Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Albena

- - - - -
  • Please log in to reply
707 replies to this topic

#1
flory38

flory38

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.08.2009
Buna ziua
Va rog mult spuneti-mi si mie cite ceva de hotelurile Elitsa, Borjana si Nona ca eu m-am cam ingrozit ce am citit pe forum
Oare chiar asa naspa sa fie???????????
Astept impresii de la cei care au fost
Eu trebuie sa plec pe 20 august si se pare ca am facut o alegere gresita :confuzzled:

#2
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008

View Postflory38, on 17th August 2009, 00:37, said:

Buna ziua
Va rog mult spuneti-mi si mie cite ceva de hotelurile Elitsa, Borjana si Nona ca eu m-am cam ingrozit ce am citit pe forum
Oare chiar asa naspa sa fie???????????
Astept impresii de la cei care au fost
Eu trebuie sa plec pe 20 august si se pare ca am facut o alegere gresita :confuzzled:
In aceasta categorie mai intra si Slavuna.Varza...........trebuia sa te informezi inainte sa iei beletu'.

#3
c_c_c

c_c_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.01.2010
Vreau sa ma duc in vara la bulgari,din cate am citit/auzit m-am hotarat pe KaliakraHotel,sper ca am scris bine in Albena.Cei ce s-au dus cu bebe mici ce zic? Cum e camera asta standard(27mp)?
Ma intereseaza daca a apelat cineva la agentia Travel Planner din Bucuresti si cat de seriosi sunt.
Vreau o vacanta in Bulgaria si la agentia de mai sus mi s-a parut cel mai bun pret.Merita sa  fac rezervare la ei?

Edited by c_c_c, 28 January 2010 - 15:04.


#4
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Noi am fost anul trecut la Kaliakra cu copil mic, de 13 luni si cu unul mai mare, de 6 ani. Am gasit mancare tot timpul pentru ei si apa plata. Totul foarte bine!!
Pentru copil am primit patut mic, de voiaj si ne-a ajutat enorm.
In camerele standard sunt 2 paturi: unul dublu si unul simplu, plus o canapea extensibila. Este destul loc.
Du-te cu incredere.

#5
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009

Quote

Vreau sa ma duc in vara la bulgari,din cate am citit/auzit m-am hotarat pe KaliakraHotel,sper ca am scris bine in Albena.

Despre agentie nu stiu nimic despre hotel numai de bine , de cand l-am descoperit aven 5 concedii in el.
Diferenta intre camera standard si superior este
1. la superior ai geam de la partea de dus/ ghiuvete spre camera
2. ai 2 ghiuvete
3 ai dus si de tavan
4 ai incalzire in pardoseala
5 ai spatiu mai mare.

Am stat la ambele si sunt ok. curate ,mult mai mari ca in unele capitale europene unde in centru ai camera si de 7-9mp.

#6
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007
Nu e dracul asa de negru :nonobad:  Anul asta ma duc a treia oara la Albena - Hotel Gergana. Oricum fata de ce am vazut asta vara la Mamaia nici nu sufera comparatie :rantcurse:

#7
laurentis

laurentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.05.2006

View Postc_c_c, on 28th January 2010, 15:02, said:

Vreau sa ma duc in vara la bulgari,din cate am citit/auzit m-am hotarat pe KaliakraHotel,sper ca am scris bine in Albena.Cei ce s-au dus cu bebe mici ce zic? Cum e camera asta standard(27mp)?
Ma intereseaza daca a apelat cineva la agentia Travel Planner din Bucuresti si cat de seriosi sunt.
Vreau o vacanta in Bulgaria si la agentia de mai sus mi s-a parut cel mai bun pret.Merita sa  fac rezervare la ei?


Nu am auzit de agentie. Kaliakra este f bun pt familii cu copii; am fost anul trecut cu fiica de 2 ani jumate; mancare, locatie, foarte bune- serviciile destul de proaste- ma refer la camerista care numai cu atentii facea curat sau barmanii super "nezambitori". In rest numai de bine, anul asta recidivez dar la superior.

#8
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008

View Postnick58, on 31st January 2010, 02:38, said:

Nu e dracul asa de negru :nonobad:  Anul asta ma duc a treia oara la Albena - Hotel Gergana. Oricum fata de ce am vazut asta vara la Mamaia nici nu sufera comparatie :rantcurse:
Gergana nu mai e ce a fost acum 3-4 ani dar e mult peste Nona,Slavuna,Mura.La Slavuna draq e chiar mai negru decat crezi.

#9
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Cei care au stat anul trecut la Slavuna au putut lua masa la Gergana.
La interior Slavuna nu e chiar asa de rau, e nou renovat.

#10
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007

View Postalinutzik, on 31st January 2010, 20:23, said:

Gergana nu mai e ce a fost acum 3-4 ani dar e mult peste Nona,Slavuna,Mura.La Slavuna draq e chiar mai negru decat crezi.

Acum trei ani la Gergana nu aveai doua sezlonguri si o umbrela/camera gratis asa cum sunt acuma :naughty:

#11
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
Nu e alegerea rea...problema e ca daca vrei hoteleuri pe plaja, ai maxim 10 variante in ALBENA. Ca alternativa la hotelurile alea, in aceiasi bani sau chiar mai putin, aveai RALITSA 3*, ceva mai departe de plaja, dar cu ULTRA ALL INCLUSIVE, inclusiv bauturi se sezlonguri pe plaja.

View Postflory38, on 17th August 2009, 11:37, said:

Buna ziua
Va rog mult spuneti-mi si mie cite ceva de hotelurile Elitsa, Borjana si Nona ca eu m-am cam ingrozit ce am citit pe forum
Oare chiar asa naspa sa fie???????????
Astept impresii de la cei care au fost
Eu trebuie sa plec pe 20 august si se pare ca am facut o alegere gresita :confuzzled:


#12
cornelk

cornelk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 08.12.2006
Despre hotel Kompasdin Albena poate sa-mi spuna si mie ceva. Cum sunt camerele, piscina, detalii, etc

#13
michirec

michirec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 22.01.2009

View Postsybarino, on 3rd February 2010, 10:52, said:

Nu e alegerea rea...problema e ca daca vrei hoteleuri pe plaja, ai maxim 10 variante in ALBENA. Ca alternativa la hotelurile alea, in aceiasi bani sau chiar mai putin, aveai RALITSA 3*, ceva mai departe de plaja, dar cu ULTRA ALL INCLUSIVE, inclusiv bauturi se sezlonguri pe plaja.
Va rog sa-mi spuneti impresii despre Ralitsa 3*, anul acesta in mai merg acolo si vreau sa stiu ce ma asteapta....

#14
toledo73

toledo73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.05.2009
Anul acesta as vrea sa merg in Albena la hotelul Oasis. A fost cineva acolo? Cum este hotelul, oare merita sa merg acolo? Parcare exista la hotel?

Va multumesc.

#15
ratacitoarea2

ratacitoarea2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.06.2009

View Postmichirec, on 8th February 2010, 14:31, said:

Va rog sa-mi spuneti impresii despre Ralitsa 3*, anul acesta in mai merg acolo si vreau sa stiu ce ma asteapta....

Noi am fost anul trecut la Ralitsa Superior deci nu pot sa-ti spun nimic despre camerele de la 3*. In schimb, hotelul este super ok, cred ca cel mai bun entertainment din toata statiunea, spectacole foarte bune in fiecare seara, piscine suficiente ca sa nu te plictisesti.
Daca ai intrebari si pot sa te ajut, cu placere.

#16
michirec

michirec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 22.01.2009

View Postratacitoarea2, on 10th February 2010, 12:39, said:

Noi am fost anul trecut la Ralitsa Superior deci nu pot sa-ti spun nimic despre camerele de la 3*. In schimb, hotelul este super ok, cred ca cel mai bun entertainment din toata statiunea, spectacole foarte bune in fiecare seara, piscine suficiente ca sa nu te plictisesti.
Daca ai intrebari si pot sa te ajut, cu placere.
Am la 3*+;cum este mancarea?am inteles ca restaurantul este comun... in statiune ai ce face ?

Edited by michirec, 10 February 2010 - 14:54.


#17
ratacitoarea2

ratacitoarea2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.06.2009

View Postmichirec, on 10th February 2010, 14:46, said:

Am la 3*+;cum este mancarea?am inteles ca restaurantul este comun... in statiune ai ce face ?

Mancarea a fost ok pentru noi, nu toate perfecte dar daca nu ai pretentii foarte mari o sa ai un concediu super acolo. Sunt mai multe restaurante dar parca puteai sa manaci unde vroiai doar la pranz, seara trebuia sa mananci la restaurantul tau (intr-o seara am intrat la cel de 3 stele doar sa vedem cum arata si ne-au spus ca seara nu putem sa mancam acolo - asta daca am inteles noi bine engleza lor). Dar, din cate am vazut eu repede, nu era mare diferenta, poate un pic mai mare la cel de 4* dar ca mancare cred ca e la fel.

Nu stiu ce pretentii ai tu de la statiune, noi am stat aproape in fiecare seara la hotel (3 copii mici) si ne-am simtit foarte bine la spectacolele lor (au o sala mare de spectacole, intr-o seara a fost pool party, etc). In statiune am fost de 2 ori in plimbare si e dragut: o strada aglomerata cu tarabe dar mi s-a parut foarte liniste comparand cu ce e la noi in satul de vacanta spre exemplu. Distanta pana la plaja/centru nu e mare (iarasi, depinde de fiecare) dar noi ne-am dus doar pe jos cu 3 copii. Oricum este si un autocar gratis din fata hotelului dar noi nu l-am folosit.

Plaja este foarte frumoasa. Ai 2 sezlonguri si o umbrela pe camera si este si bar pe plaja pentru bauturi si snackuri. Puteai sa mananci la pranz acolo dar am inteles ca oferta era foarte limitata (n-am fost personal). Apa e lina si foarte curata.

Cum am mai spus, daca nu esti FOARTE pretentios, o sa ai un concediu minunat, mergi cu incredere.

BTW, noi am sunat la receptie cu cateva saptamani inainte sa verificam daca e facuta rezervarea...just in case. Au fost foarte draguti la telefon, n-a fost nicio problema.

#18
laura_blue_sky

laura_blue_sky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.02.2010

View Postmichirec, on 8th February 2010, 13:31, said:

Va rog sa-mi spuneti impresii despre Ralitsa 3*, anul acesta in mai merg acolo si vreau sa stiu ce ma asteapta....
Buna tuturor!
anul acesta ne-am facut rezervare la Ralitsa, un apartament, deoarece am 3 copii. Daca ma poate cineva ajuta cu sfaturi, pareri....as putea eventual sa-l schimb pe Panorama sau Kompas sau Magnolia.....avem ultra a.i.........va rog din suflet, am putine zile sa dau raspunsul final!!!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate