Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

galerie fatade case

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
bobodinvs

bobodinvs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 03.03.2009
As dori sa deschid acest topic pt ca toti cei ce pot sa posteze poze cu fatade de case,casele proprii,ale vecinilor,intalnite in calatorii.....sau alte situatii.Acest topic ar ajuta pe multi ce sunt in faza de finisaje exterioare si intampina dificultati in a alege solutiile finale.Daca am postat gresit ,rog sa ma corectati sau directionati.O sa postez eu cateva poze adunate de pe net,pt a starni interesul.

Attached Files


Edited by bobodinvs, 09 March 2009 - 00:52.


#2
akinik

akinik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 31.03.2007
Bobo mi-ai furat ideea  de pe misiuneacasa ? :)

Oricum e buna ideea , numai ca nu va prinde mult  :lol:
Am sa postez si eu , dar mai pe diseara , sa ajung acasa .

PS. The last picture ...it's me . :D

Edited by Astrul, 09 March 2009 - 09:10.


#3
bobodinvs

bobodinvs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 03.03.2009
Cuishor,am vazut ca acolo s-a cam proptit treaba,dar poate ca aici mai sunt care nu au luptat in ''misiunea casa'' si au ceva de postat.Sincer,as vrea sa vad daca lumea mai face si altceva inafara de galben -portocaliu cu tigla rosie(in diverse tonuri).Cred ca ar fi o buna sursa de inspiratie pt cei ce vor sa finiseze exteriorul si se incordeaza sa aleaga o combinatie reusita.Eu inca sper ca lumea sa se oboseasca putin si sa posteze cateva imagini cu case.Fiti buni!!!

#4
bobodinvs

bobodinvs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 03.03.2009
Akinik...ai cobit?

#5
akinik

akinik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 31.03.2007

 bobodinvs, on Mar 9 2009, 20:24, said:

Akinik...ai cobit?

Nu bobo , maine am sa pun poze , ai cuvantul meu ....acum sunt pe celalalt calcutator si nu prea am mai nimic interesant aici.Oricum sunt un pic obosit , am fost la fotbal ...alergare , o bere etc ..si nu prea mai am chef de poze la ora asta ....da maine o sa le vezi aici .

#6
bobodinvs

bobodinvs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 03.03.2009
Chiar nu tin neaparat sa aflu detalii despre ce faci tu.......ca mi-e dor de Romania.... :rolleyes:

#7
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Ce parere aveti?

Continuare...

#8
accelerator

accelerator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 20.03.2007
astea da fatade! imi place imitatia de piatra de calitate, dar si ce de caramida aparenta

Edited by accelerator, 09 March 2009 - 22:40.


#9
bobodinvs

bobodinvs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 03.03.2009
Ne bucuram ca iti plac, accelerator,dar....unde-s alea postate de tine...?  sa ne placa si noua...... :P

#10
akinik

akinik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 31.03.2007

 bobodinvs, on Mar 9 2009, 22:55, said:

Chiar nu tin neaparat sa aflu detalii despre ce faci tu.......ca mi-e dor de Romania.... :rolleyes:

Nici eu nu tin neaparat sa aflu detalii despre casa ta .....ca mi-e dor si mie sa-mi fac una  :lol:

Multumit de poze ? ..si atentie ..sunt de pe la noi , nu de pe alte meleaguri. :D

Edited by akinik, 10 March 2009 - 10:21.


#11
Marrtin

Marrtin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.03.2009

 bobodinvs, on Mar 9 2009, 08:06, said:

Cuishor,am vazut ca acolo s-a cam proptit treaba,dar poate ca aici mai sunt care nu au luptat in ''misiunea casa'' si au ceva de postat.Sincer,as vrea sa vad daca lumea mai face si altceva inafara de galben -portocaliu cu tigla rosie(in diverse tonuri).Cred ca ar fi o buna sursa de inspiratie pt cei ce vor sa finiseze exteriorul si se incordeaza sa aleaga o combinatie reusita.Eu inca sper ca lumea sa se oboseasca putin si sa posteze cateva imagini cu case.Fiti buni!!!

In vara asta doresc sa finisez exteriorul casei mele. Si eu m-am saturat de galben si portocaliu. Poti sugera ceva?
Multam.

#12
akinik

akinik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 31.03.2007

 Marrtin, on Mar 10 2009, 11:27, said:

In vara asta doresc sa finisez exteriorul casei mele. Si eu m-am saturat de galben si portocaliu. Poti sugera ceva?
Multam.

Sincer, la culori nu m-am amestecat niciodata . Cred ca aici e dreptul fiecarui beneficiar sa-si aleaga culoarea , sau combinatia de culori , pe care si-o doreste.
Daca vrei sugerari , atunci as putea doar sa te sfatuiesc ca culorile folosite pentru invelitoare-fatada-soclu-stalpi-placi-parapete , sa fie intr-un ton cat mai placut ochiului. Ca se pot combina anumite materiale sau texturi de material , cu culorile vopselelor(varului)-tencuieli decorative, asta e alta poveste.
Insa paleta de culori care exista si combinatia lor facuta pe fatada a unei case , eu zic ca fiecare isi are farmecul ei , iar de  combinatia potrivita, eu zic ca doar clientul este singurul in masura sa hotarasca acest lucru.

Sugestii , amicale : combinatii de crem inchis - crem deschis , verde spre orange inchis - cu ....deschis etc etc.
Binenteles ca culoarea poate fi influentata si de un model de tencuiala decorativa , sau de "jocul" respectivului model, pe fatada unei case.

#13
Marrtin

Marrtin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.03.2009
[quote name='akinik' date='Mar 10 2009, 11:41' post='6137238']
Sincer, la culori nu m-am amestecat niciodata . Cred ca aici e dreptul fiecarui beneficiar sa-si aleaga culoarea , sau combinatia de culori , pe care si-o doreste.
Daca vrei sugerari , atunci as putea doar sa te sfatuiesc ca culorile folosite pentru invelitoare-fatada-soclu-stalpi-placi-parapete , sa fie intr-un ton cat mai placut ochiului. Ca se pot combina anumite materiale sau texturi de material , cu culorile vopselelor(varului)-tencuieli decorative, asta e alta poveste.
Insa paleta de culori care exista si combinatia lor facuta pe fatada a unei case , eu zic ca fiecare isi are farmecul ei , iar de  combinatia potrivita, eu zic ca doar clientul este singurul in masura sa hotarasca acest lucru.

Sugestii , amicale : combinatii de crem inchis - crem deschis , verde spre orange inchis - cu ....deschis etc etc.
Binenteles ca culoarea poate fi influentata si de un model de tencuiala decorativa , sau de "jocul" respectivului model, pe fatada unei case.

quote]

Multumesc. Am uitat sa mentionez faptul ca, casa are invelitoare si tigla, este tencuita la exterior, urmeaza in vara asta sa-i dau culoare la exterior.
Culorile sugerate de tine mi se par ok. O sa fac o simulare. si mai revin la acest topic.
Inca odata, multumesc.

#14
bobodinvs

bobodinvs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 03.03.2009
Chiar nu se mai oboseste nimeni cu cateva poze?

#15
valica_21

valica_21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.02.2010

 edi10000, on 9th March 2009, 22:39, said:

Ce parere aveti?

Continuare...
intradevar acestea sunt niste fatade frumoase.exprima caldura si eleganta.

eu imi construiesc o casa asmanatore. astept si alte poze cine mai construieste sa posteze ceva fatade din proiect.

#16
valica_21

valica_21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.02.2010
Pasionatii de caseamericane sunt invitati sa discutam despre design clasic, ferestrele aamericane cu sprosuri elemente de decor fatade pentru acest stil


cei care isi construiesc case in acest stil sau cei care au deja astfel de case astept poze sau cel putin fatade din proiect




:coolspeak:

#17
valica_21

valica_21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.02.2010

 valica_21, on 20th March 2010, 23:47, said:

Pasionatii de caseamericane sunt invitati sa discutam despre design clasic, ferestrele aamericane cu sprosuri elemente de decor fatade pentru acest stil


cei care isi construiesc case in acest stil sau cei care au deja astfel de case astept poze sau cel putin fatade din proiect




:coolspeak:
va atasez cateva imagini cu preferatele mele

Attached Files



#18
nt15bax

nt15bax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 07.03.2010
Am mai pus eu cite ceva . Va plac? Mie la nebunie !!!

Attached Files


Edited by nt15bax, 21 March 2010 - 21:09.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate