Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Fisuri in tencuiala si glet

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Radel

Radel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 28.07.2007
Salutare!
Am urmatoarea situatie. Mi-au aparut fisuri pe pereti (tencuiti si dati cu glet) pe traiectul tuburilor de plastic prin care trec conductorii electrici. Fisurile sun cam de 0,5 mm latime si se pare ca sunt si iesite in relief. Nu stiu daca m-am exprimat bine, adica se simte ca agata atunci cand treci cu mana peste ele. Ce se poate face si din ce cauza au aparut? Daca s-a mai discutat, rog sa fiu redirectionat pe topicul respectiv ca eu nu l-am gasit.Mersi

Edited by Radel, 06 June 2009 - 12:21.


#2
roandre

roandre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,728
  • Înscris: 26.11.2007
Fisurile au aparut pt ca nu a fost suficient de mare grosimea tencuielii peste tuburi. Era bine dc inglobai in glet o banda din fibra de sticla pe linia traseului acestor tuburi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate