Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Instalația digitală de recepție prin satelit

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2764 replies to this topic

#217
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 19.05.2002
"Pica para malaiatza...in gura lu'.........." :nu:
Adica mult respect,cu simpatie,din partea unui rdi-st. :cool:

PS:sal pt RDI-shti...!!! :)

#218
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Salutare!
Da' intra si tu mai des pe aici... abia te vede omu'.

#219
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
Salut, uite vreau sa imi cumpar si eu o instalatie de satelit performanta. stau in Buc, in Militari. As vrea sa am pozitionare si receptie buna a cit mai multe canale. Vreau sa le vad si pe cele codate cu cartele piratate. Ma intereseaza cam cit costa si de unde pot cumpara. Iti multumesc anticipat pt ajutor.

#220
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
cdan,
Sper sa ai o pozitie buna acolo...
Pozitie buna inseamna sa ai vizibilitate spre Sud si sa nu ai in ''calea'' antenei cladiri, copaci, sau alte obstacole!
Asta se poate afla usor... daca e ok cu pozitia, poti sa prinzi o gramada de sateliti, iar ca numar de programe... peste 1000!
Raspunsul il gasesti la paginile 9,10,11, acolo sunt inclusiv link-uri, preturi, si explicatii foarte la obiect.
Noi, am raspuns acolo tot unui user din Bucuresti, care avea exact aceleasi dorinte ca si tine.
Numai bine!

#221
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
@cdan...la ce vrei tu nu "scapi" fara 500EUROI  :drac:

#222
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
am fost in buc la peruvision si DA costa totu circa 21 mil!!!!!!!!!!!!!! dar imi dau  parabolica de 1.7 ca offset nu au. Oare o fi buna? Si un LNB 0.6, receiver argintiu cu ecran rotund si butoane pe margine si separat actuatorul. Receiverul are 2 sloturi pt PCMCIA. imi dau si 2 PCMCIA uri de astea ca sa bag niste carduri in ele. In fine sper sa fie OK. Intrebare insa: pretul se poate negocia cu astia?

#223
WebMan

WebMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.01.2002

Quote

Originally posted by drgroza
"Pica para malaiatza...in gura lu'.........." :nu:  
Adica mult respect,cu simpatie,din partea unui rdi-st. :cool:  

PS:sal pt RDI-shti...!!! :)



He He He... Strugurii aia... ptiu...  :confused:  :OK:

ReSpeKt Vere....

#224
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
cdan,
E un pic mai buna parabolica...
Diametrul e acceptabil pentru Bucuresti (daca poti, ia-o pe aia de 1.9M)
Ai facut o prezentare originala a acelui receiver... sa fie oare un Hyundai?
Din cate stiu, la ei se poate negocia doar daca iei mai multe (in jur de 10buc.) produse.
Dar nu te costa nimic sa-i intrebi...

#225
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by cdan
am fost in buc la peruvision si DA costa totu circa 21 mil!!!!!!!!!!!!!! dar imi dau  parabolica de 1.7 ca offset nu au. Oare o fi buna? Si un LNB 0.6, receiver argintiu cu ecran rotund si butoane pe margine si separat actuatorul. Receiverul are 2 sloturi pt PCMCIA. imi dau si 2 PCMCIA uri de astea ca sa bag niste carduri in ele. In fine sper sa fie OK. Intrebare insa: pretul se poate negocia cu astia?



...pretul sigur nu se poate negocia...asta-i pretu.. :yeah baby Ca receiver vezi ca trebuie sa aiba un model ii zice PREMIUM X...ia-ti din ala ca nu mai ai nevoie de modul si cartela.....codurile se baga din calculator si telecomanda. Chiar am fost alaltaieri de am vazut unul ca tre sa iau pt cineva si merge super. Daca nu au din asta ia-ti un modul SkyCRYPT/JOKER/Magic MODULE si o cartela funcard4. Dar eu zic ca iesi mai bine cu PREMIUM ala si nu mai ai nevoie de modul/card/programator de card. Pretul la receiver e undeva in jur de 10.000.000lei

#226
kowalsky

kowalsky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2003
REFERITOR LA POST-UL LUI ONYX DE PE PAG. 11 IN CARE RECOMANDA SS2 REV 2.6, EXISTA UN TEST FACUT PE SITE-UL  WWW.SKYSTAR2.PXELMEDIA.RO  DE GHETTOMAN, IN CARE NU RECOMANDA PLACA.DIN PACATE SITE-UL NU POATE FI ACCESAT DIN DATA DE 8-12-2003.

#227
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by kowalsky
REFERITOR LA POST-UL LUI ONYX DE PE PAG. 11 IN CARE RECOMANDA SS2 REV 2.6, EXISTA UN TEST FACUT PE SITE-UL  WWW.SKYSTAR2.PXELMEDIA.RO  DE GHETTOMAN, IN CARE NU RECOMANDA PLACA.DIN PACATE SITE-UL NU POATE FI ACCESAT DIN DATA DE 8-12-2003.



...mo...te bagi si tu ca musca in lapte. Tu ai SS2? Si v2.3 si v2.6? Daca nu shut-the-fuck-up sau adu niste argumente....din umila ta experienta nu din ce zic altii. Apropo...v2.3 nu se mai face...se mai gasesc numai in pachetele EOL si alea nu le recomand (prietenii stiu de ce).

#228
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Vorbiti frumos, pentru ca si asa sunteti la limita legalitatii...

#229
kowalsky

kowalsky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2003
NU ITI CONTESTA NIMENI EXPERIENTA DOAR CA MAI EXISTA SI ALTE PARERI IN AFARA DE A TA PE CARE CEI CE SUNT LA INCEPUT AR TREBUI SA LE CUNOASCA. SAU CREZI CA PAREREA TA E SINGURA AVIZATA?
CU CAT SUNT MAI MULTE PARERI CU ATAT LUCRURILE SUNT SAU DEVIN MAI CLARE.
SI DACA AI CEVA DE REPROSAT IN PRIVINTA TESTULUI VORBESTE CU GHETTOMAN CA EL S-A OCUPAT CU TESTAREA.
SALUTARE!

#230
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
Receiver KAON 2 CI, LNB 03 si antena 07 e ok?

#231
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
cdan,
E buna instalatia, daca si antena e de 1.7M si nu de 07 cum ai scris tu!
Banuiesc ca ai vrut sa scrii 1.7, nu?

#232
sorin26

sorin26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.12.2003
Acum la inceput am o antena de1.8 m ABACUS -si as dori sa stiu ce lnb respevtiv receiver ar fi mai bun.Am gasit Topfield 4000 pvr si  Humax 8000 pvr.Care ar fi mai fiabil.
Cum as putea folosi antena si pentru internet?
                             CU MULTUMIRI

#233
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Ca LNB, e suficient unul de 0.6db...
Poti alege intre MTI, ALPS, SHARP, GoldenInterstar, etc.
Daca vrei poti lua si unul de 0.3 - 0.4db dar cred ca nu are rost, deoarece ai antena mare.
Daca ar fi sa aleg as opta pentru un Humax PVR
Pentru internet prin satelit incearca la www.bizarnet.ro
Numai bine!

#234
sorin26

sorin26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.12.2003
PRETURILE SUNT MAI MARI LA TOPFIELD .CA SISTEME DE DECODARE CARE STA MAI BINE

ITI MULTUMESC
                     SARBATORI FERICITE

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate