Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

TATUAJE!

- - - - -
  • Please log in to reply
225 replies to this topic

#1
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
In primul rand m-ar interesa sa aflu daca aveti tatuaje, daca da de care si unde..in fine cat mai multe detalii daca se poate

In al doilea rand am auzit ca exista o procedura de stergere a unui tatuaj.Cum pot afla mai multe despre asta? E dureroasa? Lasa urme?

#2
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

Quote

Originally posted by Ina
In primul rand m-ar interesa sa aflu daca aveti tatuaje, daca da de care si unde..in fine cat mai multe detalii daca se poate

Parca ar fi chestionarul primit la incorporarea in armata :)) :D
Nu, Ina, nu detin si nici nu ma tenteaza :rolleyes:

Quote

In al doilea rand am auzit ca exista o procedura de stergere a unui tatuaj.Cum pot afla mai multe despre asta? E dureroasa? Lasa urme?
Din cate stiam eu laser-ul e sfant, dar cine are bani....
Si daca ar lasa urme... La ce bun ar mai fi?

#3
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Da, am eu 3... pe brate: o "bratara" de spini, un scorpion si o inscriptie japoneza.
La sters am inteles ca e de doua-trei ori mai dureros decat la batut. Nu stiu ceva sigur pentru ca nu am avut niciodata de gand sa le scot.

#4
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Am si eu unul pe spate. O zvastica mai camuflata. Un prieten al meu si-a facut singur cu un ac pe mana o cruciulita, asa in joaca, si pe urma s-a dus la Lasermed sa si-o scoata si i-a ramas semn.

Tu ai? Ce? De ce vrei sa il (le) scoti?

#5
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
Nu am inca, vreau sa imi fac, ma incanta foarte ideea (din mai multe motive) dar ma tem ca dupa cativa ani sa nu regret si sa vreau sa il scot ..si atunci sa fie foarte dificil.
un eventual motiv pt care sa vreau sa il scot in viitor : ti-ar inspira incredere si ai semna un contract de afaceri cu o pers de sex feminin la care observi un tatuaj "dragalas" (sper sa nu va ganditi acuma la diferite scenarii "rautacioase" de genul unde sa fie amplasat..etc etc :) )

L-a costat mult pe prietenul tau interventia la Lasermed?

#6
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
eu as vrea un tatuaj dar inca nu sunt foarte sigur
in plus chiar ma intriga faza cu armata, pt ca stiu ca soldatii americani, cel putin cei din fortele speciale au un tatuaj specific

#7
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
si eu vreau un tatuaj. ma gandesc sa-l fac prin mai asa. stiti ceva saloane prin Bucuresti mai serioase ? tehnologie laser sau ce-o fi . pretu n-ar conta.

#8
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003

Quote

Originally posted by Ina
ma tem ca dupa cativa ani sa nu regret si sa vreau sa il scot ..si atunci sa fie foarte dificil.


Pai gandeste-te bine inainte. Mai ales daca va fi mare sau intr-o zona mai sensibila. Doare rau sa-l scoti.

Quote

Originally posted by Ina
un eventual motiv pt care sa vreau sa il scot in viitor : ti-ar inspira incredere si ai semna un contract de afaceri cu o pers de sex feminin la care observi un tatuaj "dragalas"


Da. Ma dau drept exemplu pe mine. Daca eu am tatuaj si pot fi serios, pot face treaba, de ce sa nu poata si cealalta prsoana. Oricum, pe mine ma incita femeile care au tatuaje. Bine nu d-alea de neam prost, ceva discret, ceva care nu poate fi vazut la o intalnire de afaceri.

Quote

Originally posted by Ina
L-a costat mult pe prietenul tau interventia la Lasermed?


Nu mai stiu. Chestia asta s-a intamplat in clasa a 12-a (1998) dupa recrutare cand a fost intrebat daca are tatuaje. El s-a speriat si a zis ca nu are si pe urma s-a dus la Lasermed si l-a scos.

#9
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003

Quote

Originally posted by madman2711
ma intriga faza cu armata



Pana la urma care e faza cu armata? Prietenul asta al meu s-a speriat ca l-au intrebat de tatuaje dar nu stie nici acum ce importanta avea daca are sau nu tatuaje. Ce-ti fac aia daca ai tatuaje?

#10
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
nu m-am gandit niciodata sa imi scot tatuajul. realitatea este ca uiti de el, imi aduc aminte doar cand fac dush. sa vrei sa-l scoti? poate doar daca se degradeaza in timp. altfel.. de ce? de plictis? poti sa-ti faci oricand altul peste cel original. nu e neaparat nevoie sa-l faci intr-o zona expusa permanent, daca problema ta e semnarea contractelor de afaceri.

#11
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@johnny bravo

Baga cutitu in tine si extrage carnea cu piele pe suprafata cu pricina....heheh...joking

:cya:

#12
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Eu nu vreau sa-l scot.

#13
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
driverx,foarte incurajatoare glumita ta  :nah:

#14
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
O alta solutie ar fi cu glaspapir :D

#15
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by johnny bravo
Ce-ti fac aia daca ai tatuaje?


am intrebat-o eu pe doctorita care m-a "analizat" (nu am tatuaj)

a zis ca aceia care au tatuaj, potriti standardelor "invechite ale .ro" sunt cosiderati "un pic" instabili psihic. (ea nu era convinsa de chestile astea, intelegea ca s-a schimbat mentalitatea, dar aia in armata zicea ea, sunt mai batuti in cap)

oricum, ca fapt divers, la acel control a venit un tip cu 2 tatuaje pe brate si cercei in ambele urechi, si tipa l-a trimis la CONTROL AMANUNTIT (credea ca-i gay, sau mai lunatic :) )

ce-a patit tipu nu stiu ...

cam cat mai costa un tatuas intr-o culoare sa zicem 4x4cm (vreun semn chinezesc) ?

#16
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
am rezolvat problema cu tatuajul : am un mic fluture  pe umarul drept!

L-am facut zilele astea, pe plaja la Costinesti si a costat (dupa ce am negociat dimensiunea) numai 50.000 (un tatuaj permanent este 500.000)
este din vopsea cauciucata, presupun ca e un amestec cu henna , si mi-a venit urmatoarea idee pe care o propun celor interesati dar nehotarati sa isi faca tatuaje:

Intrucat indepartarea unui tatuaj este f dificila (optiuni : interventie chirurgicala, laser, sau niste creme pe care le gasisem pe internet,care trebuie folosite zilnic timp 8-9 luni) cel mai bine cred ca este sa iti  faci un tatuaj nepermanent, sa iti cumperi o cantitate de vopsea pt tatuaj si sa innoiesti periodic vopseaua. nu costa mult decat investitia de baza (vopseaua), nu iti ia timp, nu doare, poti renunta oricand la el si poate sa te "deseneze" oricine

#17
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Bun si vopseaua de unde o iau? Nu mai am nevoie si de altceva, ca doar nu dau cu pensula? Spune si tu exact cu ce te-a facut respectivul.

#18
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
el mi-a zis ca a luat vopseaua de pe internet. era o substanta neagra si dupa cum mirosea, se simtea ca era amestecata cu diluant.apoi am observat ca unora le facea si cu un amestec dintr-o crema si o solutie, cred ca era ceva ca vopseaua de par sau de sprancene-o gasesti in comert sau la cabinete cosmetice. eu o sa incerc cu henna  (gasesti tot in comert, e un praf verde  - o vopsea pe baza de plante) sau o sa il mai caut si daca mai aduce vopsea sa cumpar de la el.sau mai am o varianta, sa ma duc intr-un loc unde se fac tatuaje permanente, sa ma inteleg cu cei de acolo si sa imi faca ei, fara ace, doar cu vopsea, modelul pe care il am acum
si in afara de pensula, chiar nu mai ai nevoie de nimic altceva.doar de o persoana care se pricepe la desen pt prima data,ca sa iti dea conturul dorit. apoi oricine poate sa iti reinnoiasca desenul cand se sterge

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate