Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Hernie de disc

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
5838 replies to this topic

#2341
RhadooR

RhadooR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.10.2009

 M_Rodi, on 08 septembrie 2016 - 10:01, said:

RhadooR.. poți să îmi spui în ce spital te- ai operat la Dr.Dancescu? Informații despre costuri..dacă se poate? Mulțumesc.
Pai la Spitalul Sf Constantin din Brasov m-am operat. Operatia costa 102 milioane dar prin CAS mi-a facut o reducere de 22 milioane, deci 80 am platit. In rest esti ca la hotel, esti tratat foarte bine de catre toata lumea!

#2342
regelemar

regelemar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.12.2013
In septembrie anul trecut,pentru prima-oara in viata mea a luat-o durerea pe picior in jos si mi-a amortit piciorul.Prin calmante,antiinflamatoare si exercitii durerea a disparut,amorteala piciorului drept s-a mai diminuat dar niciodata nu am scapat de ea.M-am operat pe 7 septembrie 2016 pentru aceasta amorteala a piciorului,nu pentru durere.Dupa operatie simpt ca nu prea mai am control total la mana dreapta.Rog cine a mai avut problema asta sa spuna la cat timp i s-a dezamortit piciorul sau daca i s-a dezamortit vre-odata.Oare m-am grabit?oare daca mai asteptam,amorteala disparea de la sine?Recuperarea in ce consta: ce trebuie sa fac?am voie sa conduc pe distanta de maxim 20 km?Legal,cat timp am drept la concediu medical,ca nu as vrea sa ma duc la serviciu pana nu ma refac complet?
Va multumesc si astept pareri testate.

#2343
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 02.06.2009
Sunt operat acum doi ani jumate,a m ramas cu amortrala . Am condus dupa o luna,mai mult de 20km. Concediu medical 6 luni,3 de la spital, 3 de la comisie,exact ca pensionarii.
Citeste tot topicul si vei gasii raspuns la toate intrebarile.


#2344
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Salutare!

Eu sunt bine dupa 10 luni de la operatie.
Am avut o vara plina, fara nicio durere, am condus distante lungi, am facut orice (exceptie purtatul tocurilor) face un om normal.
Sper ca si voi sunteti bine, sanatate maxima tuturor!

PS: nu am mai scris pt ca nu am avut timp, in rest toate bune si frumoase. :)

#2345
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

 -Diana-, on 18 septembrie 2016 - 10:40, said:

Salutare!

Eu sunt bine dupa 10 luni de la operatie.
Am avut o vara plina, fara nicio durere, am condus distante lungi, am facut orice (exceptie purtatul tocurilor) face un om normal.
Sper ca si voi sunteti bine, sanatate maxima tuturor!

PS: nu am mai scris pt ca nu am avut timp, in rest toate bune si frumoase. Posted Image
Faci sport? Kineto?
Adica ce vreau sa stiu este daca faci ceva de intretinere/preventie recidive.
Oamenii normali, majoritatea, sint cam lenesi

Edited by maxtron_69, 18 September 2016 - 17:00.


#2346
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 regelemar, on 15 septembrie 2016 - 12:14, said:

Legal,cat timp am drept la concediu medical,ca nu as vrea sa ma duc la serviciu pana nu ma refac complet?
Va multumesc si astept pareri testate.
legal ai dreptul la mai multe zile de cm ,.dar doar cu acordul unei comisii medicale ! pana la max.273 de zile / an dupa care TREBUIE SA TRECI LA O COMISIE MEDICALA CARE TE POATE (SAU NU) pensiona pe caz de boala pe un an de zile !
SPUN ASTA din experienta proprie ,......datorita unei mari erori medicale facute de un mare academician prof.dr.neurochirurg mi-a facut o operatie de kkt si mi-a distrus coloana ,.de fapt eu am fost "material" de studiu pentru un medic primar si-un rezident de-al lui ! NU DAU NUME ,..........le-am mai dat aici si-am oripilat "publicul" citittor ,...dar nu-mi este frica sa afirm cele de mai sus (norocul meu este ca n-am doar sange de roman fricos si sa ascund adevaruri grave despre sistemul medical romanesc nu numai de stat ci si cel privat unde mi-au macat baniu de bani far sa am cea mai mica imbunatatire,........am documente ) !

 stefanut23, on 15 septembrie 2016 - 19:50, said:

Sunt operat acum doi ani jumate,a m ramas cu amortrala . Am condus dupa o luna,mai mult de 20km. Concediu medical 6 luni,3 de la spital, 3 de la comisie,exact ca pensionarii.
Citeste tot topicul si vei gasii raspuns la toate intrebarile.
de ce Stefanut nu dai info la subiect,...chiar nu stii ce inseamna sa citeasca tot acest topic ,.........cate ore ii poate lua ???

 -Diana-, on 18 septembrie 2016 - 10:40, said:

Salutare!

Eu sunt bine dupa 10 luni de la operatie.
Am avut o vara plina, fara nicio durere, am condus distante lungi, am facut orice (exceptie purtatul tocurilor) face un om normal.
Sper ca si voi sunteti bine, sanatate maxima tuturor!

PS: nu am mai scris pt ca nu am avut timp, in rest toate bune si frumoase. Posted Image
ma bucur pt. tine Diana ,SERIOS iti spun ....chiar ma gandeam la un moment dat sa-l evit pe dr. Cristescu vazand ca nu mai dai nici un semn de viata pe aici ! Deci sa intelegem ca operatia ta(la Elias) s-a terminat pana la urma foarte bine , ca la un moment dat erai cam naspa dupa ea  ???

#2347
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012

 maxtron_69, on 18 septembrie 2016 - 16:59, said:

Faci sport? Kineto?
Oamenii normali, majoritatea, sint cam lenesi

Sunt unul dintre oamenii normali, aia lenesi. :)
Nu fac nimic, dar merg pe jos 1-2 ore de cateva ori pe saptamana, nu ridic greutati si incerc sa nu fac efort. (cat se poate, de ex 2 sapt din August am zugravit apartamentul doar eu si Iubi, bine..mai mult el, eu am fost cu coordonarea :D, efort am facut, mai ales ca am pus casa la loc dupa balamuceala rezultata).
Am oarecare emotii cu schimbarea de vreme, asta de acum, eu stie ca mie imi face bine caldura si dureri crunte am avut intotdeauna in lunie Oct si Martie.
Sunt curioasa ce va urma.

 MembruAnonim, on 18 septembrie 2016 - 17:01, said:


ma bucur pt. tine Diana ,SERIOS iti spun ....chiar ma gandeam la un moment dat sa-l evit pe dr. Cristescu vazand ca nu mai dai nici un semn de viata pe aici ! Deci sa intelegem ca operatia ta(la Elias) s-a terminat pana la urma foarte bine , ca la un moment dat erai cam naspa dupa ea  ???

Nu, Cristescu nu omoara oameni. :)
Nu-l evita, e un neurochirurg bun. Pana la urma, poate l-am prins eu intr-o perioada proasta...

#2348
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 -Diana-, on 19 septembrie 2016 - 07:27, said:




Nu, Cristescu nu omoara oameni. Posted Image
Nu-l evita, e un neurochirurg bun. Pana la urma, poate l-am prins eu intr-o perioada proasta...

ok,...am inteles ! merci frumos pentru sfat !

#2349
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Cu placere, sanatate maxima!

#2350
RhadooR

RhadooR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.10.2009
Eu ce pot sa zic, inainte cand se schimba vremea aveam dureri ale tibiei (destul de dureroase dar suportabile). Acum vad ca nu am nimic, ma simt doar putin anchilozat.

#2351
regelemar

regelemar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.12.2013
dupa operatie,imediat am simptit ca nu mai am control total la mana dreapta.Ce s-o fi intamplat?

#2352
cryogent

cryogent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 22.06.2007
Salut, am si eu HD l4-l5 cu durere pe piciorul stang diagnosticata prin iulie anul acesta si la momentu acela mi sa prescris Voltaren supozitoare si Vimovo, dar acum de curand brusc a inceput sa ma doara din nou f tare.Pe langa ca nu pot merge decat pana la baie si inapoi nici in pat nu pot sta de durere indiferent pe ce parte, cu sau fara perna.
Acum mi sa dat Arcoxia dar parca e apa de ploaie, Ketomag sup.la fel,Voltaren sup.mai amelioreaza ceva dar nu foarte tare. Ce medicamente ar fi mai puternice sa amelioreze durerea? ca sa-i zic medicului.
El se teme sa-mi dea ceva pentru ca sunt si pe tratament cu anticoagulante in urma unei trombofilii.


#2353
IceMoon

IceMoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 07.10.2002
Intreaba medicul daca poti folosi Doreta.

#2354
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 maxtron_69, on 06 septembrie 2016 - 18:59, said:

Ce aiureala de post... ori spui de ce ori nu postezi aiureli din astea.


O consultatie serioasa nu poate dura doar 5 min, indiferent cum am privi lucrurile.
Inteleg ca s-a uitat doar pe concluziile RMN si nu pe film in sine.
In nici un caz nu poate fi ceva acceptabil sau de apreciat.
Sper ca vom incerca cumva sa transmitem medicilor ca trebuie sa nu mai fie niste zei ocupati si sa isi faca programul in asa fel incat sa se poata ocupa de pacienti cum trebuie.

SUBSCRIU cu toata FERMITATEA la aceasta opinie ,.......din pacate medicii din ziua de azi sunt foarte superficiali ! Ce sa zic eu am cheltuit bani foarte multi pe doua operatii si tot nu ma simt OK ,....am facut zilele trecute un mail celui caruia i-am platit 20000 lei pe ultima operatie , m-a chemat la el la cabinet (nu mai practica aici in Buc s-a mutat la CT ) , m-a programat si ce credeti imi cere 300 de lei pt. aceasta consultatie ! CE PARERE AVETI sunt eu exagerat in afirmatii despre ei ?????????

#2355
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 06.10.2012
Du-te la Cristescu.
Daca eu care nu imi simteam piciorul si nu reuseam sa ajung la wc, care am trecut prin experienta nefasta cu EMG-ul facut la nivel gresit (deci gresit si EMG-ul, bani dati degeaba), cu toate durerile povestite aici, te trimit la el, inseamna ca nu te trimit degeaba.

cryogent, subscriu si eu pt Doreta. Are tramadol si paracetamol, e ok chiar si in trombofilie. Prospect. Sanatate multa!

Daca nu trece si nu trece, intreaba de Gabaran, e sfant.

#2356
Roxy_Elena

Roxy_Elena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.04.2016
Buna Diana,
Mai ai dureri dupa operatie? Eu sunt operata de 5 luni si durerile de spate inca mai persista, in special seara cand simt durerea foarte rau! Pastile nu am mai vrut sa iau dupa operatie, este o durere suportabila! Fac kinetoterapie, insa cum trec 2 3 zile fara kineto, incep durerile!
Doctora Gaman mi a recomandat si fizioterapie insa sunt putin sceptica asupra acesteia, atata timp cat dupa ce fac kineto ma simt bine! Ceea ce nu mi se pare in regula este ca durerea mai persista dupa atata timp! Ma gandesc numai la momentul cand voi ramane insarcinata, daca voi fii capabila sa tin sarcina si sa muncesc! Specific ca am munca de birou! Multumesc!

#2357
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 -Diana-, on 29 septembrie 2016 - 13:33, said:

Du-te la Cristescu.
Daca eu care nu imi simteam piciorul si nu reuseam sa ajung la wc, care am trecut prin experienta nefasta cu EMG-ul facut la nivel gresit (deci gresit si EMG-ul, bani dati degeaba), cu toate durerile povestite aici, te trimit la el, inseamna ca nu te trimit degeaba.



ok,...am inteles si MULTUMESC FRUMOS pentru sfat ! am inteles ca acorda consultatii si la Elias tot asa contra cost nu numai la regina Maria !

#2358
Roxy_Elena

Roxy_Elena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.04.2016
Buna, doctorul Cristescu ofera la Regina Maria doar consultatii contra cost, la Elias nu, este spital de stat!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate