Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Zodia Balantei

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#1
petru_

petru_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 02.02.2006
Pentru ca nicio balanta n-a reusit sa se hotarasca daca sa deschida sau nu un topic despre asta, am facut-o eu.
Hai, laudati-va!

#2
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Am zis sa stau chill, eram curios cand va deschide cineva thread cu zodia asta.

Mi-a sarit inima cand am vazut :)

Ce pot sa zic despre zodia asta: crizati si calmi in acelasi timp, nu dorim sa fim leaderi/sefi pe fata, dar suntem mai pacificatori si mai manipulanti ca orice alta zodie. Balanta e exemplul tipic care poate darama un leu sau un taur. Ii da impresia ca el e stapanul, dar de fapt ajunge usor-usor (profitand de naivitatea celor din jur) sa detina controlul.

Insa cea mai importanta trasatura a zodiei este aerul boem, daca va uitati pe lista celebritatilor veti observa ca sunt extrem de multe nume din sfera muzicala (si cea actoriceasca, sa zicem) fara de care, poate, muzica n-ar mai fi avut aceeasi forma ca acum. Suntem artisti cu capul in nori, nu prea ne intereseaza altceva. Creativitatea si imaginatia sunt mai mari la balanta decat la orice alta zodie.

Nu stiu cum se face, dar am o influenta colosala asupra toate persoanelor din jurul meu. Si asta nu pe fata.

#3
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
eu recunosc tot ce ai scris... :P

#4
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Am uitat sa precizez ca devenim emo uneori.... :rolleyes:

#5
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

View PostTidusss, on May 1 2009, 04:09, said:

Am uitat sa precizez ca devenim emo uneori.... :rolleyes:
doar atunci cand trebuie  :rolleyes:

Oricum, trebuie sa recunosc.. exista balante.. si exista restul zodiilor..

#6
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Ma simt bine ca "balanta"! :lol:

#7
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
iubesc aceasta zodie :lol: chiar ma simt bine in pielea mea de balanta ce sunt ! :lol:

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,489
  • Înscris: 19.04.2009
he he :) si eu pe aici :D
da. adevarata combinatia cu "crizat si calm in acelasi timp"
dar, ati uitat ceva :D nu ne impacam bine cu fecioarele (pff...sacaitoare in materie de curatenie :-O ) . cel putin,  eu sunt umpic dezordonat :D(ca toate balantele :)) ) adica, biroul e plin de hartii si sertarele goale :))

#9
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Prezent si eu, asa de funn pentru ca nu cred in zodii. :D
Ma dispera cand incep, de-obicei fetele, sa ma analizeze dupa zodia in care sunt. Incep si-mi explica si-si dau cu presupusu de parca sunt o carte deschisa.

#10
Kenzo_21

Kenzo_21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.05.2009
Hop! si eu ma "balansez" (zodia Balanta) dar chestia este ca eu nu cred in zodiac, chiar daca unele caracterizari ale zodiei mele mi-se potrivesc.

#11
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
aha. adica fiecare e un cantar. ok. de ala cu care isi cantaresc taranii in piata legumele si branza? :)
de obicei cantarul e masluit. :P

#12
raluka_afronie

raluka_afronie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.05.2009
:peacefingers: cei care sunt balante sa ridice mainileeeeeeeee suuuuuuuuuuuuuus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :naughty: ma simt norocoasa prin faptul k m_am nascut sub semnul acestei zodii,chiar dak nu_mi las viata coordonata de prezicerile astrologice...insa ma identific drept o balanta incurabila:thumbup: ...o zi cu mult soare in viata voastra!!!!!!!!!!!!!

#13
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Subscriu la ce a zis Tiduss, desi ca la orice zodie ,sunt diferente si functie de sex.  Si e adevarat ca avem si depresii "celebre" precum si pasiunea ce zace in noi, uneori la fel de distructive pentru sufletul nostru. Noroc ca suntem niste optimisti incurabili, ca si in bancul cu balega si poneiul. La noi daca nu exista poneiul , credem cu siguranta ca se va naste miine.

#14
clodeataoprea

clodeataoprea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.05.2007

View Postraluka_afronie, on May 25 2009, 15:38, said:

:peacefingers: cei care sunt balante sa ridice mainileeeeeeeee suuuuuuuuuuuuuus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :naughty: ma simt norocoasa prin faptul k m_am nascut sub semnul acestei zodii,chiar dak nu_mi las viata coordonata de prezicerile astrologice...insa ma identific drept o balanta incurabila:thumbup: ...o zi cu mult soare in viata voastra!!!!!!!!!!!!!


Portret standard Balanta (dupa parerea mea) :
- indecis
- sensibil
- pervers
- orientat catre frumos si lux
- ganditor
- pacifist
- lenes
- pragmatic

Sunt o balanta in adevaratul sens al cuvantului !

#15
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
La mine nu se potriveste deloc faza cu "indecis". Poate prea decisa si ambitioasa. Intotdeauna am stiut ce vreau si obtin pina la urma, insa nimic nu-mi vine usor.(asa pe tava). Poate si pentru ca nu am teluri usoare.

Nu prea se potrivesc astea generalizate, dar te mai regasesti pe ici-colo. O data am gasit ceva horoscop facut pe zile (in  fiecare zi alta caracterizare). Ala m-a cam nimerit.(si am citit si la alti cunoscuti si se cam potriveste). Ce ti se da e una, ramine sa vezi ce faci cu aceste calitati-defecte in viata, cum le gestionezi in favoarea ta.

#16
ioanaa

ioanaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 18.05.2004

View PostTidusss, on Apr 30 2009, 12:50, said:

Balanta e exemplul tipic care poate darama un leu sau un taur.

:nonobad: nu m-as lua de tauri. E zodia voastra de pe casa a 8-a, adica a situatilor de criza, si orice le faci nu renunta niciodata.

#17
bertone

bertone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 22.01.2007
Conteaza foarte mult ascendentul care te mai "modeleaza" pe ici pe colo .
Luati si cititi in atasament un zodiac rautacios la balanta  :P  .
Eu personal ma incadrez  :D

Attached Files



#18
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,535
  • Înscris: 10.05.2007

View Postclodeataoprea, on 26th May 2009, 12:24, said:

Portret standard Balanta (dupa parerea mea) :
- indecis (nu, da, poate)
- sensibil (as)
- pervers :naughty:
- orientat catre frumos si lux (fara numar....)
- ganditor (hmmm....)
- pacifist (da, nu bat decat cu vorba)
- lenes (daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa)
- pragmatic (cam prea...)

Sunt o balanta in adevaratul sens al cuvantului !
Cu lenea ai ghicit-o cel mai bine, din pacate n-am prea avut parte, iar cu sensibilul....da-o-ncolo de treaba, ma facusi emo? :nonobad:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate