Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Extraoptiuni cartela Cosmote

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2749 replies to this topic

#2629
intel_inside

intel_inside

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.06.2009
A reusit cineva sa activeze Unlimited EO6 (Nelimitat M) din MyAccount? Apas butonul 'Activeaza' dupa 'Confirma' si nu se intampla nimic. Credit am suficient. Sau exista un cod ceva sa trimit prin SMS sa nu mai ma complic cu rahatul de MyAcccount?

Edited by intel_inside, 01 July 2015 - 09:40.


#2630
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014
Pfff, dupa bomba pe care a lansat-o azi Orange la Prepay: bonus [minute si net nelimitat valabil 7 zile in fiecare luna pt orice optiune] sau [2500 min si MB bonus valabili 30 zile], sunt curios cum isi mai scoate Telekom camasa.
Pana acum era doar Vodafone-ul cu oferte mai bune, acum a trecut si Orange la avangarda. Ma gandesc sa-mi activez optiunea de 9.95 EUR la Telekom pentru 1500 minute :))))))

Edited by Rao633, 01 July 2015 - 18:04.


#2631
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
Am zis eu ca site-ul lu' Telekom e facut de un amator in timpul liber? Cred ca am fost generos. E facut de un incepator.
De ieri pana azi s-a reusit inversarea (de fapt corectarea) numelor celor doua optiuni noi ca in imagine
Attached File  Cartela Telekom4.jpg   212.1K   90 downloads
Plus ca activarea optiunilor din MyAccount nu merge. E pe butuci. Sunt tare curios daca ieri mergea.
Am incercat sa activez acea optiune Unlimited, nu merge (adica click pe Activeaza, apoi Confirm, apoi nimic). Dau telefon la 1234, reusesc sa dau de un operator, ii zic ce vreau, il blochez. Ma roaga sa astept. OK. Astept ceva, cred ca vreun sfert de ora. In cele din urma revine si imi zice ca deocamdata nu se pot face activari de pe site, e in refacere (mi se pare incredibil, la o companie de talia lor nu ar trebui sa fie permis asa ceva). Cat despre optiunea pe care o cerusem, zice ca nu au informatii referitoare la activarea optiunii respective (adica, in traducere, erau in ceata totala).
Intreb de alta optiune Star Voce (adica fosta Star Date). Mai cere o pauza si de data asta revine mai repede. Ma intreaba daca am primit vreun SMS cu optiunea asta la oferta. Zic nu si atunci imi spune ca asta e doar pentru anumite numere eligibile (care or fi alea).
La sfarsit imi spune ca de fapt nu toate optiunile afisate in MyAccount se pot activa. Frumos, n-am ce zice, adica un fel de "Linge-te pe bot, neneaca".
Am zis ca Telekom incep sa revina cu picioarele pe pamant? Ei bine, m-am inselat.
Mai degraba o iau pe urmele lui RDS, ca la astia mai apareau diverse oferte/modificari si cei din call center habar nu aveau, Sau telefoane care arata bine in oferta dar mai greu cu obtinutul lor - in cazul Telekom, optiunile.

#2632
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 22.03.2008
Locul 1 pentru cel mai praf site ii revine Telekom-ului. Informatii total aiurea si aranjarea extrem de proasta. Cel mai bun site cu toate informatiile la vedere este al celor de la Vodafone. La Digi, dar MAI ALES la Orange trebuie sa cauti tu prin site mult si bine pana gasesti ce te intereseaza.

#2633
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 28.02.2007

View Postgabybcr, on 02 iulie 2015 - 11:35, said:

Locul 1 pentru cel mai praf site ii revine Telekom-ului. Informatii total aiurea si aranjarea extrem de proasta.
pai de ce ai pretenții, la asa rețea, asa site... presimt ca în curând slotul 2 al dual-simului meu va fi gol.

#2634
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014
Extraoptiunea XL este oferita incepand de azi la 8.95 euro (initial tariful a fost 14.95, apoi 9.95, si acum 8.95)

Avand in vedere piata si ofertele celorlalti operatori, tariful de 8.95 mi se pare inca prea mare. Un tarif echilibrat ar fi 5.95 pentru aceasta extraoptiune.

Iar pentru Extraoptiunea L as vedea un tarif de 4.95.

Restul optiunilor (Voce M, Date M) le-as scoate.

As pastra o optiune Extra S, la 2 euro cu beneficii nelimitate in retea. Pentru studenti, tineri si persoane care formeaza grupuri.

Cu o astfel de oferta ar putea sa isi mai recastige din clientela.

Edited by Rao633, 02 July 2015 - 20:01.


#2635
fagutzu

fagutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.01.2012
Pana la urma se pot activa o parte din eo alea?

#2636
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Cu 5 euro...dar vrei T ? Platesti mai mulT...

Attached Files


Edited by xperia_ray, 05 July 2015 - 10:31.


#2637
fagutzu

fagutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.01.2012
Maestre, nu cumva ai incurcat directia? Suntem pe Telekom aici si suntem satui de calupuri de publicitate. Te rugam sa ne scutesti.

#2638
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
Sa accept ab de 7 euro nelimitat in orice retea de la 9,95 euro plus 1 gb trafic ? Abia mi s-a oferit reducerea de 3 euro

#2639
gabystone

gabystone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 23.10.2008

View PostBogdanDorin, on 06 iulie 2015 - 11:54, said:

Sa accept ab de 7 euro nelimitat in orice retea de la 9,95 euro plus 1 gb trafic ? Abia mi s-a oferit reducerea de 3 euro
Cu tot cu TVA?
Oricum eu cred ca super afacere...

#2640
cristitrandafir

cristitrandafir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 14.06.2004

View PostBogdanDorin, on 06 iulie 2015 - 11:54, said:

Sa accept ab de 7 euro nelimitat in orice retea de la 9,95 euro plus 1 gb trafic ? Abia mi s-a oferit reducerea de 3 euro

Ai urmatoarele alternative care din punctul meu de vedere sunt mai bune in ordinea asta:
-Digi Optim Nelimitat
-Cartela Vodafone Extraoptiunea Nelimitat12(o luna din doua gratis adica iesi la 6 euro+tva/luna)
-Cartela Telekom cu nelimitat national la 6 euro+tva

Mai nou, la Digi prin agentii de teren ai si smarphone gratis sau 12 luni la jumatate de pret la oricare din abonamentele Optim(de la 2 la 6 euro in functie de cate servicii ai la ei).

Edited by cristitrandafir, 06 July 2015 - 14:24.


#2641
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Nu exista un nr unde poti primi prin sms cate minute/mb mai ai din optiune? Chiar trebuie de fiecare data sa te duci in ramura aia complicata de *100# care nici un merge apelata din prima gen *100*1*2*1*2# sau sa suni la 1234 pana iti enumera duduia aia de ti se scorojesc creierii ??? La Orange si VF au un numar la care suni si primesti prin sms toate detaliile plus ca daca ai si cont la ei pe site le vezi si acolo. La telekom nici nu ma asteptam sa vad pe site in contul meu asa ceva, platforma lor online este "under construction" ca sa nu zic "la pamant".

Edited by bbchip44, 06 July 2015 - 15:20.


#2642
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
*123*1#
*123*2#
*123*3#
*134#
*134*10#

#2643
calinber

calinber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 28.11.2003

View Postcristitrandafir, on 06 iulie 2015 - 13:58, said:

Ai urmatoarele alternative care din punctul meu de vedere sunt mai bune in ordinea asta:
-Digi Optim Nelimitat
-Cartela Vodafone Extraoptiunea Nelimitat12(o luna din doua gratis adica iesi la 6 euro+tva/luna)
-Cartela Telekom cu nelimitat national la 6 euro+tva
Cum se activeaza acea cartela Telekom cu nelimitat national la 6 euro + tva ca nu apare nicaieri nici in My account?
Multumesc

Edited by calinber, 07 July 2015 - 09:47.


#2644
cristitrandafir

cristitrandafir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 14.06.2004

View Postcalinber, on 07 iulie 2015 - 09:46, said:

Cum se activeaza acea cartela Telekom cu nelimitat national la 6 euro + tva ca nu apare nicaieri nici in My account?
Multumesc

Se pare ca Telekom are probleme cu activarea extraoptiunilor pe care le publica in myaccount...
Poate se va rezolva vreodata..
Retea premium, doar la preturi.

View Postradu000, on 01 iulie 2015 - 20:39, said:

Am zis eu ca site-ul lu' Telekom e facut de un amator in timpul liber? Cred ca am fost generos. E facut de un incepator.
De ieri pana azi s-a reusit inversarea (de fapt corectarea) numelor celor doua optiuni noi ca in imagine
Attachment Cartela Telekom4.jpg
Plus ca activarea optiunilor din MyAccount nu merge. E pe butuci. Sunt tare curios daca ieri mergea.
Am incercat sa activez acea optiune Unlimited, nu merge (adica click pe Activeaza, apoi Confirm, apoi nimic). Dau telefon la 1234, reusesc sa dau de un operator, ii zic ce vreau, il blochez. Ma roaga sa astept. OK. Astept ceva, cred ca vreun sfert de ora. In cele din urma revine si imi zice ca deocamdata nu se pot face activari de pe site, e in refacere (mi se pare incredibil, la o companie de talia lor nu ar trebui sa fie permis asa ceva). Cat despre optiunea pe care o cerusem, zice ca nu au informatii referitoare la activarea optiunii respective (adica, in traducere, erau in ceata totala).
Intreb de alta optiune Star Voce (adica fosta Star Date). Mai cere o pauza si de data asta revine mai repede. Ma intreaba daca am primit vreun SMS cu optiunea asta la oferta. Zic nu si atunci imi spune ca asta e doar pentru anumite numere eligibile (care or fi alea).
La sfarsit imi spune ca de fapt nu toate optiunile afisate in MyAccount se pot activa. Frumos, n-am ce zice, adica un fel de "Linge-te pe bot, neneaca".
Am zis ca Telekom incep sa revina cu picioarele pe pamant? Ei bine, m-am inselat.
Mai degraba o iau pe urmele lui RDS, ca la astia mai apareau diverse oferte/modificari si cei din call center habar nu aveau, Sau telefoane care arata bine in oferta dar mai greu cu obtinutul lor - in cazul Telekom, optiunile.

Edited by cristitrandafir, 07 July 2015 - 10:06.


#2645
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View Postgogostar, on 25 mai 2015 - 14:56, said:

STAR 1 :200MINUTE IN RETEA+200SMS+20MINUTE NATIONALE SE ACTIVEAZA PRIN SMS LA 710,NU ESTE ELIGIBILA PENTRU TOTI

STAR 2 :500MINUTE IN RETEA+500SMS+50MINUTE NATIONALE SE ACTIVEZA SMS LA 402

Acum Star2 (Star320) are nationale min/SMS 130/100, 100 MB trafic, Telekom min/SMS 500/500.
Dar posibil să nu fie valabil la toți, pe site nu văd că apare.

#2646
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Ce  oferte triste si aruncate in disperare...au ajuns in foame se cam pare...
https://www.telekom....id_summer_iulie

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate