Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

O problema mai delicata

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
Date: io firma de constructii subcontractoare la o firma mai mare
El : o firma mai mare de constrctii foarte neserioasa si tzepara
Problema: eu vreau sa ma razbun pe firma aia ca nu mia dat o x suma de bani.
Ash dori sa aflu si eu metode de razbunare de la constructori:
Ash dori mai multe informatii despre metoda tencuitului de oua in camere sa lase un miros insuportabil. Si altele de genu asta
Exclus batai si recuperatori ca nu fac asta ca vreau sa ma razbun ami finutz.
Rog moderatorii sa mute daca nu ii la aria care trebuie.

#2
cheta06

cheta06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 05.07.2009
:lol: esti belea ..vrei practic sa te invatam prostii  :lol:
iti inteleg supararea , banuiesc ca ti a ajuns cutitul la os de ai recurs la metoda asta inedita, de a "cere" ajutor pe un forum ;

Edited by cheta06, 07 September 2009 - 20:56.


#3
user_y48

user_y48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.09.2009

 deianadrian, on 7th September 2009, 21:28, said:

Date: io firma de constructii subcontractoare la o firma mai mare
El : o firma mai mare de constrctii foarte neserioasa si tzepara
Problema: eu vreau sa ma razbun pe firma aia ca nu mia dat o x suma de bani.
Ash dori sa aflu si eu metode de razbunare de la constructori:
Ash dori mai multe informatii despre metoda tencuitului de oua in camere sa lase un miros insuportabil. Si altele de genu asta
Exclus batai si recuperatori ca nu fac asta ca vreau sa ma razbun ami finutz.
Rog moderatorii sa mute daca nu ii la aria care trebuie.
Esti fenomenal (aveam aceasi formulare), sigur nu esti moldovean sau chiar ungur, orice încerci sigur va afecta pe beneficiar, cea ce poti face (de bun simt si obraz, este sa îi furi din scule, piese, materiale, etc... tot ce poti, daca te apuci sa faci lucrare de proasta calitate, poate te pomenesti si cu un proces pe cap pe lânga banii luati)

Edited by user_y48, 07 September 2009 - 21:03.


#4
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009
pe vremuri revolutiile (revoltele) incepeau cu niste dari de foc.  :roflmao:

nu se recomanda in vremuri civilizate si pentru probleme asa minore.

recomand discutiile constructive, de bun simt si civilizate, in care partile sa conlucreze pentru o mai buna intelegere a problemelor fiecaruia, si cautarea metodelor celor mai bune pentru rezolvarea amiabila a sincopei temporare si involuntare in care s-a ajuns.

#5
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
ideea ii urmatoarea.. contract nu am cu omu pe lucrarea respectiva deci sa ma dea in judecata cum? si pe ce baza?  sincer nu am intereseaza beneficiaru ca oricum antreprenorului general ii va face probleme nu mie, dac a fost asa de ...... sa se incurce cu astia sa sufere si el nu numa io si din cate stiu eu exista multe probleme si intre ei la care eu numai as pune puntin paie pe foc .banii nu sunt asa o mare problema cat ii problema orgoliului adica nu imi place sa fiu luat de prost. Lucrare de proasta calitate aii una si o chestie de genu asta ii altceva:-s  ca din cate stiu eu ii cu efect intarziat kestia ca nu se impute imediat.
Dupa documentari .. asta ca sigur mai sunt si altii interesati care patesc din astea ar mai fi asa:
- ulei ars de masina aruncat pe finisaje ( nul mai scoate cu nimic din perete decat cu ciocanu)
- tencuitul cu ipsos pe pereti turnai din beton cu cofrag de scandura ( la un momendat crapa dar nu imediat)
- pusul de faianta fara amorsa sau polistiren (la un momendat pica si la fel si cu tencuiala fara amorsa pe tavane sau pereti turnati in cofraje de tip tego)
astept sa mai imi ziceti si voi din astea

Edited by deianadrian, 07 September 2009 - 23:01.


#6
bobodinvs

bobodinvs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 03.03.2009
Baga-i o pitziboanca pe gat si da-le pontul la aia de la ''Test de fidelitate''.

#7
chiriac_marius_antonio

chiriac_marius_antonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 18.04.2007
baga oua crude sub tencuiala.intai le gauresti foarte fin,dupa care baga-le in perete si acopera-le. efect garantat.
sau orice alta mortaciune.
acopera-le bine si planteaza-le in mai multe locuri.

#8
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 03.11.2006
Cea mai tare razbunare: in parcare ochesti masinile firmei. Te inarmezi cu cartofi si cuie. Tratamentul e in felul urmator: bagi cuiul in teava de esapament si zgarii masina cu cartoful :lol: . Nu m-am putut abtine.

On topic: cred ca ar merge si o arie de demolari, distrugeri, etc.

#9
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
cu cartoful in teava de esapament aia ar fi interesanta.. sfatul cu ouale ala mi se pare cel mai bun ca si asa am de tencuit pe acolo.

#10
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
te razbuni in instanta, dar cum probabil nici tu nu esti prea "curat" cauti solutii mitocanesti + ca nu vad legatura cu tema ariei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate