Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

proiect

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
b0b0san

b0b0san

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.06.2009
Salut.Vreau un proiect pentru o mansarda locuibila.Am o casa din chirpici cu fundatie de 40 cm.fara fier beton si centura de 15cm cu o singura bara de fier beton nestriat.Avand in vedere ca am  2 pereti comuni (vecinu),precum si acoperisul,iar casa trebuie consolidata, doresc sa stiu care ar fi suma minima(pentru un proiect minimal)-2 camere+hol suprafata 40 m2.
  Constructia mansardei va fi din lemn-OSB-vata minerala-poliestiren,voi turna cativa stalpi plus centura si in loc de placa vin cu dulapi de 5 cm.
                                        P.S. Spuneti-mi si mie cat ajunge amenda pt.autorizatie :huh:

#2
arhiconcept

arhiconcept

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.07.2009

View Postb0b0san, on 11th June 2009, 07:10, said:

Salut.Vreau un proiect pentru o mansarda locuibila.Am o casa din chirpici cu fundatie de 40 cm.fara fier beton si centura de 15cm cu o singura bara de fier beton nestriat.Avand in vedere ca am  2 pereti comuni (vecinu),precum si acoperisul,iar casa trebuie consolidata, doresc sa stiu care ar fi suma minima(pentru un proiect minimal)-2 camere+hol suprafata 40 m2.
  Constructia mansardei va fi din lemn-OSB-vata minerala-poliestiren,voi turna cativa stalpi plus centura si in loc de placa vin cu dulapi de 5 cm.
                                        P.S. Spuneti-mi si mie cat ajunge amenda pt.autorizatie :huh:
Din ce spui tu cred ca te costa mai mult consolidarea decat daca ai darama-o si ai lua-o de la capat, cu o constructie bine gandita si construita. Plus ca in afara de proiectul propriu-zis trebuie sa faci si expertiza.

#3
Teo77

Teo77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.09.2007
Demolarea casei vechi presupune ca cea noua sa se supuna regulilor de urbanism zonal si nu stiu daca asta iti convine.
Basca ca vei avea o priveliste superba cu 2 ziduri murdare si mari (fostii pereti comuni).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate