Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

GRADINA BAKKER-OLANDA-plante si produse pt gradina si apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
am lua si eu niste lalele de la olandezii astia.
nu stiu ce soi este , da' seamana cu cannabisu'...

#20
nedelcugalin_IS

nedelcugalin_IS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.09.2011

View Postmahmud, on 9th September 2009, 14:43, said:

Am cumparat de curand o revista care avea in interior si un catalog de produse de la GRADINA BAKKER-OLANDA
ce sa spun,toate plantele fie de gradina fie de apartament,arata super,preturile sunt cam maricele,dar daca rezultatele sunt cele din catalog atunci eu zic ca se merita.
M-am gindit sa fac o comanda,mai modesta pt inceput,59 ron ar fi comanda minima+taxe postale;
Intrebare:a cumparat cineva produse de la ei,si daca este multumit de ceea ce a primit in colet?


#21
stefan-hrg

stefan-hrg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.08.2009
Am o intrebare...eu am primit o asemenea brosura Bakker la comanda pe care am facut-o la Yves Rocher.
Daca as da comanda din brosurica Bakker as putea castiga anumite produse de valori diferite. Intrebarea este, daca ai fost in aceeasi situatie ce cadou ai primit?Cel mai ieftin dintre toate

#22
Sergiu27

Sergiu27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 25.02.2008

View Poststefan-hrg, on 27 august 2012 - 17:50, said:

Am o intrebare...eu am primit o asemenea brosura Bakker la comanda pe care am facut-o la Yves Rocher.
Daca as da comanda din brosurica Bakker as putea castiga anumite produse de valori diferite. Intrebarea este, daca ai fost in aceeasi situatie ce cadou ai primit?Cel mai ieftin dintre toate

si eu sunt in aceeasi situatie acum.ai trimis plicul ? ti-au dat vreunul din cadourile acelea?

#23
doritoru

doritoru

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.01.2008
Am comandat si eu un eucalipt de la ei. Au zis ca-mi dau cadou o lampita solara. A venit pachetul, la termenul la care au spus, dar eucaliptul era uscat. Nu mai spun ca nici lampita nu functioneaza pentru ca oricum nu ma prea interesa. Mi se pare o nesimtire mare sa trimita o planta uscata.
Nu mai raspund nici la email-uri. Asa ca, nu recomand.

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e uscata e in staza si in cel mai rau caz ti-o schimba... Raspund la telefon sigur!

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In primavara lui 2016 cand ne pregateam sa punem tencuiala decorativa pe casa am spus sa plantez si niste copacei la noi in gradina si am facut o comanda destul de maricica ca si pret pentru niste pomi fructiferi care sa fie pitici, era in jur de 100 RON bucata. Nu stiam foarte multe despre pomii fructiferi si cum se pot forma. Ca norocul ca acea comanda am facut-o destul de tarziu si ne-au sunat de la Bakker sa ne spuna ca doar dupa nu stiu cate zile pot face livrarea si eu vroiam strict atunci sa plantez asa ca am anulat comanda si m-am dus la un magazin horticol de unde am achizitionat 4 piersici cu 7 RON bucata pe care i-am pus in pamant. Dupa care i-am taiat la 80-90 cm de la portaltoi imediat ce i-am plantat, prin luna mai au inceput sa dea frunzele si pomii mei de 7 RON bucata au inceput sa arate bine, a venit catelul si a smuls cateva ramurele, le-a mai stricat din aspect dar au inceput apoi alte ramurele sa iasa si frunze verzi pe ele pana la sfarsitul toamnei. Si a venit primavara lui 2017 , au inceput pe 2 dintre cei 4 piersici sa iasa bobocei, pe ceilalti 2 i-a terminat cainele care intre timp a disparut din peisaj asa ca acum nu ii mai poate strica nimic.
Nu cred ca merita cumparat pomi fructiferi de la Bakker defapt de la nicio alta firma care produce ceva de genul acesta de "pomi pitici". Daca are cineva vreun pom de genul cumparat de la ei rog sa posteze niste poze cu ei sa ii vedem daca s-a meritat sau nu. Ar trebui mai multi pomicultori sa se implice si sa creeze astfel de pomi fructiferi pitici pe care sa ii vanda romanului la un pret corect si sa nu mai cumparam noi toate tepele date de firmele olandeze. Ma indoiesc de orice produs pe care l-ar avea Bakker la comercializare, pe toate scrie teapa, bulbi de flori si alte minuni pe care le vand de cum esti in aeroport la ei.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yBcvgqjEmQ0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
ioanapostol

ioanapostol

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.05.2018
Mi-e clar ca romanii iubesc cuvantul teapa, dar nu sunt absolut deloc familiarizati cu notiunea de comert online, nu isi cunosc drepturile, dar nici obligatiile...eu de 2 ani comanda de la Gradinamax si Bakker, au preturile ceva mai piperate, dar decat sa ma duc pana supermarket, prefer sa iau online. Majoritatea s-au prins si sunt ok, iar cele cu probleme au fost schimbate fara insistenta din partea mea. Asta e comertul online fratilor, comanzi, platesti, nu iti convine, le trimiti inapoi si primeste altele sau banii. Atata inversunare pentru nimic. Nu esti in stare sa comanzi online, urca-te in tramvai si du-te si ia de la piata.

#27
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,663
  • Înscris: 05.04.2006
Atentie la teapa cu cadoul: in loc de trusa Bosch cu 100 de piese am primit un cadou "echivalent" (o chinezarie cu 10 led-uri).
Se vede in poza ce s-a promis si ce s-a livrat.
Raspunsul Bakker:
"Din pacate, trusa de piese nu a mai putut fi livrata, deoarece stocul ei s-a epuizat. Toate cadourile de comanda sunt oferite in limita stocului disponibil, conform regulamentului.
Aceasta a fost inlocuita cu un alt produs de aceeasi valoare, de care speram sa va bucurati"

Nu mai vorbesc de plantele comandate: au venit 3 puiuti amarasteni de petunia (nicio legatura cu poza din pliant), din care 2 nu si-au mai revenit dupa transport, iar al treilea abia mai are o frunza in viata (desi am respectat indicatiile primite).
In schimb in colet a venit un plic cu alte "cadouri" "garantate". Nu ma obosesc sa-l deschid, o pacaleala este suficienta.

Cadou promis (stanga) , cadou livrat (dreapta)

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate