Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Magazin online Orange!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3148 replies to this topic

#1693
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Am luat un Orange Rono la liber de pe magazinul online, acum cateva saptamani.
Ma duc azi in Shop sa il deblochez din reteaua Orange, caci daca incerc pe site imi da eroare, cum ca telefonul n-a fost cumparat de la Orange.
Surpriza, trebuie sa vin eu cu o cartela din alta retea in Shop ca sa mi-l poata debloca. Nu aveam la mine cartela din alta retea, bineinteles...
Asa ceva....

Edited by mariusnorbert, 07 August 2014 - 15:43.


#1694
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
P.S.: Acum scrie altceva la sectiunea "Decoadare telefoane" din contul meu: "Decodarea terminalului Orange Rono black se poate realiza doar prin trimitere in service".
Asta nu se va mai intampla, decat daca imi dau ei alt Rono de schimb pana imi vine, in doua saptamani, telefonul din service. Sau poate ca vor sa-mi trimita om din service de la Bucuresti pana la Sighet sa mi-l deblocheze. Poate intr-o buna zi se vor invata sa nu mai vanda telefoane blocate in retea, mai ales fara contract, altii ti le dau deblocate chiar si cu abonament.

#1695
crislacor

crislacor

    Cui îi pasã...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Vezi, de-asta nu mai îmi iau eu telefoane de la ei. Am preferat să dau ceva mai mult pe un Huawei G6 4G „genuine”, decât să cumpăr liber de contract un Orange Gova (G6 rebrănduit și cu niște specificații ceva mai slabe).
P.S. Luat de la „alții”, necodat. A avut doar niște aplicații de la operatorul respectiv, pe care în câteva secunde le-am dezinstalat...

#1696
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Nu inteleg ce este asa de greu sa se uite cineva de la magazinul Orange pe comanda, sa vada ca nu e un modem sau telefon luat cu obligatii contractuale, si sa trimita produsul la decodat inainte sa il livreze clientului. O fi chiar asa de greu?
E mai simplu sa iti bati joc de clienti punandu-l pe drumuri cel putin de doua ori la Shop, o data sa duce produsul la decodat si a doua oara sa il ia inapoi?

Edited by biogood, 08 August 2014 - 20:53.


#1697
Alex48

Alex48

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.08.2014
Aveti grija cu acest telefon Orange Rono este un telefon vandut cu defect si ne precizat de catre Orange. Toate telefoanele care sunt pe stoc sunt cu defect + cel expus de catre Orange... Eu am patit-o si am umblat aproximativ 3-4 luni prin service-ul lor cu un Orange san remo pe care l-am avut dus in service de 6-7 ori iar ultima oara pentru o resoftare si ei lau adus cu CAMERA FOTO stricata si tot asa pana au decis sa-mi storneze telefonul si sa dau o diferenta de bani pentru acest Orange Rono care mi-a fost vandut cu defect si mi-au spus ca nu au ce sa-mi faca doar sa storneze iar + o suma de bani din partea mea pentru alt telefon cea ce nu este corect atata timp cat telefonul este vandut defect de catre aceasta "firma" Orange.

#1698
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Ce defect are, stimabile?

#1699
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Probabil probleme camera?

#1700
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Cea mai penala companie, data scadenta a facturii nu a fost atinsa insa ei nu ma lasa sa pot comanda ceva de pe mizeria de site decat dupa ce imi achit factura cu termen nescadent.
Ok sa fiti iubiti si sa mai asteptati !

#1701
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostDonnie, on 07 august 2014 - 09:04, said:

Pt. Orange Helper ..... exista speranta sa fie reintrodus la vanzare Nokia 930? deoarece imi expira abonamentul si ar fi pacat sa ma mut la vodafone pentru un telefon Posted Image
Salut,
Iti confirmam ca acest model de telefon va reveni in stoc, insa deocamdata nu avem mai multe detalii. Imediat ce stocul se reinnoieste, actualizam infomatiile publicate la adresa https://www.orange.r...nokia-lumia-930 .
O zi buna,
Orange Helper

#1702
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Daca sunt abonat la Orange mobil dar nu si la TV, pot sa vad canalele online desi sunt abonat la Orange doar mobil nu si la televiziune? (am cont online)

#1703
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
In ce conditii se pot folosi codurile de reducere din jocul cuburi de gheata? Auzisem ca nu se mai pot cumula reducerile hot summer cu cele de la cuburi decit in intervalul orar 22-10. Cu toate astea, eu gasesc jocul cind intru pe magazin online (altfel, nu apare deloc in timpul zilei), apas "intra in joc" si nu merge. Care e varianta oficiala (ca un regulament complet nu am gasit pe site), Orange helper? Multumesc!

#1704
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcristinel07, on 16 august 2014 - 14:58, said:

Daca sunt abonat la Orange mobil dar nu si la TV, pot sa vad canalele online desi sunt abonat la Orange doar mobil nu si la televiziune? (am cont online)

Salut,

Daca doresti sa beneficiezi de serviciu Orange TV pe telefonul mobil, poti utiliza aplicatia pentru mobil Orange TV Go impreuna cu o optiune care sa iti ofere acces pe aceasta platforma. Aplicatia este disponibila pentru sistemele de operare Android si iOS. Mai multe detalii despre optiunile Orange TV Go vei gasi aici.

O zi buna,
Orange Helper

#1705
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Si daca vreau sa vad de pe PC, canalele online de la Orange? Ma costa ceva, atat de pe PC cat si de pe Android?

Edited by cristinel07, 16 August 2014 - 15:27.


#1706
GiulianoD

GiulianoD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2013
Care este nr. de telefon de contact a magazinului online Orange?

#1707
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Eu nau am intels o chestie....am vreo 8 euro in puncte TY, in contul meu mi le arata clar iar mai jos scrie tot la fel de clar ca pot cumpara cu aceste puncte ,din magazinul online sau orange shop, telefonae si accesorii, link catre ele. ma duc pe link-ul cu accesorii, vreau sa cumpar un card de memorie si cand intru pe produs imi spune ca am 0 euro pentru a putea cumpara, deci practic punctele TY nu le pot folosi la achizitionarea accesoriilor din link-ul dat , unde imi spune ca le pot folosi. Care e chestia?

#1708
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcuculea, on 26 august 2014 - 14:23, said:

Eu nau am intels o chestie....am vreo 8 euro in puncte TY, in contul meu mi le arata clar iar mai jos scrie tot la fel de clar ca pot cumpara cu aceste puncte ,din magazinul online sau orange shop, telefonae si accesorii, link catre ele. ma duc pe link-ul cu accesorii, vreau sa cumpar un card de memorie si cand intru pe produs imi spune ca am 0 euro pentru a putea cumpara, deci practic punctele TY nu le pot folosi la achizitionarea accesoriilor din link-ul dat , unde imi spune ca le pot folosi. Care e chestia?

Salut,
daca vrei sa verificam si noi situatia, asteptam un mesaj privat cu numarul tau de telefon.
O zi buna,
Orange Helper

View Postiulian-dronca, on 26 august 2014 - 14:00, said:

Care este nr. de telefon de contact a magazinului online Orange?

Salut,
Poti apela linia de suport a magazinului online la numerele 202 sau 0374 442 202, program: luni - duminica, intre orele 8 - 22.
O zi buna,
Orange helper

#1709
shoru

shoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007
@orange_helper
Imi poti spune daca este o problema momentan cu magazinul online? Incerc sa fac o comanda si primesc mesaj de eroare ca a fost anulata comanda din motive tehnice.

#1710
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postshoru, on 27 august 2014 - 08:39, said:

@orange_helper
Imi poti spune daca este o problema momentan cu magazinul online? Incerc sa fac o comanda si primesc mesaj de eroare ca a fost anulata comanda din motive tehnice.

Salut,
Magazinul online este functional. Daca vrei sa verificam situatia comenzii tale, asteptam un mesaj privat cu mai multe informatii.
O zi buna,
Orange helper

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate