Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Vaccinuri optionale

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
alexoiuy

alexoiuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 23.10.2006
M-am uitat. Acum, citesti si tu asta. Un studiu facut pe copii in Japonia. Rezultatul spune o viata din 420 salvate ca urmare a campaniei de vaccinare.

#38
alexoiuy

alexoiuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 23.10.2006

View PostClovis, on 24 februarie 2015 - 19:03, said:

Inteligentule ....  vezi filmul

Si uite ce se intampla atunci cand cercetezi un pic toate tampeniile de pe net. Afli cum ca ar fi fost vorba despre o farsa.
Nu ma intelege gresit, nu vreau sa intru in polemici (da, asta e un subiect care poate duce cu usurinta la asta) dar sunt de parere ca pentru a lua o decizie cu privire la asta trebuie sa fii foarte bine informat.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wwlRwGQl5x4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014
O moarte care ar fi putut sa nu existe, daca nu ar fi aparut o noua furie populara, furia impotriva vaccinarii:

http://www.bbc.com/n...europe-31585047

Si asta e doar inceputul...

#40
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Stirea nu specifica cati erau vaccinati si au facut boala.

Mai nou, producatorii recomanda rapeluri la vaccinuri. Prin urmare, nu sunt eficiente. Io, ca guvern si ministerul sanatatii, inainte de a inghitii tot ce zic producatorii de vaccinuri mi-as face propriile mele statistici sa vad daca merita achizitionat sau nu.
Cumva, a pune la indoiala vaccinurile e ca si a nu crede in D-zeu, Biblie. Crede si nu cerceta. Ca si acum cand medicii romani au zis ca lesinurile si starile de greata in urma vaccinarilor, in mai multe scoli sunt emotii puternice . Dupa asemenea gafa, ar trebui sa-i mai cred pe cuvant? Dupa ce fetita unor prieteni a paralizat in 3 zile dupa vaccin?

Valul asta de refuzuri de vaccinare poate si oprit prin transparenta, nu plin obligare. Se pot face analize la virusii respectivi, sa se determine cati sunt din vaccin si cati sunt naturali, se poate determina proportia de vaccinati vs. nevaccinati care au contractat boala nu-stiu-care. De fapt, asta ar fi scopul Ministerului Sanatatii, nu doar la a face si reface lista de medicamente compensate si gratuite.

http://piersicuta.bl...cinezi-sau.html
http://insulaindoiel...maniateiubesc2/

#41
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postshiva, on 26 februarie 2015 - 13:33, said:

Mai nou, producatorii recomanda rapeluri la vaccinuri. Prin urmare, nu sunt eficiente.

Esti gresit informata. Rapeluri la vaccinari nu se recomanda mai nou, ci asa a fost dintotdeauna.
Iar faptul ca o vaccinare necesita rapel nu inseamna ca vaccinul nu e efiecient Posted Image


Quote

Dupa ce fetita unor prieteni a paralizat in 3 zile dupa vaccin?


Nu stiu cum se face, dar toti parintii care au ales sa nu isi vaccineze copilul au cunoscuti foarte apropiati ai caror copii au suferit grave imbolnaviri in urma vaccinarii.

Quote



Doamnele Piersicuta si Insula Indoielii sunt medici renumiti sau care e motivul pentru care parerea lor cantareste mai mult decat cea a unor medici valorosi si concluziile a zeci de ani de cercetare medicala? Posted Image

hai ca am rasfoit prezentarea de un giga pe care si-o face doamna Piersicuta.
Ce sa zic?! M-am ingrozit Posted Image.
Si nu m-a ingrozit ce spune ea, ci m-au ingrozit reactiile mamelor la postarile ei. Foarte trist ca exista parinti care angreneaza in delirul lor alti parinti si sunt puse astfel in pericol sanatatea chiar si vietile propriilor copii:

http://piersicuta.bl...are-refuza.html

Edited by she_wolf, 26 February 2015 - 15:20.


#42
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,426
  • Înscris: 20.02.2008
Ajutor! Cine ma poate ajuta cu informatii: unde se mai gaseste vaccinul de 2 luni? Nu reusesc sa mai gasesc... daca mai stiti vreo farmacie care il mai are va rog sa imi spuneti. Multumesc!

#43
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Am citit prospectul unui vaccin. Avea 54 de pagini si in farmacie doua randuri.
Pentru un pustan de doar 3 luni mi se pare un pic prea mult printre celelalte vaccinuri,
totusi, are doar cateva kilograme.
Problema este ca unele vaccinuri nu prezinta antigenul (scandal mare la italieni), ca sa ai antigen trebuie sa ai virusul.

Edited by cincicinci, 21 November 2019 - 19:11.


#44
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Eu intreb altceva...exceptand toate comentariile unora si parerile aloora

Imaginati-va urmatorul scenariu...esti un parinte (mai mult sau mai putin retardat) care are ideile astea "revolutionare"si moderne de aa nu vacina copilul. Ajunge copilul pe la 12-13-14 ani si se imbolnaveste de o poliomelita sau o hepatita si ramane cu sechele....doctorul spune....putea sa nu se infecteze daca avea vacinul facut.
Intrebare pentru parintele super inteligent care a crezut el ca vacinul e o anomalie....ce gandesti in acel moment? Sunt tare curios si tare as vrea sa intru in mintea unuia de genul asta.

Aaa..da da...stiu...prima imagine care ii pare in cap...a zis unul pe forum ca....vacinul e o prostie, am citit eu pe un blog ca vacinul cutare imi nenoroceste copilul....oare asta va fi prima reactie...Domane cat as vrea sa fiu Dumnezeu si sa pot citi gandurile unora.

Edited by cuculea, 01 January 2020 - 20:24.


#45
Erikmihai20

Erikmihai20

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.01.2020
Salutare al meu bebe are 6 luni , am facut pan acu toate vaccinurile si totul e chiar ok , ba mai mult nu a avut nici reactii adverse gen febra , diaree. Daca nu iti vaccinezi copilul , o data cu intrarea in contact cu alti copii , te poti trezi usor cu un virus luat de la un copil vaccinat dar doar purtator

#46
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View Postcuculea, on 01 ianuarie 2020 - 20:21, said:

Eu intreb altceva...exceptand toate comentariile unora si parerile aloora

Imaginati-va urmatorul scenariu...esti un parinte (mai mult sau mai putin retardat) care are ideile astea "revolutionare"si moderne de aa nu vacina copilul. Ajunge copilul pe la 12-13-14 ani si se imbolnaveste de o poliomelita sau o hepatita si ramane cu sechele....doctorul spune....putea sa nu se infecteze daca avea vacinul facut.
Intrebare pentru parintele super inteligent care a crezut el ca vacinul e o anomalie....ce gandesti in acel moment? Sunt tare curios si tare as vrea sa intru in mintea unuia de genul asta.

Aaa..da da...stiu...prima imagine care ii pare in cap...a zis unul pe forum ca....vacinul e o prostie, am citit eu pe un blog ca vacinul cutare imi nenoroceste copilul....oare asta va fi prima reactie...Domane cat as vrea sa fiu Dumnezeu si sa pot citi gandurile unora.

Si, zici tu, nu esti retardat, doar pt ca-ti imaginezi un singur scenariu ? Hai sa-ti spun eu altul. Ajunge copilul tau, mult sub aia 12-14 ani, leguma. Acum aplic retorica ta, de sheeple. Oare ce-o fi fost in mintea ta, aia credula in benevolenta oamenilor de facut bani din industria farma si proxyurile lor guvernamentale, care n-au semnat niciun contract de despagubiri pentru asumarea reactiilor adverse life-time ? Ia sa te vaz, cum esti tu dastept acum. Hai, sa-ti citesc gandurile. Posted Image

Edited by NSR, 20 August 2020 - 19:03.


#47
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostNSR, on 20 august 2020 - 19:03, said:



Si, zici tu, nu esti retardat, doar pt ca-ti imaginezi un singur scenariu ? Hai sa-ti spun eu altul. Ajunge copilul tau, mult sub aia 12-14 ani, leguma. Acum aplic retorica ta, de sheeple. Oare ce-o fi fost in mintea ta, aia credula in benevolenta oamenilor de facut bani din industria farma si proxyurile lor guvernamentale, care n-au semnat niciun contract de despagubiri pentru asumarea reactiilor adverse life-time ? Ia sa te vaz, cum esti tu dastept acum. Hai, sa-ti citesc gandurile. Posted Image
Zi i pe cuvantul tau de onoare ca nu esti convinsa pana in talpi ca covid a venit prin antenele  5g puse de bil gheitz sa ne puna cipuri in cap sa ne radieze. Asa e ca ai luat parte la protestul anti-covid 5g?

#48
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016
Nu stiu prin ce a venit covid, dar am dovada mai sus ca e plin de sheeple cu ifose pe aici. De credinciosi in "sfanta autoritate care ii iubeste si lucreaza doar in interesul lor". Behehehe... Posted Image

Edited by NSR, 06 September 2020 - 14:29.


#49
andronic312

andronic312

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 16.01.2009
S-a gresit cand s-a eradicat variola prin vaccinare?


https://en.wikipedia.org/wiki/Smallpox

#50
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016
De unde stii ca s-a eradicat prin vaccinare ?

Edited by NSR, 06 September 2020 - 16:11.


#51
andronic312

andronic312

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 16.01.2009

Quote


In the early 1950s, an estimated 50 million cases of smallpox occurred in the world each year.[10] To eradicate smallpox, each outbreak had to be stopped from spreading, by isolation of cases and vaccination of everyone who lived close by. This process is known as "ring vaccination".

Quote


By the end of 1975, smallpox persisted only in the Horn of Africa. Conditions were very difficult in Ethiopia and Somalia, where there were few roads. Civil war, famine, and refugees made the task even more difficult. An intensive surveillance and containment and vaccination program was undertaken in these countries in early and mid-1977, under the direction of Australian microbiologist Frank Fenner. As the campaign neared its goal, Fenner and his team played an important role in verifying eradication.[105] The last naturally occurring case of indigenous smallpox (Variola minor) was diagnosed in Ali Maow Maalin, a hospital cook in Merca, Somalia, on 26 October 1977.[28] The last naturally occurring case of the more deadly Variola major had been detected in October 1975 in a three-year-old Bangladeshi girl, Rahima Banu.[34]



#52
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016
Ei, lasa ca pot si eu citi. Dar mai citesc si alte surse. Am bunul obicei de a fi sceptic cu tot ce e oficial sau autorizat. Pt ca oficiul si autoritatea, in general sint in mainele unora cu interese dincolo de aparente.

Edited by NSR, 06 September 2020 - 18:17.


#53
andronic312

andronic312

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 16.01.2009

View PostNSR, on 06 septembrie 2020 - 18:16, said:

Ei, lasa ca pot si eu citi. Dar mai citesc si alte surse. Am bunul obicei de a fi sceptic cu tot ce e oficial sau autorizat. Pt ca oficiul si autoritatea, in general sint in mainele unora cu interese dincolo de aparente.

Aha, poti sa prezinti sursele  care explica mai exact ce a dus la eradicarea variolei?

Edited by andronic312, 06 September 2020 - 19:03.


#54
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View Postandronic312, on 06 septembrie 2020 - 19:03, said:

Aha, poti sa prezinti sursele  care explica mai exact ce a dus la eradicarea variolei?
Ca sa ce ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate