Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

care are preturi mai bune?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

Poll: Hipermarketuri pt. casa (22 member(s) have cast votes)

ce hipermarket ofera politici de pret avantajoase

  1. Practiker (3 votes [13.64%])

    Percentage of vote: 13.64%

  2. Baumax (3 votes [13.64%])

    Percentage of vote: 13.64%

  3. Bricostore (3 votes [13.64%])

    Percentage of vote: 13.64%

  4. Dedeman (9 votes [40.91%])

    Percentage of vote: 40.91%

  5. Mr. Bricolaje (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Hornbach (1 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  7. Arabesque (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Ambient (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. OBI (3 votes [13.64%])

    Percentage of vote: 13.64%

Vote Guests cannot vote

#1
gabimok

gabimok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.12.2006
Am de facut mai multe cumparaturi pt casa,de la obiecte sanitare,gresie,faianta...
Care dintre urmatoarele hypermarketuri vi se pare mai avantajos la oferte
1.practiker
2.baumax
3.brico store
4.dedeman
Ordinea o stabiliti voi.!

Edited by punkt, 02 April 2009 - 21:09.


#2
geopos

geopos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 11.01.2008
Fiecare dintre magazinele enumerate are preturi bune la unele obiecte sau mai putin bune la altele...
Noi de exemplu am cumparat baterii de la K_ka, lavoare de la Br_co, gresie si faianta de la Pias_relle, cada cu hidromasaj (la oferta) de la Pra_ _iker, wc si parchet de la O_i, cabina dus de la Mr. B_icolaj, chiuveta si baterie de bucatarie de la Ik_a etc.
Nu-ti ramane de facut decat sa le vizitezi pe toate, fiindca nu vei gasi toate obiectele la cel mai bun pret numai in unul dintre magazine. In plus, trebuie sa alegi si in functie de model, design, gusturi, nu numai in functie de pret.
Succes!

#3
easy_rider

easy_rider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 19.09.2008
geopos are dreptate.diverse chestii in diverse magazine.punctual niste amici au gasit aceeasi gresie de la un magazin la altul cu 15% mai ieftin.

#4
claudiaradu

claudiaradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 08.08.2008

 gabimok, on Apr 1 2009, 20:23, said:

Am de facut mai multe cumparaturi pt casa,de la obiecte sanitare,gresie,faianta...
Care dintre urmatoarele hypermarketuri vi se pare mai avantajos la oferte
1.practiker
2.baumax
3.brico store
4.dedeman
Ordinea o stabiliti voi.!


Mai adauga si H------h.si Mr B-------e (mi-am luat ceramica  de la ei).

Attached Files



#5
portocaliul

portocaliul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 972
  • Înscris: 01.12.2008
As mai adauga Arabesque, Ambient, Obi.
   Pe langa diferentele de pret dintre hipermarket-uri (e logic, fiecare isi stabileste preturile, discounturile in relatia pe care o au cu furnizorii lor) pt. acelasi produs, important este sa negociezi un pachet cat mai mare si cat mai voluminos de produse, pentru a-ti negocia discounturi.
   Un exemplu: de la Dedeman poti lua tot pt. o casa la rosu (si mai departe pana la finalizare), mai putin betonul, si poti negocia un discount semnificativ. Nu vreau sa fie considerata reclama, probabil asa procedeaza si ceilalti.
   Concurenta din ce in ce mai acerba, diversitatea de produse, criza economica , toate acestea sunt motive suficiente pt. ca cei care construiesc sa solicite si chiar sa primeasca preturi din ce in ce mai bune (a se citi mici), precum si alte facilitati (transport, termene de plata etc.). Totul este sa ceri si sa stii ce, cand si cum sa ceri. Ei pot sa dea, asta-i sigur!  :yes:

#6
gabimok

gabimok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.12.2006
Azi am fost la Bricostore,la cumparaturi peste 3000 lei,discount 8%
Sa vedem ce ati obtinut de la altii?

 portocaliul, on Apr 2 2009, 21:28, said:

As mai adauga Arabesque, Ambient, Obi.
   Pe langa diferentele de pret dintre hipermarket-uri (e logic, fiecare isi stabileste preturile, discounturile in relatia pe care o au cu furnizorii lor) pt. acelasi produs, important este sa negociezi un pachet cat mai mare si cat mai voluminos de produse, pentru a-ti negocia discounturi.
   Un exemplu: de la Dedeman poti lua tot pt. o casa la rosu (si mai departe pana la finalizare), mai putin betonul, si poti negocia un discount semnificativ. Nu vreau sa fie considerata reclama, probabil asa procedeaza si ceilalti.
   Concurenta din ce in ce mai acerba, diversitatea de produse, criza economica , toate acestea sunt motive suficiente pt. ca cei care construiesc sa solicite si chiar sa primeasca preturi din ce in ce mai bune (a se citi mici), precum si alte facilitati (transport, termene de plata etc.). Totul este sa ceri si sa stii ce, cand si cum sa ceri. Ei pot sa dea, asta-i sigur!  :yes:

Am inteles ca Arabesque vinde numai en-gros,e adevarat?

#7
portocaliul

portocaliul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 972
  • Înscris: 01.12.2008

 gabimok, on Apr 2 2009, 21:36, said:

Am inteles ca Arabesque vinde numai en-gros,e adevarat?
Vinde prin reprezentantii lor de vanzari si persoanelor fizice.

#8
gabimok

gabimok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.12.2006

 portocaliul, on Apr 2 2009, 22:33, said:

Vinde prin reprezentantii lor de vanzari si persoanelor fizice.
dar vinde de ex si o baterie de dus?

#9
portocaliul

portocaliul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 972
  • Înscris: 01.12.2008

 gabimok, on Apr 3 2009, 22:04, said:

dar vinde de ex si o baterie de dus?
Probail ca da, cred ca vand inclusiv baterii de dus. Intra pe www.arabesque.ro, vezi reteaua lor si ia legatura, vezi (tot pe site) ce produse vand si te-ar putea interesa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate