Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cresterea pasarilor la modul general - numai aici (!)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3636 replies to this topic

#2485
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,038
  • Înscris: 17.03.2005
Te imbraci de scandal, o tii la subrat si faci c cealalta mana...cu mana.sub care o tii ciupesti si pielea.



#2486
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006
Nevasta-mea e cu intepatul,eu doar le tin. Ne-om descurca noi! :)
Voiam insa sa fiu sigur de zona.


#2487
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,210
  • Înscris: 24.05.2006
[ http://www.cobb-vantress.com/images/default-source/press-releases/3-6-a.jpg?sfvrsn=0 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2488
pamphee

pamphee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 04.10.2011
vreau sa intreb parintele ce efect ar avea injectarea a unui complex b( injectabil) la cocosi si daca pot sa le fac(pe prospect scrie ca se poate face si subcutanat) in pielea din spatele capului?

Edited by pamphee, 16 November 2014 - 21:27.


#2489
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006
@wiseguy - ca la scoala! :)
Multam!

#2490
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,038
  • Înscris: 17.03.2005
Pamp. le poti face vitamiele si Sc si IM, cum si unde vrei, nu sunt probleme...Ce efect? pai ce efect are admisnitrarea unui complex B (adica un efect destul de complex in multe directii, benefic) doar ca foarte puternic dc il faci injectabil, si supradozezi putin.

#2491
pamphee

pamphee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 04.10.2011

View Postparintele, on 17 noiembrie 2014 - 15:29, said:

Pamp. le poti face vitamiele si Sc si IM, cum si unde vrei, nu sunt probleme...Ce efect? pai ce efect are admisnitrarea unui complex B (adica un efect destul de complex in multe directii, benefic) doar ca foarte puternic dc il faci injectabil, si supradozezi putin.

Multumesc, vreau sa le fac pentru expozitie cu speranta sa ii conditionez un pic si pentru imunitate, multumesc inca odata!

#2492
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
O cre***a nu vrea sa ia de la mine oxitetracicilna de laVanelli, ca ea a luat mereu dinaia cu calu, poru, magaru, etc ( farmavet), si alea sunt cele mai bune. Ii zic atunci sa vada daca are vecina si ce credeti ? Nu, ca daca la vecina or fi contrafacute ????

( o clienta care mi se pare dintre cele mai bune ( prezenta de spirit, umor, etc, in parametri cat de cat normali) imi spuse ca e pe tratament psihiatric din '85... ce ar trebui sa inteleg acum, ca si restul ar trebui sa fie dar nu sunt ???)

Deci la un procent foarte mare, conteaza mai mult cum e punga ( ambalajul), decat ce e in ea !!!
Wtf is wrong with these people???
( mai degraba ia mancare de outoare decat de pui, daca e in punga alba de farmavet, dcat sa ia de pui in punga galbena de la alta firma ....:(....)

Edited by delores, 21 November 2014 - 15:24.


#2493
hot

hot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 28.07.2007
Un ficat marit,enorm pentru un cucos,la ce afectiune se intalneste.cocosul are 6 luni si este din rasa brahma herminat deschis.nu a fost vaccinat niciodata doar cateva tratamente cu antibiotic(unul la 3 luni si unul la 5 preventiv ).de cateva zile cocosul nu mai manca si avea gainatul moale si galbui.

#2494
pamphee

pamphee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 04.10.2011
in primul rand poate fi si calitatea furajului , in al doilea rand si antibioticul poate sa fi daunat ficatului, banuiesc ca l-ati sacrificat daca ati vazut ficatul! in genereal puteti face periodic o cura cu HEPATOPROTECT-romvac respectand prospectul! gainatul moale si galbui ma duce gandul la ceva digestiv, insa e doar o parere!

Edited by pamphee, 27 November 2014 - 11:44.


#2495
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
Sau poate e asta:
( hepatosteatoza, " foie gras" : D)

Attached Files



#2496
hot

hot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 28.07.2007
Ca si mancare am folosit uruială din porumb floarea soarelui ovăz orz si  grâu,apa cu vitamine,nutrisure.ce e frumos astăzi a mai murit un cocoșel de 4 luni care la fel era murdar la fund.cocosul de astăzi era foarte vioi și hranace până acum 2 zile

Edited by hot, 01 December 2014 - 21:52.


#2497
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,001
  • Înscris: 28.09.2012
Nu ai posibilitatea sa mergi la un veterinar cu o pasare moarta sa-i faca o necropsie? Sigur, nu moarta de 3 zile...

#2498
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View Posthot, on 26 noiembrie 2014 - 20:00, said:

...de cateva zile cocosul nu mai manca si avea gainatul moale si galbui.

View Posthot, on 01 decembrie 2014 - 21:39, said:

...astăzi a mai murit un cocoşel de 4 luni care la fel era murdar la fund.
Si pana acum n-ai aplicat nici un tratament cu antibiotice in apa de baut, pentru infectii intestinale ?

#2499
pamphee

pamphee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 04.10.2011

View Posthot, on 01 decembrie 2014 - 21:39, said:

Ca si mancare am folosit uruială din porumb floarea soarelui ovăz orz si  grâu,apa cu vitamine,nutrisure.ce e frumos astăzi a mai murit un cocoşel de 4 luni care la fel era murdar la fund.cocosul de astăzi era foarte vioi și hranace până acum 2 zile

floarea soarelui in stare bruta nu prea buna pentru ficatul gainilor decat in cantitati mici, va recomand sroturile, srot soia si srot de floarea soarelui combinate soia mai mult decat floare -undeva 20 % soia si 5 % floare-puteti la cei cu probleme digestive sa le dati enteroguard 7 zile asociat cu vitamine in apa de ex promotor merge bine desi cam scump!

#2500
hot

hot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 28.07.2007
Nu merita să merg la veterinar au niște preturi.....las natura să facă selecția naturala. Cocosului de brahma mai mare i am administrat și enteroguard pe gat pastile.m am învățat minte de la iepuri ca ce merge prost de mic rămâne tarat și nu mai faci din el exemplar de reprodus. Mulțumesc mult pentru sfaturi. Încerc să învăț și despre creșterea găinilor.

#2501
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,038
  • Înscris: 17.03.2005
Adevarat, ramane tarat...dar influenta la reproductie e minuscula, acolea conteaza fondul genetic si daca ala e bun, e bun pt reproductie..daca merge bine si se face ditamai gloaba, plina.de.defecte, pt reproductie e aproape zero.
Eu l-as alege pe ala care a mers prost si are tipicitate buna daca stiu ca a avut probleme independente de genetic.

#2502
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
Eu ma gandesc ca daca nu incerci sa-i tratezi pe ceilalti, s-ar putea sa-i pierzi. Inteleg faza cu selectia natura, dar sa nu dea vreo molima in pasari si sa ramai fara ele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate