Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

acte si preturi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
shyck

shyck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 30.06.2005
salutari

pentru a imi face o idee de preturi, cer si eu o parere la voi, cei care stiti

ma intereseaza si pe mine care ar fi toate actele necesare inceperii constructiei si finalizarii ei, respectiv costurile acestora, autorizatii, avize etc.

am tocmit deja arhitectul si structuristul, insa as dori sa stiu si eu cati bani ma vor ajunge avizele (inclusiv transelectrica, am inteles ca e mai scump) si banii pe care mi va solicita primaria pentru autorizatii

#2
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Depinde foarte mult de zona in care construiesti.Ce pot sa-ti spun din experienta proprie, casa undeva la tara in jud. Prahova:Certificat de urbanism, superieftin10-20- ron, avizele nu sunt nici ele scumpe, 50-100 ron electrica, gaze,30-ron romtelecom, sanepid 50 sau 200 nu mai tin mknte exact, mai scump a fost trecerea din intrevilan agricol in intravilan curti constructii, parca 250-300 ron.Autorizatia de constructie parca 0,5%din deviz, in cazul meu vreo 800-900 ron.Pot interveni unele probleme dupa eliberarea autorizatiei daca ai nevoie de utilitati energie, apa si daca distantele sunt semnificative.Daca nu, racordarea la electrica vreo 1500 ron, la gaze cam tot asa, apa ieftina fiind retea locala.
Succes

#3
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,538
  • Înscris: 10.05.2007
Exista un topic pentru proiectare, te rog sa postezi acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate