Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Usa culisanta aluminiu natur

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ereena

ereena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.08.2009
Suntem in plina renovare cu apartamentul si vrem o usa culisanta intre bucatarie si hol. O sa fie tamplarie aluminiu cu geam termopan. Problema este ca vospirea in culoarea pe care o vreau eu ma costa 30% din valoarea usii ,adica vreo 4 milioane. Mi se pare mult si nejustificat. Alb imi aminteste de farmacii ,si ma gandeam la aluminiu natur, care s-ar potrivi la bucatarie cu cateva accesorii argintii. Problema este ca am vazut un lift din aluminiu natur care era super zgariat si urat. are cineva tamplarie din aluminiu natur? cum arata ? cum se comporta in timp?
Multumesc

Edited by ereena, 07 September 2009 - 15:18.


#2
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
O sa-ti arate ca o usa de alimentara de cartier. Bleah! Deja mai bine mergi pe alb... Totusi nu mi se pare un material prietenos aluminiul pt interioare locuibile...

#3
ereena

ereena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.08.2009

View PostStan_Patzitul, on 7th September 2009, 13:16, said:

O sa-ti arate ca o usa de alimentara de cartier. Bleah! Deja mai bine mergi pe alb... Totusi nu mi se pare un material prietenos aluminiul pt interioare locuibile...

Nici eu nu ma dau in vant dupa aluminiu in apartament, dar pe aici nimeni nu imi face o usa asa mare, culisanta pe doua cai ,de sticla si cu rama de lemn, pal sau din ce s-or mai face usile . Ma imbat si eu cu apa rece ca nu se baga de seama prea mult rama alba  -_-

#4
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Inteleg ca vrei aluminiu nevopsit. E drept ca se vede orice zgiretura, dar e la fel de drept ca nu e lift, unde se intra cu bagaje, cu umbrele etc, deci teoretic n-ati avea de ce sa o zgiriati. Eu am timplarie de aluminiu vopsit. Cu asta n-am nicio problema, arata foarte bine, nu are zgirieturi.

Daca preferi lemn ma mir sa nu gasesti, am vazut prin multe case usi culisante, pe sina montata sus, de lemn (PAL).

#5
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Aluminiul se zgarie repede. Mai devreme sau mai rarziu o sa arate nasol. Plus ca aluminiul mai si oxideaza si capata o nuanta ciudata in timp.

Vopsirea prin pudrare in camp electrostatic merita fiecare leut. Vopseaua aia este deosebit de rezistenta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate