Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

R.C.S. & R.D.S. - Digi TV.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7161 replies to this topic

#5275
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
@ands: Ce ai primit tu, pur si simplu, nu are logica. Tu ai cerut un abonament analogic (25 lei) + superone. Daca am inteles eu bine, nu are sens. Superone e doar pentru digital, iar pentru digital trebuie sa primesti 29 de lei, in care in pretul de 29 de lei primesti un card CI+/mediabox ce iti decodeaza digitalul, si iti decodeaza si superone. FARA UN ABONAMENT DIGITAL, NU POTI VIZIONA SUPERONE.

#5276
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Am inteles acum care e ideea cu superone.  Este un aspect pe care nu l-am stiut si pe care din pacate nu l-a stiut nici agentul de vanzari cu care am incheiat contractul din moment ce l-a incheiat pt analogic dar cu o extraoptiune valabila doar la digital. Nu-i problema.... Eu cu siguranta pot sa traiesc si fara superone :D .. Iar faptul ca un angajat RDS (agentul de vanzari) nu-si cunoaste atributiunile, nu cred ca ar trebui sa ma mire.

#5277
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Parerea mea e ca ar trebui sa te duci cu contractul undeva mai sus de simpli angajati de la RCS, un sef de departament ceva. Chestia asta e inadmisbila. Totusi, se merita 4 lei in plus pentru digital, unde in bani astia primesti si reciever/card CI+ gratis, si ai si Digi Film,TV 1000, Viasat History, BBC Entertainment, BBC Knowledge. Sa nu uitam de calitatea digitalului.

#5278
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Corect...Asa o sa fac. In ceea ce priveste cablul, am intrat azi intr-un punct de prezenta RDS-RCS si oamenii mi-au confirmat ca se plateste cablul folosit DOAR de la usa apartamentului catre interior. In niciun caz cablul folosit de ei pe casa scarii, fasetele cu care au legat cablul pe casa scarii, etc. Au inregistrat o sesizare si probabil ca nepotii nepotilor vor primi un raspuns de la ei.

#5279
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
O mica corectie, Super One HD si Super One sunt incluse in pachetul Digital Special la 30 de lei. Digital la 29 de lei nu include Super One.

In concluzie, daca ai doresti pachetul digital si ai TV compatibil cu CI+ iti recomand Digital Special la 30 lei cu CAM CI+ in custodie.

Daca ai televizor fara CI+ poti sa optezi pentru Digital Special la 30 de lei cu STB HD in custodie.

#5280
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Ce se intampla cu programele HD? la RDS merg foarte rau parca ar bate vantul,aici ma refer la Sport.ro HD Protv HD,cele de documentare HD

#5281
kingoban

kingoban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 14.06.2014

View Postguest36, on 30 decembrie 2014 - 22:31, said:

Ce se intampla cu programele HD? la RDS merg foarte rau parca ar bate vantul,aici ma refer la Sport.ro HD Protv HD,cele de documentare HD
Si eu am probleme cu programele HD. Se blocheaza imaginea. isi revine repede insa este deranjant. Am sunat la ei insa au zis ca nu au ce sa faca pentru ca nu este din cauza lor.

#5282
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,826
  • Înscris: 07.07.2009
Si care e legatura cu televiziunea analogica?Posted Image

#5283
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Are legatura ca e RDS analogic dar pot sa vad si canalele HD

Are pentru ca e RDS analogic dar merge si HD

#5284
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Nu are nicio legatura cu topicul asta.

Trebuia sa postezi pe topicul de cablu digital HD http://forum.softped...2-de-canale-hd/

#5285
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Kingoban este problema cu amplificatorul din cauza temperaturilor scazute..azi a sunat tata si in mai putin de 2 ore au venit si au reglat amplificatorul,sper sa mearga si daca nu veneau ziua se remediaza doar noaptea si dimineata sunt probleme.

#5286
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Pe analogic in Bucuresti Viasat Nature este promo in poloneza.

#5287
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
In pachetul digital 29 lei intra Digi Film + decodor Sd?

#5288
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Da, cu mentiunea ca primul echipament poate fi decodor SD, decodor HD sau CAM, inclus in pretul pachetului Digital.

#5289
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012

View Postsmokke2, on 10 ianuarie 2015 - 13:15, said:

Pe analogic in Bucuresti Viasat Nature este promo in poloneza.
La tine e Nature la mine e viasat history , nici subtitrare nu are

Edited by alexandrubold, 10 January 2015 - 22:33.


#5290
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View Postalexandrubold, on 10 ianuarie 2015 - 22:32, said:

La tine e Nature la mine e viasat history , nici subtitrare nu are
Are subtritare dar promo este in PL

#5291
bucharest72

bucharest72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 25.02.2009
Ziua buna ...De aproape 2 saptamani, posturile Diva Universal si Universal Channel au disparut, noaptea (din cand in cand) apare mira, iar pe timpul zilei nu emit deloc..Au fost scoase din grila.?

#5292
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014

View Postbucharest72, on 16 ianuarie 2015 - 12:56, said:

Ziua buna ...De aproape 2 saptamani, posturile Diva Universal si Universal Channel au disparut, noaptea (din cand in cand) apare mira, iar pe timpul zilei nu emit deloc..Au fost scoase din grila.?
Da!Au fost scoase din grila!Contractul cu RDS a expirat pe 31.12.2014.

Edited by mediasettv, 16 January 2015 - 13:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate