Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Orange România - 90 de canale H.D. Nou din 19.12.a.c.: Discovery HD, AP HD, ID HD, TLC HD, HGTV HD, Eurosport 1 HD și Eurosport 2 HD.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
18730 replies to this topic

#6193
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009

 chris_t, on 25 mai 2015 - 17:52, said:

Da, confirm, tocmai vroiam să adaug și BBC Earth Posted Image. Asta cred că e răspunsul la săracii Digi care se bucurau de AXN HD Posted Image

Mi-e mila de abonatii Telekom. :( Aia saraci cum zici tu, sunt un numar de "n" ori mai multi decat IPTV-istii Telekom (care pacalesc pe...).

#6194
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Așa, perfect, și cu ce mã încurcã pe mine ca Digi are o groaza de abonați pe cablu iar Telekom mult mai putini pe IPTV? Nu prea înțeleg de ce ti-ar fi mila de mine la faza asta... Am fost abonat la Digi, am ales altceva, iar nemții îmi dau din ce în ce mai multe motive sã mã bucur de alegerea fãcutã.

Crezi ca ma deranjeazã cu ceva cã din 12 apartamente pe scara 3 au T și restul Digi? Chiar deloc, ma bucur cã providerul meu tocmai a sãrit de 40 de canale în HD, și crede-mã cã mi se rupe de capra vecinului. Ba chiar mi-aș dori ca Digi sã introducã mâine încã 20 HD în grila (haha, buna gluma), și sã îi forțeze și pe alții sa reacționeze.

Dar m-am obișnuit ca pe SP AXN sã fie de rahat când sunt certați cu Digi și brusc sã devinã cei mai cei când se împacã. La fel cum ma aștept sã aud imediat ca de fapt Earth e plin de reluãri, cã în loc de AMS HD îți ajunge juma de ora de "La Volan" pe sãptãmânã la Digi 24 și alte elucubrații nãscute din dragostea eterna pentru preaslavitul operator.

#6195
stfbuc

stfbuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 23.10.2006
Ma felicit pentru trecerea de la Orange dth la Telekom iptv de acum 4 luni!

#6196
braveheart24

braveheart24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 14.09.2005
Eu nu am (încă) aceste posturi HD. Abonament TV L. Nu-i asta maxim?

#6197
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Da un restart la STB-uri.

#6198
braveheart24

braveheart24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 14.09.2005
Am dat restart, am dat reinstalare, degeaba.

#6199
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007

 mariusica24k, on 25 mai 2015 - 17:00, said:

noi canale HD in grila iptv..acestea sunt:  mtv live,mezzo live,food network,E!entertainment,My Zen,Nat geo wild,National geographic,AMS ,bollywood si nickelodeon

later edit: plus bbc earth
ai uitat de bbc world in HD si au mai intrat intrat M1, M2, rtl2, doq si cool tv(unguresti)  in SD. Ce e important, e ca nu au creat un alt pachet maxim si pot fi vazute de toata lumea. Pe zi ce trece devin tot mai mutumit de alegerea facuta.

ps: se pare ca avem 43 canale in HD.

Edited by simplul, 25 May 2015 - 22:17.


#6200
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Wow, s-a intrecut Inesu, felicitari Telekom!

Edited by satanistu, 25 May 2015 - 23:06.


#6201
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Salut, cat costa abonamentul maxim cu toate posturile HD?

#6202
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Ma refer ca mi-e mila de persoanele care sunt pacalite si cred ca au dat de aur la T. De cei care nu au ce alege imi pare rau. La ce am eu la Digi prin cablu sunt foarte multumit.

#6203
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

 cristinel07, on 26 mai 2015 - 00:01, said:

Ma refer ca mi-e mila de persoanele care sunt pacalite si cred ca au dat de aur la T. De cei care nu au ce alege imi pare rau. La ce am eu la Digi prin cablu sunt foarte multumit.
Atunci stai cuminte si scalda-te  in mizeria ta... Si afla ca sunt abonat atat la rds cat si la telekom platesc 83 lei la rds si 69 la telekom, unde in plus fata de rds am si o linie de telefon fix. Tv + internet incluse, se intelegea din start.... Rds este mult mai scump, mai ales ca platesc net de 500 mbps la rds fata de 100 mbps la telekom si internetul  de la rds merge mult mai slab...pot dovedi cu rezultate speedtest.net

Edited by misshu, 26 May 2015 - 01:20.


#6204
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,182
  • Înscris: 15.07.2005
ar putea sa apara si maine dolce sport 3 si 4 HD pentru ca ele deja emit hd la sursa ..dar nu sunt preluate pe iptv..cine stie in curand...:)

#6205
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu platesc 94 de lei la RDS.
1. Televiziune digitala 29 de lei ( 22 canale HD) + 14 lei MaxPack (HBO HD, HBO Comedy HD, Cinemax HD + HBO GO adica inca 3 canale HD) + card CI+ gratis;
2. Internet 1GB + stick internet gratuit de 5gb + router gratis = 45 de lei;
3. Telefonie fixa RDS = 5.51 de lei;

Ce servicii ai tu?

Iar la oferta in prezent cel putin, poate tu ai in prezent una mai buna si te rog sa-mi spui ce servicii ai, la cat platesc eu la RDS e mult mai scump la Telekom. Ei nici macar nu au CI+, stick de internet (la viteza aia asa cum e, dar e gratis si e bun pentru un Facebook sau sa citesti o stire). Si altceva, nu iti baga cu forta minim 2 servicii la ei iar la RDS poti doar unul, sa zicem televiziune.

Edited by cristinel07, 26 May 2015 - 01:39.


#6206
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

 cristinel07, on 26 mai 2015 - 01:37, said:

Eu platesc 94 de lei la RDS.
1. Televiziune digitala 29 de lei ( 22 canale HD) + 14 lei MaxPack (HBO HD, HBO Comedy HD, Cinemax HD + HBO GO adica inca 3 canale HD) + card CI+ gratis;
2. Internet 1GB + stick internet gratuit de 5gb + router gratis = 45 de lei;
3. Telefonie fixa RDS = 5.51;

Ce servicii ai tu?

Iar la oferta in prezent cel putin, poate tu ai in prezent una mai buna si te rog sa-mi spui ce servicii ai, la cat platesc eu la RDS e mult mai scump la Telekom. Ei nici macar nu au CI+, stick de internet (la viteza aia asa cum e, dar e gratis si e bun pentru un Facebook sau sa citesti o stire). Si altceva, nu iti baga cu forta minim 2 servicii la ei iar la RDS poti doar unul, sa zicem televiziune.
Esti unul din abonati "penis captivus" ai rds... eu unul abonat din 2004 la toate serviciile rds, platind 83 lei/luna tv+net 500 mbps la ei
La Hbo am platit pana acum o luna la rds, timp de 11 ani, dar dupa ce au marit tariful, am renuntat, pt. ca mai mult de 2 filme nu am vazut intr-un an...
La telekom platesc 69 lei/luna tv+net+voce fix 100 min nationale


#6207
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu ti-am dat detaliat exact iar tu aberezi pe aici, toata lumea stie ca sunt in prexent cei mai slabi si scumpi cei de la "T" pe partea de internet+televiziune (acoperire proasta). Deja incepi sa ma bagi intr-o anumita categorie. Vezi ca au site si numar de contact unde te poti "certa" cu ei, nu cu mine. Nu ma intereseaza pe mine sau pe cei de la RDS cate filme vezi tu pe an la HBO.

Spune detaliat ce fel de net ai, ce programe ai, daca detii HBO etc. Asa si eu pot sa scad 14 lei in cazul in care tu nu ai in pachetul tau de televiziune si as plati doar 80 de lei. Si eu am la 5.51 de lei telefonie fixa cu 100 minute incluse pentru convorbiri catre retelele nationale fixe.

Edited by cristinel07, 26 May 2015 - 01:55.


#6208
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

 cristinel07, on 26 mai 2015 - 01:51, said:

Eu ti-am dat detaliat exact iar tu aberezi pe aici, toata lumea stie ca sunt in prexent cei mai slabi pe partea de internet+televiziune (acoperire proasta). Deja incepi sa ma bagi intr-o anumita categorie. Vezi ca au site si numar de contact unde te poti "certa" cu ei, nu cu mine. Nu ma intereseaza pe mine sau pe cei de la RDS cate filme vezi tu pe an la HBO.
Atunci te aberezi degeaba... Treci la somn!!!
PS : La rds platesc un abonament de 500 mbps la net si merge mai prost decat 100 mbps de la telekom
La rds platesc 83 lei/luna net+tv, iar la telekom 69 lei/luna net+tv+tel fix, deci... iar esti prost informat si rds este mult mai scump, desi serviciile lor sunt mult mai slabe!!!

Edited by misshu, 26 May 2015 - 02:00.


#6209
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Cu aia 100 mbps de la Telekom ai zis totul, meriti un mute de 1 saptamana ca pedeapsa.

Toata lumea stie cat de jigodii sunt cei de la Telekom si ca internet mai superior de VDSL gasesti doar in cazuri speciale, chiria la recieverele IPTV e foarte scumpa (obligatoriu trebuie 11 lei/TV, daca ai o familie cu 2 copii, 44 de lei ii dai numai pe chirie), sunt cei mai scumpi si cei mai prosti.

#6210
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Telekom anunta 100.000 de clienti la pachete integrate fix-mobil la sfarsitul lui aprilie 2015 si noi functionalitati in platforma I.P.T.V.



Telekom Romania a anuntat luni ca a ajuns la 100.000 de clienti cu servicii integrate fix-mobil la sfarsitul lunii aprilie 2015, pentru acestia lansand o noua abordare comerciala care presupune un singur call-center, unde timpul mediu de asteptare este de 10 secunde incepand din aceasta luna, o singura factura si o singura aplicatie MyAccount. Printre noile functionalitati ale platformei I.P.TV se numara video la cerere pe toate ecranele, prin care utilizatorii pot alege filme si documentare fie prin sistemul pay-per-view, fie sub forma unui abonament lunar. In plus, o parte din titluri sunt disponibile gratuit.
Romania este a treia tara in care activeaza Deutsche Telekom in care este lansat acest nou concept comercial pentru serviciile integrate fix-mobil, numit Magenta One, dupa Germania si Slovacia. In Germania, numarul clientilor de servicii integrate a atins deja un milion.
"Suntem furnizorul numarul 1 de servicii integrate din perspectiva cifrei de afaceri inregistrate, prin urmare, ne concentram pe oferirea de solutii convergente, care, de astazi, se regasesc sub umbrela comerciala MagentaONE. Pachetele integrate sunt un real succes pe piata din Romania, astfel incat in prezent am atins pragul de 100.000 de clienti, care acum devin parte din universul MagentaONE. Mai mult, imi face placere sa anunt ca ne-am indeplinit promisiunea de a oferi cele mai eficiente si rapide servicii in call center pentru clientii rezidentiali de servicii fix-mobil, care sunt preluati, in medie, in 10 secunde", a adaugat Nikolai Beckers, C.E.O. Telekom Romania.

Telekom Romania a lansat luni o noua versiune, imbunatatita, a serviciului de televiziune interactiva (I.P.TV). Noile functionalitati includ:
Arhiva TV - toate programele TV difuzate in ultimele 7 zile pe canalele disponibile (in principal canale de sport si documentare) pot fi accesate in reluare. Mai mult, utilizatorii pot folosi functiile 'pauza' sau 'derulare' pentru emisiunile din arhiva, ca in cazul optiunii 'Video la Cerere'.
Crearea unei arhive personale de continut prin Inregistrarile in Cloud. Cu aceasta noua functionalitate, utilizatorii pot inregistra emisiunile preferate, filmele si competitiile sportive in cloud, fara a fi nevoie de un dispozitiv special de stocare sau de un receiver diferit. Continutul va fi disponibil pe toate dispozitivele asociate Telekom TV.
Video la cerere pe toate ecranele - utilizatorii pot alege dintr-o gama larga de continut video (filme, documentare), pentru o experienta multi-ecran, fie prin sistemul pay-per-view, fie sub forma unui abonament lunar. In plus, o parte din titluri sunt disponibile gratuit.
Serviciul TV Interactiv (I.P.TV) include si o varianta imbunatatita a Ghidului Electronic de Programe, care ofera posibilitatea de a seta alerte pentru evenimente viitoare, de a crea liste cu canalele preferate pentru fiecare membru al familiei sau de a urmari doua canale in acelasi timp prin sistemul P.i.P. De asemenea, incepand din aceasta vara, clientii IPTV vor putea sa vizioneze propriul continut pe ecranul TV, prin intermediul dispozitivelor U.S.B. conectate direct la receiver.

Noi pachete de servicii integrate fix-mobil pe 2 ani, cu gratuitate timp de 6 luni la serviciul TV
Cu aceasta ocazie, operatorul a lansat noi servicii fix-mobil disponibile in doua variante: TV L, Internet L, Voce Fixa S si Nelimitat Voce L (cu date mobile incluse), la pretul promotional de 110 lei pe luna (TVA inclus), in primele 6 luni de contract, iar din cea de-a 7-a luna de contract, la pretul de 143 de lei pe luna (T.V.A. inclus) pentru contracte de doi ani. Cealalta optiune este pachetul care include TV M, Internet L, Voce Fixa S si Nelimitat Voce L (cu date mobile incluse), la acelasi pret promotional de 110 lei pe luna (T.V.A. inclus), in primele 6 luni de contract, respectiv de 138 de lei pe luna (T.V.A. inclus) pentru restul duratei contractului.
In plus, clientii noi de TV Interactiv L pot beneficia de pana la 50 de canale H.D., cel mai mare numar de canale H.D. disponibile pe piata. 20 dintre aceste canale sunt incluse in pachetul suplimentar H.D. si sunt oferite gratuit pe o perioada promotionala de 6 luni.
Clientii din zonele cu acoperire de fibra optica (F.T.Tx) beneficiaza in plus de serviciul TV multi-room pentru toate televizoarele de acasa, si de pachetul HBO si HBO Comedy gratuit. In prezent, 23 de orase din Romania sunt acoperite cu fibra optica (F.T.Tx).
Sursa: http://economie.hotn...tforma-iptv.htm

Edited by megafanro, 26 May 2015 - 02:08.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate