Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Nu vrem donatii, vrem sa fim ajutati in vanzarea unui teren

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
geomirel

geomirel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.09.2009
Buna ziua,

Am acumulat datorii, dar asta nu pentru ca am poftit la lucruri pe care altii le au sau pentru ca am citit toate reclamele care le-am primit in cutia postala si nici pentru ca am avut dorinta de imbogatire peste noapte. Am facut greseli iar cea mai drastica a fost ca am avut incredere in uni din  confratii nostri  care ne-au inselat si care nu ne-au dezvaluit toate riscurile la care ne-am expus si care s-au activat.
Spre deosebire de altii noi avem inca un acoperis si ce pune pe masa, iar sotia are chiar si serviciu platit cu 800 ron/luna. Eu nu mai am. Dar nu renunt. Ziare, internet sau orice alt tip de informatii sau  anunturi de angajari le vizualizez zilnic. Stiu ca intr-o zi voi reusi.
Sunt foarte multi care au nevoie de bani, de donatii si care apeleaza la media pentru a fi ajutati din diferite motive mai ales cele legate de sanatate. Pe noi familia ne-a ferit Dumnezeu de bolii. Am stiut de la biserica ca trupurile noastre sunt temple ale Duhului Sfant si ca Dumnezeu vrea ca sa locuiasca in noi si sa fie insotitorul nostru permanent iar pentru asta stim ca trebuie sa-i oferim un loc curat, neantinat de obiceiuri rele. Nici nu am mostenit genetic vreo boala incurabila. Dar in schimb am mostenit altceva. Avem putin noroc. O parte dintr-un teren. Un teren care prin vanzarea lui ar putea sa ne scoata din starea de tristete si neputinta in care ne gasim si lucrurile s-ar schimba. In primul rand as vrea sa ajutam si noi pe cineva la randul nostru  iar dupa acea sa ne bucuram de rasaritul soarelui. Sunt multe de facut: platit dotorii, locuinta, serviciu, dus copilul la gradinita etc.
Noi dorim ca cineva sa poata sa ne ajute in vanzarea acestui teren. El este dat la agentii imobiliare de mai bine de un an dar se pare ca situatia de criza economica nu inceteaza prea curand. Binenteles ca vom plati comisionul cuvenit iar despre teren trebuie stiut ca el se afla in Costinesti si este in suprafata de 1020 mp si mai are pe el o constructie finalizata in proportie de 65% cu amprenta la sol de 300 mp si proiect de P+2.  Utilitati: apa, curent, canalizare toate in interior, iar terenul se afla in centru aproape de primaria Costinesti langa Catedrala Tineretului. Am vrea sa-l vindem cu 200.000 euro. Este sub pretul pieti iar o parte din bani ne revin noua.
Am apelat la acest tip de anunt umanitar deoarece ne gasim in pragul disperarii si ne aflam in situatia de a nu mai avea unde locui pe timp de iarna. Suntem putin invinsi dar avem speranta in Dumnezeu care ne iubeste. Toata dragostea si pacea Lui ne  învaluie pe toti. El este prea bun ca sa fie crud, prea întelept ca sa greseasca, prea puternic ca sa scape lucrurile de sub control, si El ne  iubeste prea mult pe toti ca sa ne paraseasca.
Cititorule daca vreodata te afli intr-o situatie asemanatoare  si iti vine sa plângi, trimite-mi un email, nu promit ca te fac sa râzi, dar pot sa plâng cu tine. Daca vreodata vei avea probleme si vei vrea sa fugi -  scrie-mi  nu promit ca te fac sa stai dar pot fugi cu tine. Daca o sa ma apelezi si nu raspund roaga-te pentru mine s-ar putea sa am nevoie de sprijin în ruga…!
[email protected]

#2
nrares

nrares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 13.10.2003
Altu rupt in fund care viseaza la sute de mii de euro. Vinde bre terenu cu 50.000 si rezolva-ti datoriile. Asta este, il dai de pomana dar te scoti din rahat.

#3
armain

armain

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 10.09.2009

View Postgeomirel, on 12th September 2009, 03:27, said:

El este dat la agentii imobiliare de mai bine de un an dar se pare ca situatia de criza economica nu inceteaza prea curand. Am vrea sa-l vindem cu 200.000 euro. Este sub pretul pieti iar o parte din bani ne revin noua.

Trebuie sa stii ca pretul pietei este acela la care chiar se vinde terenul, nu cel cerut de proprietar. Iar pretul pietii in 2009 e mult mai mic decit in 2008, si probabil o sa mai scada si in 2010. Pretul cerut de tine e prea mare, terenul ar fi cam 100.000, constructia neterminata 30.000, la 130.000 s-ar putea vinde. Scade din pret pina se vinde, nu-ti inchipui ca iti mai da cineva oricit ca acum un an, s-a dus vremea aia, n-ai vindut in 2008, adio!

View Postnrares, on 12th September 2009, 04:17, said:

Altu rupt in fund care viseaza la sute de mii de euro. Vinde bre terenu cu 50.000 si rezolva-ti datoriile. Asta este, il dai de pomana dar te scoti din rahat.

Nici chiar 50.000, e prea putin, dar nici 200.000 cum vrea el, e prea mult.

#4
corinaki

corinaki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.11.2008
Prea tare!!!!!!

Nene - spune-mi si mie, ca mor de curiozitate - de unde, dintr-un venit "modest" de doar 800ron/luna ai ridicat dumneata pleasca de mai jos, P+2 cu amprenta la sol de doar 300mp?

#5
MontanaRo

MontanaRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 17.12.2008
Da, consider ca 10% din profit e o initiativa mai buna decat compasiunea.

Am compasiune pentru cei care nu au ce manca ... nu cei care au propietati de 200.000 de euro.


Daca consideri ca esti dispus sa oferi 10%, terenul valoreaza macar 150.000 ... si esti dispus sa faci totul prin contract legalizat, atunci se vor gasii mult sa te ajute, inclusiv eu.

Daca nu, e chiar patetic ce ai scris mai sus.

#6
UNHleaSHD

UNHleaSHD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 29.07.2007
ce de vrajeala.
Au dat pocaitii de net.
"dumnezeu fie cu voi" :lol:

#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
probabil a gresit cand a scris si a pus un 0 in plus

#8
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
@inițiator: Tot încerc să te caut pe Yahoo și nu dau de tine. Am sunat și la numărul 0770973205 și e închis sau nu se află în aria de acoperire Digi Mobil și 0720659443 sună ocupat în continuu.

Dacă mai e valabil ce-am discutat, dă un semn.

Adina

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate