, 09:34, said:

Nu renunt la orange(abonamentul de date) pentru ca stiu cum merge vodafone in TM, am testat internetul de la vodafone de la un prieten si va pot spune ca merge foarte prost cu toate ca nu depasise limita de trafic!Amandoi aveam semnal 3G+, eu prindeam aprox. 3 mbps iar el prindea doar 0,5 mbps!Are abonamentul de 13,09 euro, deci ar trebui sa aibe viteza minim 3,6 mbps sau parca 7,2 mbps!

chiar 21,4 daca stam sa ne uitam in gura lor

eu folosesc internetul de la Orange atat pe laptop cat si pe telefon si sunt foarte multumit de el.
am si Office Pack pentru la birou. In acoperire 3G/3G+ este brici. In EDGE este decent, poti sa iti faci treaba cu el.

#17
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Da, am uitat sa zic ca vodafone are 21,4 mbps...mie imi ajung 3,6 sincer!In locurile unde il folosesc am semnal 3G+ iar pe EDGE merge ok!Oricum nu m-as descurca doar cu cei 1,5 Gb, pentru acasa folosesc romtelecom oricum...

#18
domnesti-sa-traiesti

domnesti-sa-traiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 15.09.2009
si eu am abonament internet de la orange cu 10 euro (night and week-end); din 15 august nu mai merge deloc. il folosesc de 1 an si jumatate si a mers f. bine. am sunat la ei si m-au pus sa fac testul de viteza pe www.test-viteza.ro si la 'download' aparea 956kbps...si a zis tipu' de la cablu ca e o viteza buna...asa ca voi plati ca fraieru inca 9 luni ca sa expire cei 2 ani de contract si BASTA...ca orange nu considera necesar interventie tehnica la problema mea. poate problema e de calculator, desi testez constant de o luna modemul pe 2 calculatoare si nu merge neam.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate