Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Extraoptiuni cartela Cosmote

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2749 replies to this topic

#2395
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
dar trebuie sa va faceti cont pe my account,apoi veti gasi la oferte la 1euro 100minute telekom+10minute nationale, peste care mai puteti activa on top 1 cu250minute in retea+25minute nationale la 1 euro,sau on top 2 cu500minute in retea +50minute nationale la 2euro,on top 3 cu 750minute in retea+75minute nationale la 3euro  ,on top 90 minute minute nationale 3euro ,mai exact toate aceste on top merg peste oferta de 1euro cu 100minute in retea+10minute nationale

tot acolo in my account mai exista freestlyer, cu 0,50 euro centi care ofera :1cent minut telekom ,9centi minut national sau international fix ,si peste aceasta optiune se pot activa on top care am vb mai sus.

mai exista inca o oferta cu 500minute retea+500sms retea plus 50minute nationale la 3euro.

odata activate aceste optiuni din my account se pare ca se reactiveaza automat singure,cu conditia sa existe credit necesar cartela

#2396
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
După cate stiu eu , peste freestyle nu se putea activa nici o oferă on top, ai tratat tu si functioneaza? Macar una din variante ! La sfârșitul luni asteia o sa am ocazia sa încerc unele oferte prezentate aici !

#2397
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Vad ca le au ieftinit mult de tot optiunile de la cea mai noua si scumpa retea din Romania,
ei credeau ca romanul e fraier, dar intamplator romanii si au dat seama cum zice englezul :
Same shit, different name ! Asta i telekom ul !
https://www.telekom....ans/cat7200441/

#2398
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
da am activat freestyler si peste ea se poate activa on top 1,2,3,90 indiferent care dintre ele,eu jonglez cu frestyler si oferta cu 1euro ,adica intr-o luna activez freestyler in cealalta oferta cu 1 euro peste amandoua se pot activa on top 1,2,3,90

mai au si alte oferte on top, dar nu vor sa le dea decat peste optiunile 5euro ,on share 80minute nationale la 2euro ,on more international cu 100minute mobil in franta,italia,germania,spania,ungaria,anglia la 2,5euro ,dar aceste nu sunt oferite decat peste optiunile 5euro.

eu le am cerut sa pe email lor ca si aceste optiuni on top sa fi oferite la toti ,chiar si la cei cu oferte de 1-2-3euro peste ele nu vor  ,la 3euro daca ar da macar on share 80 peste optiunea de 1euro ar veni 100minute in telekom+90minute nationale ,pentru cei care vorbesc mai putin ar fi o oferta destul de buna la 3euro

de pierdut nu ar pierde din oferta cand tariful de interconectare e 0,96centi ,iar la 3euro cu 90minute nationale ar veni un cost de 3centi minut ,deci un castig de 2ori mai mult dar nu le ajunge vor 4-5centi minut   oferta sub 5euro, adica un castig de 4-5 ori mai mult

#2399
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
daca e cineva in stare sa imi explice si mie cat de incurcate sunt caile cosmote-ului sau cum s-o mai numi acum ii multumesc anticipat
inca ceva (am incarcat cu 6 euro zilele trecute, mi s-a promis un bonus de 2 luni valabilitate, cand colo ce sa vezi, am primit nu mai o luna
niste idioti

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   28.76K   90 downloads

Edited by maiorukaki, 13 January 2015 - 09:50.


#2400
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Dupa calculele mele pina-n 12 martie ai exact 2 luni.

#2401
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

View Postblue74lion, on 15 ianuarie 2015 - 16:32, said:

Dupa calculele mele pina-n 12 martie ai exact 2 luni.
Ai inteles prost!
Atunci se pierde creditul!
Telecom sunt unici.

#2402
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Si atunci unde scrie valabilitatea?

#2403
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Să tasteze *134#, acolo scrie creditul existent + valabilitatea.

De câte ori am reîncărcat cu 5 euro am primit valabilitate 2 luni.

#2404
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
ok, multumesc tuturor pentru raspunsuri

#2405
bogdanutzuu

bogdanutzuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 25.07.2010
Stie cineva cum se activeaza acel bonus de 500 mb la Extra date M (adica comanda rapida sau ceva , ca am sunat la 1234 si am incercat sa ascult dar e prea incurcat) . Am sunat la relatii cu clientii si era o duduie de pe alta planeta . Imi e tare frica sa sun din nou pentru ca urmatorul prost de care dau o sa fie injurat ...

PS: Prima duduie mi-a inchis telefonul fara sa zica nimic . Nici macar nu am tipat sau sa fiu nerespectuos ...

Edited by bogdanutzuu, 16 January 2015 - 12:29.


#2406
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,795
  • Înscris: 25.07.2004
Trebuie sa te obisnuiesti cu comportamentul celor de la rel. clienti :D e ceva normal inchisul telefonului :D. Stiu ca aceste servicii au fost externalizate. Stie cineva cum ii spune la firma?

#2407
digi340

digi340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 11.04.2006
Sunt client nou Telecom Prepaid.As dori sa stiu daca pe un singur cont pot intoduce 3 nr de cartela si totodata daca pot dezactica din "my account" roaming-ul, casuta vocala si traficul date.Exista cumva un nr la care sa dau sms sa vad optiunile de mai sus daca sunt active  si totodata daca exista posibilitatea sa le dezactivez?Merci mult.

#2408
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Postbogdanutzuu, on 16 ianuarie 2015 - 12:28, said:

Stie cineva cum se activeaza acel bonus de 500 mb la Extra date M (adica comanda rapida sau ceva , ca am sunat la 1234 si am incercat sa ascult dar e prea incurcat) . Am sunat la relatii cu clientii si era o duduie de pe alta planeta . Imi e tare frica sa sun din nou pentru ca urmatorul prost de care dau o sa fie injurat ...

PS: Prima duduie mi-a inchis telefonul fara sa zica nimic . Nici macar nu am tipat sau sa fiu nerespectuos ...

Suni la 1234, astepti sa inceapa sa vorbeasca robotica, apoi formezi RAR 1-5-2-1-2-1
Astepti sa primesti mesaj ca ai primit 250MB bonus, apoi repeti procedura.

View Postmaiorukaki, on 13 ianuarie 2015 - 09:49, said:

daca e cineva in stare sa imi explice si mie cat de incurcate sunt caile cosmote-ului sau cum s-o mai numi acum ii multumesc anticipat
inca ceva (am incarcat cu 6 euro zilele trecute, mi s-a promis un bonus de 2 luni valabilitate, cand colo ce sa vezi, am primit nu mai o luna
niste idioti
Cine ti-a promis bonusul de 2 luni valabilitate si in ce conditii? Detaliaza, te rog.

Edited by gompo, 16 January 2015 - 23:05.


#2409
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006

View Postmaiorukaki, on 13 ianuarie 2015 - 09:49, said:

daca e cineva in stare sa imi explice si mie cat de incurcate sunt caile cosmote-ului sau cum s-o mai numi acum ii multumesc anticipat
inca ceva (am incarcat cu 6 euro zilele trecute, mi s-a promis un bonus de 2 luni valabilitate, cand colo ce sa vezi, am primit nu mai o luna
niste idioti
Mai e valabila treaba aia cu fiecare apel intrerupt aduce bani ? ca vad ca nu prea e semnal la tine in zona la cati bani ai adunat pe cartela :)))))) hahaha ... retea mizerabila
Relatiile cu clientii atunci cand ai prepaid la Cosmote (pardon Telekom) te trateaza de parca ai fi un sclav , negru pe plantatie , si aduci noroiul in casa .... cred ca iesi mai bine la ceilalti 2 mari operatori

#2410
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postgompo, on 16 ianuarie 2015 - 23:02, said:



Suni la 1234, astepti sa inceapa sa vorbeasca robotica, apoi formezi RAR 1-5-2-1-2-1
Astepti sa primesti mesaj ca ai primit 250MB bonus, apoi repeti procedura.


Cine ti-a promis bonusul de 2 luni valabilitate si in ce conditii? Detaliaza, te rog.
doamna de la telekom romană
vai mama ei de retea

#2411
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Am cumpărat un bon reîncărcare de 5 euro ca să se reactiveze  automat My Way. Nu m-am uitat în magazin la bon, aveam încredere în cucoana de la magazin. După ce am reîncărcat am constatat cu stupoare că era bon reîncărcare cu minute (3000 minute în Telekom, 3000 sms în rețea, 120 minute nationale/internaționale și 50 MB trafic net. Pffff, ce înseamnă să nu fii atent când cumperi, ți se bagă sub nas toate bazaconiile.

....
Attached File  uploadfromtaptalk1421661994888.jpg   54.01K   85 downloads

#2412
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Mai nou a aparut cartela READY2SHARE, ori se da numai la anumite magazine, sau la toate?
Ideea e urmatoare: cartela contine asa
1500 de minute in Telekom si 1500 de mb si nu mai trebuie reincarcata ca inainte ca sa o poti activa.
Sa inteleg ca le au scazut arogantele?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate