Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

izolare fonica

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tottyovi

tottyovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.02.2008
Buna,
De curand mi-am luat un apartament nou (sa sa nu fi gresit topicul...sunt convins ca ma poate ajuta cineva si aici)...pret bun, spatios, izolat termic excelent dar izolat fonic incredibil de slab...aud vecinul cand spala vasele...ca o concluzie..aud aproape tot...foarte deranjant...plus ca ma pregatesc sa am un copil.

Va rog sa-mi dati o solutie cum sa-mi izolez fonic apartamentul...doar peretii cu vecinul(doar un vecin am). Va rog mult...chiar sunt disperat in aceasta problema.

Multu' anticipat

#2
joe2000

joe2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 24.07.2008
Produse Knauf Insulation:
    * Excelent – TP 116 este o placă de vată de sticlă de densitate medie cu proprietăți excelente de absorbție a sunetului. Se potrivește pentru construcțiile din pereți cu cadru.
    * Bun – Classic 040 este o rolă de vată de sticlă de densitate scazută cu proprietăți bune de absorbție a sunetului. Se potrivește pentru construcțiile din pereți cu cadru.

nu stiu daca am voia sa dau link, dar il gasesti tu cu google.

ce mai stiu eu ca se foloseste, in ordinea randamentului:
-o membrana de 2-3mm, formata din "folie de staniol" si pe o parte si pe alta cu un fel de spuma poliuretanica intre ele (nu mai stiu nici cine o face,nici cum se numeste)
-burete
-vata bazaltica

#3
tottyovi

tottyovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.02.2008

View Postjoe2000, on Apr 1 2009, 17:48, said:

Produse Knauf Insulation:
    * Excelent – TP 116 este o placă de vată de sticlă de densitate medie cu proprietăți excelente de absorbție a sunetului. Se potrivește pentru construcțiile din pereți cu cadru.
    * Bun – Classic 040 este o rolă de vată de sticlă de densitate scazută cu proprietăți bune de absorbție a sunetului. Se potrivește pentru construcțiile din pereți cu cadru.

nu stiu daca am voia sa dau link, dar il gasesti tu cu google.

ce mai stiu eu ca se foloseste, in ordinea randamentului:
-o membrana de 2-3mm, formata din "folie de staniol" si pe o parte si pe alta cu un fel de spuma poliuretanica intre ele (nu mai stiu nici cine o face,nici cum se numeste)
-burete
-vata bazaltica

multumesc mult

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate