Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

R.C.S. & R.D.S. - Digi TV.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7161 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Vă rog frumos să postați numai aici problemele pe care le aveți cu Digi.cablu analogic. Posturi scoase etc.

View Postmegafanro, on 17th July 2009, 21:01, said:

Posted ImageR.C.S. & R.D.S. va oferi Digi Sport TV tuturor abonatilor la serviciile sale de televiziune.Posted Image

  • R.C.S. & RDS precizeaza ca toti abonatii companiei la serviciile de televiziune prin cablu si satelit, vor avea acces la Digi Sport, care va fi lansat joi, 23 iulie 2009, astfel incat vor putea urmari si meciul retur dintre Ujpest Budapesta - Steaua Bucuresti, meci decisiv pentru calificarea in Europa "League".
  • Meciul dintre Ujpest si Steaua va fi transmis in direct si va fi precedat, incepand de la ora 18:30, de emisiunea inaugurala a postului Digi Sport, care il va avea ca invitat special pe domnul Cristian Topescu, alaturi de alte personalitati marcante din lumea sportului din România.
  Sursa: http://www.rcs.ro/stire.php?id=218


#2
marius_tm

marius_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 12.06.2009
bine am inteles..mi-am fost sters..utopicul..asta e.....dar unde putem sa scriem...despre deciziile pe care le ia rds-ul ipotriva clientilor..sau nu mai avem voie sa scrie de ei...?????

#3
Grelper

Grelper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 22.01.2007

View Postmarius_tm, on 17th July 2009, 23:37, said:

bine am inteles..mi-am fost sters..utopicul..asta e.....dar unde putem sa scriem...despre deciziile pe care le ia rds-ul ipotriva clientilor..sau nu mai avem voie sa scrie de ei...?????
Tu numai cu..........(puncte puncte) si ??????????(semne de intrebare) stii sa scrii? Ma scuzi ca te intreb dar e chiar deranjant felul tau in care scrii.

#4
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Este ora 00:00 iar Cartoon Network   este in picioare pe Digi Cablu !

#5
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008
DIGI.CABLU era fostul Cablu Digital de la R.C.S. ...


Pt. a nu se face confuzii, va rog sa specificati, de fiecare data, ..daca va referiti, in orasul vostru,
la DIGI T.V. Cablu Digital (ex- DIGI.CABLU),
sau
la DIGI T.V. Cablu Analogic (ex- Ca.TV).



Va multumesc frumos.

Edited by Lopatar, 18 July 2009 - 04:51.


#6
pcrk2

pcrk2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 02.12.2008
Salut
Am observat ca de vreo cateva saptamani canalul SportKlub nu mai este in banda. Am pachetul extra de la RCS (Craiova).
Este numai la mine problema asta?
Multumesc pentru ajutor

#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
sport klub a fost scos din grila, in locul lui va intra Digi.Sport (din 20 sau 23 iulie) !

Digi.Sport e un canal propriu al RCS-RDS si va difuza campionatul spaniei, bundesliga, liga 1, moto gsp, etc :)

#8
pcrk2

pcrk2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 02.12.2008
Pe sportklub era transmis DTM... si maine ar fi urmatoarea cursa. De-asta am postat chiar acum

#9
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006
Animax a disparut si el din grila analogica.

#10
marius_tm

marius_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 12.06.2009

View PostGrelper, on 17th July 2009, 23:42, said:

Tu numai cu..........(puncte puncte) si ??????????(semne de intrebare) stii sa scrii? Ma scuzi ca te intreb dar e chiar deranjant felul tau in care scrii.

ma bucur ca tu stii sa scrii, esti un as al calculatorului si un doctor al limbii romane, scuza-ma trebuie cumva sa-mi scot palaria in fata ta sau, sa-ti spun sarumana sau poate la jeekxoo vad ca-mi trimite mesaje...heloo nu sunt homo bre sau poate esti cumva fata....?!, sau pe cine trebuie sa pupincuresc ?

bine va las sa va vedeti de utopicul vostru, ma bucur ca nu sunt prieten cu voi ! pupatii incontinuare pe cei de rds, poate intr-o zi o sa va reduca abonamentului !

un sfarsit de saptamana deosebit va doresc...!!!!

#11
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postpcrk2, on 18th July 2009, 13:28, said:

Pe sportklub era transmis DTM... si maine ar fi urmatoarea cursa. De-asta am postat chiar acum

Digisport  va fi inclus in Pachetul de baza (Informatie oficiala)  si eu am sunat la RDS si mi-au zis ca il voi prinde fara nicio proiblema sau interventie suplimentara in locul canalului sport klub. Si incepe sa emita oficial in data de 23 iulie 2009.

Edited by megafanro, 19 July 2009 - 00:42.


#12
ganea_mihai

ganea_mihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.03.2009
Am trecut recent de la un televizor NEI la un LG 32LH2000. Am televiziune de la RCS+decodor digital pentru HBO. Înainte prindeam VH1 numai pe semnal analog.Acum nu prind nici pe analog.poate îmi puteți da un sfat.

#13
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postganea_mihai, on 18th July 2009, 23:12, said:

Am trecut recent de la un televizor NEI la un LG 32LH2000. Am televiziune de la RCS+decodor digital pentru HBO. Înainte prindeam VH1 numai pe semnal analog.Acum nu prind nici pe analog.poate îmi puteți da un sfat.

Ar putea fi o revizie tehnica , stai linistit va aparea daca zici ca nici pe analog inseamna ca toata lumea nu-l are

#14
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
oricum cei de la pro sport au facut o mare magarie ! nu stiu daca stiati da pentru drepturile tv de la upjest-steaua erau interesati si cei de la media pro, in speta pro tv ; cand au vazut ca rcs-ul prin digi.sport le-a luat-o inainte au bagat dezinformarea asta in ziar !!
eu unul nu cred ca a fost o greseala, a fost rea-credinta si manipulare din partea lor !

#15
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postcatalinman, on 18th July 2009, 23:32, said:

oricum cei de la pro sport au facut o mare magarie ! nu stiu daca stiati da pentru drepturile tv de la upjest-steaua erau interesati si cei de la media pro, in speta pro tv ; cand au vazut ca rcs-ul prin digi.sport le-a luat-o inainte au bagat dezinformarea asta in ziar !!
eu unul nu cred ca a fost o greseala, a fost rea-credinta si manipulare din partea lor !

Interesele  :naughty:

#16
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
503.25MHz VH1 pe RCS analogic in Galati.
Si este "online" programul.

Edited by jeekxoo, 18 July 2009 - 23:06.


#17
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Nu i-a convenit lui ARIAN PARVU ca a pierdut niste bani.  :naughty:

#18
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
[ http://img24.imageshack.us/img24/2511/digis.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Captură: Kineceler.
Sursa: http://forum.softped...p;#entry6800503

Edited by megafanro, 20 July 2009 - 01:32.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate